دکتر ظریف: تهیه پیش‌نویس سخت ترین قسمت مذاکرات است

فروردین ۱۹, ۱۳۹۳ ساعت: ۰۹:۰۹ ق.ظ 2,697 بازدید بدون نظر

دکتر محمدجواد ظریف پس از ضیافت شام با کاترین اشتون گفت: قبل از مذاکرات برنامه‌ریزی می‌کنیم برای چارچوب مذاکره و پیگیری کار و قرار شد در دو روز آینده هیات‌های مذاکراتی ایران و 1+5 موضوعات باقی مانده را بحث کنند و قرار شد از اردیبهشت شروع به تدوین پیش‌نویس کنیم.

او ادامه داد: درباره نحوه ادامه کار بحث‌های خوبی داشتیم و ضرورت رعایت احترام متقابل را مرور کردیم و امیدوارم در دو روز آینده همکاران ما بتوانند درباره موضوعات باقی مانده یک دور بحث کنند.

ظریف تاکید کرد: برخی موضوعات مثل نحوه نظارت هنوز یک دور هم بحث نشده است. در برخی موضوعات نیاز است جزیی‌تر بحث شود. بنابراین سعی داریم در مذاکرات این هفته یک دور همه موضوعات بررسی شوند.

به گزارش یزدیان وی تصریح کرد که هنوز پیش‌نویسی برای توافق نهایی وجود ندارد و بعد از مذاکرات این هفته قرار است با هم شروع به نگارش متن کنیم و احتمالا قسمت دشوار کار هم همان جاست. موضوعات داخل پرانتز و اختلافی زیاد خواهد بود که امری طبیعی است. دو طرف همزمان شروع می‌کنند و سعی می‌کنند برداشت‌های‌شان را روی کاغذ بیاورند.

رییس هیات مذاکراتی ایران با 1+5 گفت: مذاکرات امروز ساعت ۹ و نیم آغاز می‌شود.

او با اشاره به قطعنامه ضد حقوق بشری پارلمان اروپا علیه ایران نیز اظهار کرد: روش برخورد با مردم ایران باید براساس احترام و موضع متقابل باشد و بر این مساله در این دیدار تاکید کردم و همه طرف‌های مذاکره ما این مساله را می‌دانند. این مسایل حتما مردم ایران را نسبت به نیات کسانی که از روش‌های غیر احترام‌آمیز استفاده می‌کنند بدبین می‌سازد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید