حرمت نمازجمعه و متولیان نمازجمعه

دی ۱۶, ۱۳۹۵ ساعت: ۲۱:۴۵ ب.ظ 614 بازدید ۲ نظر
متاسفانه پس از گذشت ده روز از آن واقعه تاسف بار نه تنها شاهد هيچ محكوميتي از سوي شوراي سياستگذاري ائمه جمعه نبوده ايم بلكه به حسب برخي شنيده ها، امام جمعه محترم يزد آيت الله ناصري و حجت الاسلام والمسلمين تقوي رئيس محترم و با سابقه شوراي سياستگذاري ائمه جمعه در كنار يكي از اعضاي شوراي نگهبان با فشار بسيار به مسئولين امنيتي استان خواهان اين بودند كه به دليل جانباز بودن مهاجمين هيچگونه برخوردي با آنان نشود و از تعقيب مصون باشند.

حرمت نمازجمعه و متولیان نمازجمعه

?محمدعلی آهنگران

?ظهر جمعه سوم دی ماه هزار و سیصد و نود و پنج آقای دکتر حسینعلی امیری معاون امور مجلس رئیس جمهور در مراسم نمازجمعه شهر دارالعباده یزد در مسجد ملا اسماعیل شرکت کرد و ما بین دو نماز جمعه و عصر برای خیل نمازگزاران سخنانی ایراد نمود.

⬅️ آقای دکتر امیری که خود از چهره های ایثارگر و رزمنده و جانباز است در این سخنرانی به تشریح خدمات دولت  یازدهم و توفیقات ملی و بین المللی دولت دکتر روحانی در عرصه های مختلف پرداخت.

⬅️در اواخر سخنرانی ایشان عده‌ای به قصد اخلال و برهم زدن و قطع سخنرانی وی اقدام به سر دادن شعارهای تحریک آمیز و موهن کرده به سمت آقای امیری مهر و تسبیح پرتاب کرده و حرمتی برای مسجد و محراب و نماز جمعه باقی نگذاشته اند.

⬅️طبیعی بود که دستگاههای انتظامی امنیتی استان موضوع حمله به معاون رئیس جمهور را با جدیت دنبال کنند و اجازه ندهند افراد خودسر مجال قانون شکنی بیابند.

⬅️ اما در کنار وظیفه ای که بر عهده نهادهای امنیتی و انتظامی است شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نیز وظیفه ای مهم در جهت حفظ حرمت نماز جمعه بر دوش دارد.

⬅️ حقیقتاً انتظار داشتم این شورا که سالیانه بخش قابل توجهی از بودجه عمومی کشور را به خود اختصاص می دهد عکس العمل جدی به این واقعه داشته باشد و  نسبت به حرمت شکنانی که نهی صریح و چندباره مقام معظم رهبری را ندید گرفته و زیر پاگذاشته اند موضع قاطعی اتخاذ کند.

⬅️متاسفانه پس از گذشت ده روز از آن واقعه تاسف بار نه تنها شاهد هیچ محکومیتی از سوی شورای سیاستگذاری ائمه جمعه نبوده ایم بلکه به حسب برخی شنیده ها، امام جمعه محترم یزد آیت الله ناصری و حجت الاسلام والمسلمین تقوی رئیس محترم و با سابقه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در کنار یکی از اعضای شورای نگهبان با فشار بسیار به مسئولین امنیتی استان خواهان این بودند که به دلیل جانباز بودن مهاجمین  هیچگونه برخوردی با آنان نشود و از تعقیب مصون باشند.

⬅️ قویا آرزو دارم که این اخبار دروغ و شایعه باشند و جانباز بودن دلیلی بر درخواست منع تعقیب و منع برخورد با قانون شکنان نشود و ما شاهد تکذیب آن اخبار از سوی این عزیزان باشیم  اما اگر خدای نخواسته اینچنین است آیا این حمایت راه را برای شکستن قانون و اقتدار نظام و حرمت مسجد و محراب و نماز جمعه از سوی متولیان نماز جمعه هموار نکرده است؟

⬅️آقای حسینعلی امیری نیز خود یک ایثارگر و جانباز است. چگونه حرمت جانبازی او به دلیل انتساب به دولت نباید محفوظ بماند اما جانبازی برهم زنندگان سخنرانی معاون رئیس جمهور حرمت دارد و نباید کسی متعرض آنان شود؟ حضرات آقایان ناصری و تقوی که خود از جمله دلسوزان نظام و افراد معتمد رهبری معظم انقلاب هستند چگونه نهی آشکار و مکرر رهبر انقلاب را به بهانه جانباز بودن نادیده گرفته و امروز هواخواه برهم زنندگان تجمعات و سخنرانی ها شده اند؟

⬅️آیا جانباز بودن جواز قانون شکنی را صادر می کند؟ تا کی قرار است برخورد با خاطیان و قانون شکنان با یک تلفن و فشارهای عجیب و غریب معلق و بی اثر بماند؟ آیا می توان با ابزاری غلط و ناصحیح از ارزشها دفاع کرد؟ آیا می توان در پوشش عناوین مقدس از جمله جانبازی و سابقه ایثارگری اقتدار و عزت نظام و قوه مجریه را به چالش کشاند؟

⬅️ یقین دارم که هیچکدام از آن عزیزان راضی به بی آبرویی جمهوری اسلامی و هتک حرمت نماز جمعه نیستند و نخواهند بود.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید