حذف اسپانیا توسط میزبان / صعود سخت کرواسی

تیر ۱۱, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۲۴ ق.ظ 927 بازدید بدون نظر
ملی پوشان روسیه اتفاق بزرگی رقم زدند و توانستند بعد از تساوی یک بر یک در 120 دقیقه برابر اسپانیا، در ضربات پنالتی به پیروزی برسند./کرواسی به سختی و در ضیافت پنالتی ها موفق به صعود به مرحله بعد گردید.

بزرگترین حذف شده به دست میزبان؛

اسپانیا ۱(۳)- روسیه ۱(۴)؛ اینجا جای قهرمانان نیست!

ملی پوشان روسیه اتفاق بزرگی رقم زدند و توانستند بعد از تساوی یک بر یک در ۱۲۰ دقیقه برابر اسپانیا، در ضربات پنالتی به پیروزی برسند.

به گزارش “یزدیان”، اسپانیا بعد از تساوی برابر پرتغال و پیروزی مقابل ایران به سختی و در دقایق پایانی توانست در دیدار با تیم ملی مراکش یک امتیاز بگیرد و به‌عنوان صدرنشین گروه B به مرحله حذفی صعود کند تا قرعه نسبتا راحت‌تری در مقایسه با پرتغالی که شب گذشته برابر اروگوئه قرار گرفت و شکست خورد، داشته باشد ولی شاگردان فرناندو هیه‌رو امروز که به مصاف تیم روسیه، میزبان جام جهانی و تیم دوم گروه A رفتند، غافلگیر شدند و اسیر بازی جنگنده روس‌ها بودند.

Match video
تیم روسیه که با ۶ امتیاز به دور حذفی رسیده بود، در بازی امروز در دقیقه ۱۱ با گل به خودی ایگناشویچ عقب افتاد ولی سه دقیقه قبل از پایان نیمه اول نتیجه را جبران کرد و توانست با پنالتی‌ای که با خطای هند پیکه اعلام شده بود، با گلزنی ژیوبا کار را به تساوی بکشاند و نتیجه یک بر یک را نه تنها در وقت‌های قانونی، تا پایان ۱۲۰ دقیقه حفظ کند تا امیدوار به پیروزی در ضربات پنالتی برابر ستاره‌های اسپانیا باشد.

شگفتی‌سازی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که هلند و ایتالیا در آن حضور نداشتند، آلمان در مرحله گروهی و آرژانتین و پرتغال در مرحله یک هشتم نهایی حذف شدند، امروز هم ادامه پیدا کرد و تیم ملی روسیه با درخشش آکنیف توانست در ضربات پنالتی با نتیجه ۴ بر ۳ برابر اسپانیا به برتری برسد و به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند تا منتظر مشخص شدن حریف‌اش با تعیین برنده دیدار امشب کرواسی و دانمارک باشد.

 

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
یکشنبه: ۹۷/۰۴/۱۰ ؛ ساعت ۱۸:۳۰
استادیوم: لوژنیکی مسکو/ تماشاگر: ۷۸۰۱۱ نفر
داور: بیورن کویپرس(هلند)؛ کمک‌ها: ساندر فن روکل، اروین زنیسترا و کلمنت تورپین(فرانسه)/ کمک داور ویدئویی: دنی مک‌کلی(هلند)

 

اخطار:

جرارد پیکه(۴۰) از اسپانیا
ایلیا کوتپوف(۵۴) و رومن زوبنین(۷۱) از روسیه

 

 

 

تیم ملی اسپانیا

داوید دخیا، جرارد پیکه، سرخیو راموس، ناچو(۷۰- دنی کارواخال)، یوردی آلبا، کوکه، سرخیو بوسکتس، داوید سیلوا(۶۷- آندرس اینیستا)، مارکو آسنسیو(۱۰۴- رودریگو)، ایسکو و دیگو کاستا(۸۰- یاگو آسپاس).
سرمربی: فرناندو هیه‌رو

 

 

