درآمد یک‌هزار میلیاردی گردشگری سلامت در یزد

دی ۲۳, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۳۳ ب.ظ 409 بازدید بدون نظر
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان این که ارائه خدمات خوب باعث رونق اقتصاد سلامت در استان می‌شود، گفت: در سال گذشته یکهزار میلیارد ریال از سوی بیماران غیر بومی به سیستم درآمدی استان یزد تزریق شده است.
 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد خبر داد ؛

درآمد یک‌هزار میلیاردی گردشگری سلامت در یزد/ بهره برداری از ۱۴ طرح بهداشتی و درمانی

 معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان این که ارائه خدمات خوب باعث رونق اقتصاد سلامت در استان می‌شود، گفت: در سال گذشته یکهزار میلیارد ریال از سوی بیماران غیر بومی به سیستم درآمدی استان یزد تزریق شده است.

  محمود نوری‌شادکام با اشاره به اقدامات انجام شده در این معاونت با بیان این که در شش ماه گذشته تاکنون رسیدگی به ۴۹ طرح درمانی در دستور کار قرار گرفته است،‌ اظهار داشت: اکنون ۱۴ طرح از مجموع طرح‌های در دستور کار به بهره برداری رسیده است.

نوری شادکام با اشاره به این که ۳۵ طرح مابقی همچنان نیاز به پیگیری مستمر دارند،‌ ادامه داد: امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا پایان سال پنج طرح دیگر نیز به بهره‌برداری برسند.

این مسئول، بهره‌برداری از ۱۳ طرح بخش خصوصی را از دیگر اقدامات انجام شده در شش ماه نخست امسال دانست و بیان کرد: افتتاح بخش ام.آر.آی بیمارستان مرتاض، راه‌اندازی دو مرکز شیمی درمانی، افتتاح درمانگاه تخصصی دندانپزشکی هوشمند و افتتاح درمانگاه تخصصی دیابت از جمله اقدامات انجام شده در یزد است.

وی به برنامه‌های این معاونت در شهرستان‌های استان اشاره کرد و گفت:‌ اجرای طرح توسعه بیمارستان اردکان با اضافه شدن ۱۲۰ تخت، راه‌اندازی فاز یک طرح توسعه بیمارستان میبد با تأمین ۱۰۰ تخت بیمارستانی، اجرای طرح توسعه بیمارستان مهریز با تأمین ۱۵۰ تخت درمانی، از جمله اقدامات انجام شده طی شش ماه نخست امسال در شهرستان‌های استان است.

معاون درمان علوم پزشکی شهید صدوقی ادامه داد:‌ ساخت و تجهیز اورژانس میبد با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و پانصد میلیون تومان، تکمیل فاز دوم طرح توسعه بیمارستان میبد، تکمیل و راه‌اندازی بخش دیالز مهریز با ۱۰ تخت بیمارستانی از دیگر اقدامات انجام شده در راستای توسعه خدمات بهداشتی و درمانی در شهرستان‌های استان یزد است.

وی با اشاره به این که در حال حاضر جمعاً سه هزار و ۳۷۴ نفر در حوزه پرستاری، بهیاری و کمک بهیار در استان مشغول فعالیت هستند، گفت: در سال گذشته ۱۰ میلیون خدمت در استان ارائه شده که از این میزان ۷٫۵ میلیون خدمت به مردم یزد و ۲٫۵ میلیون نیز به بیماران غیر بومی ارائه شده است.

نوری شادکام اقتصاد سلامت را یکی از سالم ترین و ارزشمندترین موتورهای محرک جامعه دانست و بیان کرد: با توجه به این که در سال گذشته ۵۰ درصد تخت‌های استان توسط افراد غیر بومی اشتغال شده است این افراد مبلغی حدود هزار میلیارد ریال به سیستم درآمدی استان تزریق کردند .

شما هم نظر خود را ارسال کنید