جزئیات وحشتناک جدید درباره قتل خاشقچی

آذر ۲, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۳۸ ب.ظ 504 بازدید بدون نظر
«صلاح الطبیقی»پزشک قانونی عربستانی همراه تیم ترور « پس از کندن لباس های خاشقچی خون وی را از رگ بیرون کشیده و خشک کرد برای آن که خون پخش و پلا نشده و اثری به جای نگذارد پس از آن خون را در دستشویی ریخت.»

جزئیات وحشتناک جدید درباره قتل خاشقچی

 

«صلاح الطبیقی»پزشک قانونی عربستانی همراه تیم ترور « پس از کندن لباس های خاشقچی خون وی را از رگ بیرون کشیده و خشک کرد برای آن که خون پخش و پلا نشده و اثری به جای نگذارد پس از آن خون را در دستشویی ریخت.»

  از زمانی که خبر  قتل«جمال خاشقچی» روزنامه نگار عربستانی در کنسولگری عربستان در استانبول منتشر شد و فصل ها و مستندات آن میان آنکارا و ریاض توالی خود را شروع کرد، صادر شدن روایت های عجیب و وحشتناک متوقف نشد و آخرین روایت نیز امروز اعلام شد.

این بار روزنامه «صباح» ترکیه سناریوی کاملتری را روایت که به لحاظ وحشتناک بودن دست کمی از روایت های مشابه قبلی ندارد و درباره لحظه های  نخست پاک سازی خاشقچی در ساختمان کنسولگری عربستانی سعودی گفته شده است، منتشر کرد.

این روزنامه ترک روایت خود را با اطلاعات خود که از سازمان اطلاعات ترکیه به دست آورده است با این گفته آغاز کرد که «تیمی که عملیات ترور خاشقچی را پس از ورود به کنسولگری به اجرا در آورد کیسه پلاستیکی روی سر مقتول گذاشت سپس لباس های وی را کند.»

روایت جدید تصویر وحشتناک و ترسناکی را ترسیم کرد و تأکید کرد که «صلاح الطبیقی»پزشک قانونی عربستانی همراه تیم ترور « پس از کندن لباس های خاشقچی خون وی را از رگ بیرون کشیده و خشک کرد برای آن که خون پخش و پلا نشده و اثری به جای نگذارد پس از آن خون را در دستشویی ریخت.»

این روزنامه در ادامه نوشت:« الطبیقی با خود دستگاه ها و تجهیزات پزشکی خاصی را علاوه بر قیچی و تیغ جراحی آورده بود که در چمدان های تیم عربستانی بود و دستگاه های اشعه ایکس در فرودگاه آتاتوتورک آنها را کشف کردند.»

بر اساس این روایت دهشتناک « تیم تحلیل جنایی ترک اقدام به بررسی آب فاضلاب در یکی خیابان های کنسولگری به واسطه یک ربات و مقایسه نمونه های آن با دی ان ای خاشقچی کرد.»

چندی پیش روزنامه «حریت» ترکیه نوشته بود که تیم ترور عربستان پس از آن که خاشقچی را به قتل رساند به جسد وی آمپولی زد که باعث می شود خون لخته شود.

حریت در ادامه نوشت: از این شیوه برای این استفاده شد که در صورتی که کنسولگری تفتیش شود اثری از خون پیدا نشود و پس از  مدت کوتاهی از آمپول زدن به جسد، تکه تکه شد.

جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد عربستان سعودی  و سردبیر سابق روزنامه «الوطن» و ستون‌نویس «واشنگتن‌پست» روز دوم ماه اکتبر جاری به منظور انجام امور رسمی وارد کنسولگری این کشور در استانبول شده و از آن خارج نشد.

خاشقچی ۵۹ ساله، بعد از انتخاب بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان، این کشور را ترک کرده و به آمریکا رفته بود و پیش از ناپدید شدنش قصد ازدواج با یک زن تبعه ترکیه را داشت و برای طی کردن مراحل ثبت ازدواج خود اوایل ماه جاری میلادی مجبور به مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول شد و دیگر خارج نشد.

پلیس ترکیه ضمن تایید عدم خروج او از کنسولگری عربستان سعودی در استانبول اعلام کرده که همزمان با ورود او به این محل ۱۵ مقام امنیتی عربستان نیز با دو پرواز وارد این شهر شده و پس از مدت کوتاهی ترکیه را ترک کرده‌اند.

در پی فشارهای بین المللی گسترده عربستان به قتل خاشقی در کنسولگری این کشور در استانبول اعتراف کرد. عربستان سعودی در بیانیه‌ای که بامداد روز شنبه هفته جاری منتشر کرد رسما کشته شدن جمال خاشقچی در داخل کنسولگری این کشور در استانبول را تأیید کرد. دادستان کل عربستان سعودی در این بیانیه مدعی شد خاشقچی بعد از «درگیری» با چند نفر داخل ساختمان کنسولگری  جان خود را از دست داد و ۱۸ شهروند سعودی در ارتباط با این حادثه بازداشت شده‌اند.

اگرچه عربستان در نهایت موضوع مرگ آقای خاشقچی در داخل ساختمان کنسولگری را پذیرفت، اما مقامات این کشور از سرنوشت جسد اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

در پی این حادثه آمریکا ۱۷ تبعه عربستان سعودی از جمله مشاور سابق ولیعهد عربستان را به دلیل نقش شان در قتل «جمال خاشقچی» تحریم کرد.

آمریکا «سعود القحطانی» مشاور ارشد سابق «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان و «محمد العتیبی» سرکنسول این کشور در استانبول را به همراه ۱۵ شهروند دیگر عربستان سعودی به اتهام دست داشتن در قتل جمال خاشقچی در استانبول تحریم کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه ای تحریم این افراد را در چارچوب قوانین حقوق بشری «ماگنیتسکی» عنوان کرده است.

بر این اساس «ماهر مطرب» معاون العتیبی نیز در لیست تحریم آمریکا قرار گرفته است.

در پی آن دولت آلمان نیز ۱۸ شهروند عربستان مرتبط با قتل خاشقچی را تحریم کرد و اعلام کرد که ورود آنها به آلمان و کشورهای عضو اتحادیه اروپا ممنوع شده است.

دولت فرانسه نیز اعلام کرد که کرد که در پی قتل خاشقچی عربستان را تحریم کرده است. این تحریم  شامل ممنوعیت ورود ۱۸ عربستانی به فرانسه به دلیل دست داشتن در قتل خاشقچی می شود.

کانادا و انگلیس نیز اعلام کرده اند که تحریم هایی علیه عربستان سعودی به دلیل قتل خاشقچی اعمال می کنند.

 

شما هم نظر خود را ارسال کنید