تیم ملی روسیه

ایگور آکنیف، سرگئی ایگناشویچ، ایلیا کوتپوف، فدور کودریاشف، ماریو فرناندس، یوری ژیرکوف(۴۶- ولادیمیر گرانت)، رومن زوبنین، الکساندر سامدوف(۶۱- دنیس چریشف)، دالر کوژیائف(۹۷- الکساندر اروخین)، الکساندر گولوین و آرتم ژیوبا(۶۵- فدر اسمولوف).
سرمربی: استانیسلاو چرچسوف

 

 

شرح گل

اسپانیا ۱ – روسیه ۰ (دقیقه ۱۱: گل به خودی سرگئی ایگناشویچ): خطایی که روی ناچو اعلام شده بود را آسنسیو با ارسال پای چپ از روی ضربه آزاد سمت راست زمین به محوطه ۶ قدم فرستاد ولی توپ به پشت پای ایگناشویچ که در حال مهار راموس بود، برخورد کرد و وارد دروازه روسیه شد تا اسپانیا با یک گل به خودی پیش بیافتد.

 

 

روسیه ۱ – اسپانیا ۱ (دقیقه ۴۲: آرتم ژیوبا): پنالتی اعلام شده به سود روسیه را ژیوبا خلاف جهت دخیا به سمت راست دروازه اسپانیا زد تا گل تساوی تیمش را در بهترین زمان به ثمر رساند.

 

 

 

ضربات پنالتی

اسپانیا ۱ – روسیه ۰ : اینیستا خلاف جهت آکنیف توپ را به سمت راست دروازه زد و گل اول اسپانیا را در ضربات پنالتی به ثمر رساند.
اسپانیا ۱ – روسیه ۱ : اسمولوف توپ را به سمت چپ دروازه زد ولی با وجود اینکه توپ به نوک انگشتان دخیا برخورد کرد ولی تبدیل به گل شد.

اسپانیا ۲ – روسیه ۱ : شوت پیکه بعد از برخورد به تیرک عمودی دروازه و خلاف جهت آکنیف وارد دروازه شد.

اسپانیا ۲ – روسیه ۲ : ایگناشویچ که یک گل به خودی زده بود، پنالتی‌اش را خلاف جهت دخیا به سمت راست دروازه زد تا نتیجه در ضربات پنالتی ۲ بر ۲ برابر شود.

اسپانیا ۲ – روسیه ۲ : آکنیف با تشخیص درست و شیرجه عالی به سمت راست دروازه موفق به مهار پنالتی کوکه شد.

 

 

اسپانیا ۲ – روسیه ۳: گولوین با شوت محکم توپ را به مرکز دروازه اسپانیا زد تا توپ با عبور از زیر بدن دخیا وارد دروازه شود.

اسپانیا ۳ – روسیه ۳ : راموس توانست آکنیف را فریب دهد و گلزنی کند.

اسپانیا ۳ – روسیه ۴ : چریشف توپ را به مرکز دروازه اسپانیا زد تا شیرجه دخیا به سمت چپ را بی‌ثمر بگذارد.

اسپانیا ۳ – روسیه ۴ : پنجمین پنالتی اسپانیا را هدر داد و آکنیف موفق شد با پا ضربه او به مرکز دروازه را بگیرد تا روسیه قبل از زدن پنالتی آخر برنده این جدال سخت شود و کار بزرگی رقم بزند.

 

 

ضربات پنالتی دیدار اسپانیا-روسیه را می‌توانید اینجا ببینید

 

 

بهترین بازیکن

 

ایگور آکنیف، دروازه‌بان و کاپیتان تیم ملی روسیه در طول ۱۲۰ دقیقه بارها سد راه گلزنی ستاره‌های اسپانیایی بود و به غیر از یک بار که دروازه‌اش را روی گل به خودی باز شده دید، در دیگر صحنه‌ها با مهارها و شیرجه‌های خود نمایش درخشانی داشت که این عملکرد فوق‌العاده‌اش را در ضربات پنالتی تکمیل کرد و توانست دو بار پنالتی بازیکنان اسپانیا را مهار کند تا مرد اول زمین باشد و عامل صعود روس‌ها به مرحله یک چهارم نهایی شود.

 

 

لحظات حساس

 

دقیقه ۱۴: شوت روی پای زوبنین از پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از دروازه اسپانیا به بیرون رفت.

دقیقه ۳۹: ارسال خطرناک سامدوف از جناح راست را کوکه در مقابل تیرک دوم راهی کرنر کرد.
دقیقه ۴۰: سانتر سامدوف از روی کرنر سمت راست زمین به تیرک دوم را ژیوبا با ضربه سر زد که توپ به دستان پیکه برخورد کرد تا داور هلندی بعد از ثانیه‌هایی اعلام پنالتی کند.

 

دقیقه ۴۵: ایسکو با شوت بغل پا به سمت دروازه روسیه شوت‌زنی کرد که ایگناشویچ توپ را برگشت داد.
دقیقه ۱+۴۵: نزدیک بود کاستا مثل دو دیدار ابتدایی اسپانیا در جام جهانی گلزنی کند ولی ضربه او از زاویه بسته عرض زمین را طی کرد.
دقیقه ۱+۴۵: سانتر ایسکو از جناح چپ را کاستا با ضربه سر زد که آکنیف توپ را به راحتی در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۸: سانتر خطرناک ایسکو را مهاجمان اسپانیا نتوانستند استفاده کنند تا آلبا هم ضربه بدی به توپ بزند و بعد از برخورد با بدن او آکینف توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه ۵۱: ارسال کوکه از روی ضربه آزاد میانه زمین با ضربه سر کم دقت کاستا همراه شد و توپ به اوت رفت.

دقیقه ۵۸: کاستا نفوذ سریعی از سمت چپ محوطه جریمه داشت و به ایسکو پاس داد که ضربه او را مدافعان روسیه راهی کرنر کردند.

دقیقه ۶۰: سانتر ناچو و ضربه پشت سر سیلوا حاصلی به همراه نداشت تا اوت کنار دروازه به سود روسیه گرفته شود.

دقیقه ۶۶: گولوین با فرار سریع از سمت راست محوطه جریمه اسپانیا نفوذ کرد ولی بعد از برخورد با راموس توپ او به بیرون رفت و خطای پنالتی هم اتفاق نیافتاد.

دقیقه ۸۵: توپ برگشتی به پشت محوطه جریمه را اینیستا با شوت روی پای تماشایی زد که آکنیف با شیرجه زمینی توپ را از گوشه دروازه بیرون کشید و ضربه آسپاس هم در ریباند ثمری نداشت.

دقیقه ۳+۹۰: شوت فنی اسمولوف از روی سر چریشف عبور کرد و به اوت رفت.

دقیقه ۹۷: شوت راه دور کوکه با اختلاف زیادی از دروازه روسیه به بیرون رفت.

دقیقه ۱+۱۰۵: کوکه از روی ضربه آزاد توپ را به محوطه جریمه روسیه ارسال کرد که ضربه سر پیکه را آکنیف در اختیار گرفت.

دقیقه ۱۰۹: رودریگو با نفوذ سریع و پا عوض کردن، دو مدافع مقابل خود را برداشت و شوت زد که ضربه او را آکنیف برگشت داد و شوت ریباند ایسکو هم بی‌ثمر بود.
دقیقه ۱۰۹: شوت پشت محوطه رودریگو بی‌دقت بود و با اختلاف زیادی از دروازه روسیه به اوت رفت.

دقیقه ۱۱۵: بعد از ارسال اینیستا از جناح چپ زمین توپ از کنار دروازه روسیه به بیرون رفت که در این صحنه پیکه و راموس اعتقاد داشتند مدافعان روسی روی آنها مرتکب خطا شده‌اند ولی کویپرس، داور مسابقه بعد از مشورت با کمک داوران ویدئوی مثل صحنه‌های طول ۹۰ دقیقه اعلام پنالتی نکرد.

دقیقه ۱+۱۲۰: شوت زمینی پای چپ رودریگو از پشت محوطه جریمه آکنیف را برای جمع کردن توپ به دردسر نیانداخت.

 

 

اتفاق ویژه

ایتالیا قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ نتوانسته بود جواز حضور در رقابت‌های روسیه را بگیرد و آلمان، قهرمان چهار سال قبل این مسابقات نیز از مرحله گروهی صعود نکرد ولی امروز ادامه شگفتی‌ها در جام جهانی روسیه ادامه پیدا کرد و تیم میزبان توانست تیم ملی اسپانیا، قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰ را در ضربات پنالتی شکست دهد تا اثری از قهرمانان سه دوره اخیر جام‌های جهانی در مرحله یک چهارم نهایی بازی‌های امسال نباشد.

 

 

 

در حاشیه

 

* اسپانیا با سه تغییر نسبت به بازی اخیرش برابر مراکش، امروز به مصاف روسیه رفته که دنی کارواخال، تیاگو و آندرس اینیستا نیمکت‌نشین شده‌اند و جای خود را به ناچو، کوکه و آسنسیو داده‌اند؛ اینیستا در هر سه بازی مرحله گروهی جزو ترکیب لاروخا بود.
* فرناندس، ژیرکوف، کوژیائف و گولوین چهار بازیکنی هستند که نسبت به بازی اخیر روسیه به ترکیب ابتدایی این تیم اضافه شده و جای ایگور اسمولینکوف، یوری گازینسکی، دنیس چریشف و الکسی میرانچوک بازی می‌کنند.

* جانی اینفانتینو، رییس فیفا این بازی را از نزدیک تماشا می‌کند و سران کشورهای روسیه و اسپانیا نیز در جایگاه ویژه حضور دارند.

* در حالی که روسیه سه تعویض خود را انجام داده بود، کوتپوف از دقیقه ۸۲ مصدوم شد و به سختی به بازی ادامه داد.
* بازیکنان اسپانیا اعتقاد به پنالتی در برخورد توپ با دست ایگناشویچ داشتند که داور هلندی دستور به ادامه بازی داد و با وجود مشورت با کمک داوران ویدئویی اعلام پنالتی نکرد.

* برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی و طبق قوانین جدید، با رفتن بازی به وقت‌های اضافه یک تیم از چهار تعویض استفاده کرد؛ روسیه در دقیقه ۹۷ تعویض چهارم خود را انجام داد.

نفس کروات‌ها برای صعود بند آمد؛

کرواسی ۱(۳)- دانمارک ۱(۲)؛ رقابت گلرها به سود سوباشیچ

کروات‌ها به لطف درخشش دروازه‌بان خود توانستند دانمارک را در ضربات پنالتی شکست دهند و به مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی صعود کنند.

 

به گزارش “یزدیان”، تیم ملی کرواسی با اقتدار و کسب سه پیروزی متوالی برابر نیجریه، آرژانتین و ایسلند  با ۹ امتیاز صدرنشین گروه D جام جهانی ۲۰۱۸ شد و به نظر می‌رسید امشب که به مصاف دانمارک، تیم دوم گروه C و البته بدون شکست رفته بود کار چندان سختی نداشته باشد ولی شاگردان زلاتکو دالیچ به مشکل خوردند و قبل از دقیقه یک دروازه خود را توسط ماتیاس یورگنسن باز شده دیدند ولی سه دقیقه بعد ماریو مانژوکیچ نتیجه را جبران کرد تا نوید یک بازی پُر گل را بدهد.

Match video
اما نبرد کرواسی و دانمارک به غیر از چهار دقیقه ابتدایی در پایانی وقت‌های قانونی گلی به همراه نداشت و در حالی که کروات‌ها در وقت اضافه دوم صاحب پنالتی شدند، اما مودریچ نتوانست آن را تبدیل به گل کند و با مهار کاسپر اشمایکل، ۱۲۰ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

تیم ملی کرواسی با وجود اینکه فرصت برتری در طول بازی را از دست داده بود، اما در ضربات پنالتی و با درخشش سوباسیچ، دروازه‌بان خود موفق شد به برتری ۳ بر ۲ دست پیدا کند و دانمارکی که کاسپر اشمایکل هم درون دروازه‌اش فوق‌العاده کار کرد و در ضربات پنالتی هم دو مهار داشت را شکست دهد تا حریف تیم روسیه در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی ۲۰۱۸ شود.

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
یکشنبه: ۹۷/۰۴/۱۰ ؛ ساعت ۲۲:۳۰
استادیوم: نیژنی نووگوراد/ تماشاگر:
داور: نستور پیتانا(آرژانتین)؛ کمک‌ها: هرنان میدانا، خوان پابلو بلاتی و انریکه کاسرس(پاراگوئه)/ کمک داور ویدئویی: مائورو ویگلیانو(آرژانتین)

 

تیم ملی کرواسی

دانیل سوباسیچ، دیان لوورن، دوماگوج ویدا، سیمه ورسالیکو، ایوان استرینیچ(۸۱- یوسیپ پیواریچ)، ایوان راکیتیچ، مارسلو بروزوویچ(۷۱- متئو کواچیچ)، لوکا مودریچ، آنته ربیچ، ایوان پریشیچ(۹۷- آندره کراماریچ) و ماریو مانژوکیچ(۱۰۸- میلان بادلی).
سرمربی: زلاتکو دالیچ

 

 

تیم ملی دانمارک

کاسپر اشمایکل، سیمون کیائر، ماتیاس یورگنسن، یوناس کنودسن، هندریک دالسگارد، توماس دلینی(۹۸- میشل کران‌دلی)، آندریاس کریستنسن(۴۶- لاسه شونه)، کریستین اریکسن، یوسف یوراری پولسن، مارتین برایت‌وایت(۱۰۵- پیونه سیتو) و آندریاس کورنلیوس(۶۶- نیکولای یورگنسن).
سرمربی: اگی هاریدی

 

 

اخطار

ماتیاس یورگنسن(۱۱۵) از دانمارک

 

ضربات پنالتی

کرواسی ۰ – دانمارک ۰ : پنالتی اول را تیم دانمارک زد که کریستین اریکسن نتوانست ضربه خود را تبدیل به گل کند و شوت او را سوباشیچ به کمک تیرک عمودی دروازه مهار کرد.

 

 

کرواسی ۰ – دانمارک ۰ : ضربه بادلی به سمت چپ دروازه را اشمایکل به زیبایی مهار کرد.

 

کرواسی ۰ – دانمارک ۱ : کیائر به زیبایی با شوت به کنج سمت راست دروازه کرواسی دومین پنالتی دانمارک را تبدیل به گل کرد.

 

کرواسی ۱ – دانمارک ۱ : کراماریچ با یک مکث پشت توپ و فریب اشمایکل، توپ را به سمت چپ دروازه زد تا دومین پنالتی کرواسی هم با گل همراه باشد.

 

کرواسی ۱ – دانمارک ۲ : کران‌دلی پنالتی سوم دانمارک را خلاف جهت سوباشیچ به سمت چپ دروازه زد و گلزنی کرد.

 

کرواسی ۲ – دانمارک ۲ : مودریچ خلاف پنالتی نیمه دوم وقت اضافه این بار موفق به گلزنی شد و در حالی که اشمایکل به سمت راست شیرجه زده بود، توپ را به مرکز دروازه زد.

 

کرواسی ۲ – دانمارک ۲ : سوباشیچ به زیبایی پنالتی شونه که به سمت راست دروازه زده بود را مهار کرد تا امیدهای صعود کرواسی زنده شود.

 

کرواسی ۲ – دانمارک ۲ : اشمایکل باز هم منجی دانمارک شد و شوت پیواریچ به سمت راست دروازه را با یک دست گرفت تا دوباره نتیجه مساوی شود.

 

 

کرواسی ۲ – دانمارک ۲ : سوباشیچ این بار با پا شوت نیکولای یورگنسن به مرکز دروازه را مهار کرد تا پنجمین پنالتی دانمارک هم تبدیل به گل نشود.

 

کرواسی ۳ – دانمارک ۲ : راکیتیچ کار را تمام کرد و خلاف جهت اشمایکل، توپ را به سمت راست دروازه زد تا کرواسی از پنجمین پنالتی خود استفاده کند و به جمع هشت تیم نهایی جام جهانی برسد.

 

شرح گل‌ها

کرواسی ۰ – دانمارک ۱ (دقیقه ۱: ماتیاس یورگنسن): پرتاب اوت بلند از سمت راست زمین برای دانمارک را دلینی مهار کرد و به ماتیاس یورگنسن پاس داد تا او در مقابل محوطه ۶ قدم با شوتی که از زیر دستان سوباسیچ عبور کرد، گل اول بازی را برای تیمش به ثمر رساند.

 

کرواسی ۱ – دانمارک ۱ (دقیقه ۴: ماریو مانژوکیچ): ربیچ نفوذ سریعی از سمت راست زمین انجام داد و به ورسالیکو پاس داد که او هم ارسال کوتاهی انجام داد که دفع نه چندان خوب کیائر به بازیکن خودی برخورد کرد و مقابل پای مانژوکیچ افتاد تا او با شوتی تک ضرب، دروازه دانمارک را باز کند و خیلی زود بازی را به تساوی بکشاند.

 

 

بهترین بازیکن

هر دو دروازه‌بان کرواسی و دانمارک شب فوق‌العاده‌ای پشت سر گذاشتند و سه مهار پنالتی داشتند ولی در نهایت دانیل سوباسیچ، گلر کروات‌ها مرد برنده این جدال بود که توانست عامل اصلی برتری تیمش شود، اما بدون تردید بازیکن برتر میدان کاسپر اشمایکل بود؛ دروازه‌بانی که در طول مسابقه هفت سیو داشت، در وقت اضافه دوم پنالتی مودریچ را گرفت و در ضربات پنالتی هم دو پنالتی را مهار کرد ولی در نهایت تیمش نتوانست به پیروزی برسد.

 

 

لحظات حساس

دقیقه ۱۲: ضربه آزاد پریشیچ از پشت محوطه جریمه به دیوار دفاعی بازیکنان دانمارک برخورد کرد و راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۰: یورگنسن و مانژوکیچ در محوطه جریمه دانمارک با یکدیگر برخورد داشتند که مهاجم کرواسی بعد از افتادن روی زمین معتقد به خطای پنالتی بود که داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد.
دقیقه ۲۷: برایتویت موقعیت خوبی داشت تا پاس در عمق اریکسن را تبدیل به گل کند ولی سوباسیچ مقابل توپ او ایستادگی کرد.

دقیقه ۲۹: شوت پشت محوطه راکیتیچ را اشمایکل مشت کرد و در برگشت هم ضربات پیاپی مانژوکیچ و پریشیچ حاصلی به همراه نداشت و با وجود خطرناک بودن موقعیت، توپ به اوت رفت.

دقیقه ۳۹: ارسال دقیق مودریچ از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین با ضربه پشت سر مانژوکیچ به اوت رفت.

دقیقه ۴۲: شوت فنی و به شکل چیپ اریکسن به محل تلاقی تیرک‌های افقی و عمودی دروازه کرواسی برخورد کرد و با بدشانسی دانمارکی‌ها تبدیل به گل نشد.

دقیقه ۴۵: پاس در عرض پریشیچ از سمت چپ زمین به پشت محوطه جریمه را راکیتیچ با شوتی ناگهانی با پای چپ زد که اشمایکل درازکش توپ را جمع کرد.

دقیقه ۶۵: ارسال خطرناک مودریچ از روی کرنر را مدافعان دانمارک برگشت دادند.
دقیقه ۶۵: شوت بی‌دقت ربیچ نزدیک بود تبدیل به موقعیت خطرناکی شود که اشمایکل توپ را مُشت کرد.

دقیقه ۷۲: پاس پولسن به یورگنشن و شوت محکم زمینی او را سوباسیچ مهار کرد تا موقعیت خطرناک دانمارک همراه با گل نباشد.

دقیقه ۷۴: شوت اریکسن از پشت محوطه جریمه بی‌دقت بود و از خط عرضی زمین عبور کرد.

دقیقه ۷۷: دفع ناقص مدافعان دانمارک موقعیت شوت‌زنی خوبی برای مودریچ فراهم کرد ولی ضربه راه دور او تبدیل به گل نشد و به اوت رفت.
دقیقه ۷۸: اشمایکل اجازه نداد دروازه دانمارک برای دومین بار باز شود و شوت پای چپ ربیچ از پشت محوطه جریمه را مهار کرد.

دقیقه ۸۴: مودریچ ضربه آزاد میانه زمین را با راکیتیچ کوتاه کار کرد که او با پاس زمینی توپ را به سمت چپ زمین برد و به پیواریچ رساند ولی ارسال او و ضربه سر پریشیچ روی تور دروازه دانمارک فرود آمد.

دقیقه ۸۶: ربیچ با سر توپ‌های متوالی و چشم‌نواز بارها دالسگارد را فریب داد ولی مهاجمان کرواسی نتوانستند از ارسال کوتاه و خوب او استفاده کنند تا در نهایت با برگشت توپ توسط مدافعان دانمارک و شوت پیواریچ فقط یک کرنر نصیب کروات‌ها شود.
دقیقه ۸۷: ضربه سر راکیتیچ از پشت محوطه روی ریباند کرنر مودریچ به راحتی در اختیار اشمایکل قرار گرفت.
دقیقه ۸۸: شوت بیرون پای شونه از پشت محوطه جریمه با اختلاف کمی از کنار تیرک عمودی دروازه کرواسی به بیرون رفت.

دقیقه ۲+۹۰: شوت راکیتیچ از فاصله ۳۰ متری با فاصله کمی از دروازه دانمارک به اوت رفت.
دقیقه ۲+۹۰: سانتر تند و تیز اریکسن از سمت چپ زمین قبل از رسیدن به یورگنسن توسط لوورن به کرنر زده شد.
دقیقه ۳+۹۰: برایت‌وایت بهترین فرصت برای باز کردن دروازه کرواسی را داشت ولی شوت او بعد از ارسال کرنر مودریچ راهی اوت شد.

دقیقه ۱۰۴: اشمایکل توپی که روی شوت مانژوکیچ نزدیک بود به طور اتفاقی وارد دروازه شود از زیر تیرک افقی بیرون کشید و تبدیل به کرنر کرد.

دقیقه ۱۱۳: پرتاب اوت بلند کنودسن باز هم خطرساز شد ولی این بار مثل ابتدای بازی با گل همراه نشد و شوت یورگنسن از کنار دروازه کرواسی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۱۴: پاس در عمق فوق‌العاده مودریچ از میانه زمین، ربیچ را در موقعیت تک به تک با اشمایکل قرار داد که او به زیبایی دروازه‌بان دانمارک را دریبل کرد ولی ماتیاس یورگنسن با تکل او را متوقف کرد تا کرواسی صاحب پنالتی شود و مدافع دانمارک فقط یک کارت زرد بگیرد.
دقیقه ۱۱۶: کرواسی بهترین فرصت برای زدن گل دوم و کسب پیروزی داشت ولی شوت مودریچ از روی نقطه پنالتی به سمت چپ دروازه را اشمایکل با شیرجه بلند به زیبایی مهار کرد تا امیدهای دانمارک برای صعود همچنان زنده بماند.

 

دقیقه ۱۱۹: شوت بغل پای پشت محوطه مودریچ از پشت محوطه جریمه را اشمایکل در اختیار گرفت.

 

 

در حاشیه

* تیم ملی کرواسی با ترکیبی مشابه دومین دیدار مرحله گروهی برابر آرژانتین که به برتری ۳ بر صفر رسیدند، بازی امشب برابر دانمارک را آغاز کرده است.
* حضور یوناس کنودسن و یوراری پولسن و نیمکت‌نشینی ینس استریگر لارسن و پیونه سیستو، دو تغییری است که در ترکیب امشب تیم ملی دانمارک در مقایسه با دیدار اخیرشان مقابل فرانسه دیده می‌شود.

* داوور شوکر، اسطوره فوتبال و رییس فدراسیون کرواسی در ورزشگاه حضور دارد و بازی بازیکنان تیمش را از نزدیک می‌بیند.
* پیتر اشمایکل، دروازه‌بان سابق تیم ملی دانمارک و پدر کاسپر اشمایکل در جایگاه ویژه استادیوم نیژنی نووگوراد حاضر است.

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید