جزئیات تجمعات امروز در شهرهای مختلف کشور

مرداد ۱۱, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۹:۵۸ ب.ظ 817 بازدید یک نظر
امروز نیز مانند چند روز گذشته در چند شهر کشور تجمعات اعتراضی برگزار شد که با حضور ماموران انتظامی با آرامش خاتمه یافتند.

جزئیات تجمعات امروز در شهرهای مختلف کشور

امروز در چند شهر کشور تجمعاتی برگزار شد که با حضور ماموران انتظامی با آرامش خاتمه یافتند.

به گزارش یزدیان و به نقل از ایرنا؛ تعدادی چند ۱۰ نفری ظهر امروز پنجشنبه در اعتراض به تورم و گرانی در میدان شهدای مشهد واقع در نزدیکی حرم مطهر امام رضا(ع) تجمع کردند.

گرچه این تجمع منجر به ترافیک و مسدود شدن این منطقه شد اما با حضور آرام ماموران انتظامی در کمال آرامش خاتمه یافت.فرمانده سپاه امام رضا(ع) که در این محل حضور یافته و با معترضان گفت و گو کرد، اظهار داشت: خوشبختانه مردم معتقد به نظام و انقلاب اسلامی هستند.

سردار یعقوبعلی نظری افزود: البته مردم انتقاداتی به برخی از مسائل اقتصادی دارند که باید برای آنها چاره اندیشی شود.

معاون سیاسی امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی نیز در همین محل گفت: اوضاع تحت کنترل است و مشکل خاصی نداریم.

حسن حیدری افزود: هیچ فردی امروز در مشهد دستگیر نشده و اقدامات در زمینه پیشگیری از ناآرامی، سوءاستفاده دشمنان و ایجاد فضای آرام برای شهروندان در دست انجام است.

photo_2018-08-02_17-29-10

گفتگوی فرمانده سپاه خراسان رضوی با تجمع کنندگان درباره مشکلات معیشتی . امروز مشهد | آخرین خبر

 

تجمع در شیراز

برخی افراد روز پنجشنبه با حضور در چهار راه زند واقع در مرکز شهر شیراز تجمع کردند، تجمعی که پیشتر مسئولان استان فارس آن را غیرقانونی عنوان کرده بودند.

کانون برپایی این تجمع در مجاورت خیابان توحید (داریوش) از مکان های اصلی خرید و فروش تلفن همراه در شیراز بود.

تجمع کنندگان که در پی فراخوان مطرح شده در شبکه های اجتماعی در این مکان گردهم آمدند، بیشتر شعارهای ساختارشکنانه سر می دادند؛ هرچند در فراخوان ها، هدف از تجمع اعتراض به گرانی عنوان شده است.

ماموران انتظامی ضمن تلاش برای متفرق کردن تجمع کنندگان، برای برقراری نظم و رفع مشکل ترافیکی تلاش کردند.

در همین حال، درگیری هایی نیز بین برخی تجمع کنندگان و عوامل انتظامی صورت گرفت.

از دستگیری احتمالی تجمع کنندگان اطلاع دقیقی در دست نیست.

برپایی این تجمع موجب شکل گیری ترافیک و مسدود شدن خیابان کریمخان زند شیراز شد و ماموران انتظامی هم اینک در حال تلاش برای بازگرداندن شرایط عادی به این محور ارتباطی در مرکز شهر هستند.

هرچند در فراخوان های شبکه های اجتماعی، افراد به حضور در خیابان در روز چهارشنبه ۱۰ مرداد در اعتراض به گرانی دعوت شده بودند اما تجمعی در این روز شکل نگرفت و حضور مقتدرانه نیروهای انتظامی و امنیتی در معابر شهر پررنگ بود.

پیش از این، عصر سه شنبه نهم مردادماه جاری خیابان ملاصدرا شیراز صحنه برپایی تجمع برخی افراد بود که به گفته هادی پژوهش جهرمی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس بیشتر شعارهای آنها ساختارشکنانه بود و شعارهای اندکی در اعتراض به گرانی سر داده شد.

معاون استاندار فارس چهارشنبه در این باره گفت: ممکن است بازاری‌ها به وضعیت نوسان ارز اعتراض داشته باشند یا به بی‌ثباتی در بازار انتقاد وارد کنند؛ اما برخی افرادی که در خیابان‌ها ناآرامی ایجاد می‌کنند با هدف‌ هنجارشکنی در این اعتراض ها شرکت می‌کنند

پژوهش جهرمی افزود: ممکن است در بدو امر معترضان واقعی نیز در میان این افراد وجود داشته باشد؛ ‌اما در ادامه برخی افراد تحت تأثیر القائات هدایت‌شده و مهندسی‌شده از خارج حرکت‌هایی را انجام می‌دهند.

استاندار فارس نیز روز چهارشنبه در دیدار با مدیران رسانه های استان با اشاره به ناآرامی‌های روز سه شنبه در خیابان ملاصدرای شیراز گفت: هر شهروند حق اعتراض دارد؛ اما هنجارشکنی‌ها به بهانه این رفتار‌ها قوت گرفته‌ است.

اسماعیل تبادار گفت: گرانی‌های موجود را اقشار آسیب‌پذیر بیشتر درک می کنند؛ اما برخی افراد از هر مجال به زعم خود حسن استفاده را می‌کنند تا از وضعیت به گونه‌ای دیگر بهره‌برداری کنند.

پلیس مانع گسترش تجمع در امیر کبیر اصفهان شد

ماموران انتظامی روز پنجشنبه با حضور در میدان اصلی منطقه شهرک صنعتی امیر کبیر (شاهپور جدید) اصفهان مانع گسترش تجمع غیر قانونی در این منطقه شدند.

در ضلع شرقی میدان اصلی منطقه صنعتی امیرکبیر عده ای برای سومین روز اقدام به تجمع غیر قانونی و محدود کردند که پلیس با اعلام هشدارهایی از طریق بلندگو مانع از گسترش این تجمع شد.

حضور افراد در میدان اصلی و خیابان های شهرک صنعتی امیرکبیر (شاهپور جدید) تردد خودروها را در این منطقه با مشکل مواجه کرد و سبب بروز ترافیک در محل شد.

نیروی انتظامی نیز با حضور در محل مانع گسترش تجمع غیر قانونی به دیگر مناطق شد با این حال مغازه های اطراف میدان امیر کبیر منطقه صنعتی شاهپور جدید که بیشتر تعمیرگاه و قطعه فروشی و دفاتر حمل و نقل است به حالت تعطیل درآمدند.

در ۲ روز گذشته نیز جمعی از کسبه و صنعتگران شهرک صنعتی امیر کبیر اصفهان با حضور در خیابان امیرکبیر در شمال این کلانشهر خواستار حل مشکلات صنفی خود شدند.

بیشتر کارگاه های مستقر در شهرک امیرکبیر اصفهان در زمینه تراشکاری، ریخته گری، مکانیکی، صافکاری، ابزار آلات، ماشین آلات و تعمیر خودروهای سنگین فعالیت می کنند.

صاحبان این کارگاه ها در ۲ روز اخیر با حضور در این شهرک، نسبت به وضعیت بازار و نوسان قیمت ها اعتراض کرده و خواهان رفع مشکلات خود شدند.

تجمع در رجایی شهر کرج

تجمع کنندگان در فلکه اول رجایی شهر کرج با حضور یک ساعته در این منطقه، دقایقی پیش متفرق شدند.

تعداد معدودی از تجمع کنندگان نیز در کوچه های اطراف فلکه اول رجایی شهر مستقر شده اند اما در نهایت آرامش به این منطقه بازگشته است.

برای لحظاتی برخورد بین تجمع کنندگان و نیروهای مستقر برای حفظ امنیت و آرامش صورت گرفت و این نیروها تجمع کنندگان را دعوت به متفرق شدن کردند.

عده ای که هدف خود را اعتراض به شرایط اقتصادی اعلام می کنند، ظهر پنجشنبه در فلکه اول رجایی شهر کرج اقدام به تجمع کردند.

تجمع کنندگان ضمن حضور در فلکه اول رجایی شهر اقدام به سر دادن شعارهایی کردند.

ماموران پلیس راهنمایی و رانندگی در این منطقه پرتردد، برای هدایت خودروها و جلوگیری از ترافیک سنگین مستقر شده اند، با این وجود اکنون مسیرهای ورودی و خروجی به رجایی شهر با ترافیک سنگین مواجه است.

ماموران انتظامی در تلاش هستند در فلکه اول رجایی شهر با وجود تعداد زیاد واحد تجاری و مرکز خرید، آسیبی به اموال مردم وارد نشود.

تجمع مشابهی نیز ۲ شب گذشته در این منطقه با حضور حدود ۲۰۰ نفر برگزار شد که پس از چند ساعت پایان یافت.

فرمانداری کرج نیز روز چهارشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد که هیچگونه مجوزی برای برپایی تجمع صادر نشده است.

همچنین تلاش افراد ناشناس برای به آتش کشیدن مسجد الرحمن در منطقه رجایی شهر کرج با هوشیاری مردم و نیروهای انتظامی ناکام ماند.

چند فرد ناشناس نزدیک به نیمه شب چهارشنبه قصد داشتند با ورود به مسجد الرحمن در کوچه های فرعی فلکه اول رجایی شهر کرج اقدام به آتش زدن آن کنند که با هوشیاری و حضور به موقع مردم و نیروهای امنیتی و انتظامی ناکام ماندند.

به گفته یک شاهد عینی این عده در ابتدا اقدام به شکستن شیشه های مسجد کردند و پس از تلاش آنها برای به آتش کشیدن مسجد بی نتیجه ماند.

فلکه اول رجایی شهر کرج ۲ شب گذشته شاهد برپایی تجمع عده ای بود که هدف آن را اعتراض به شرایط اقتصادی معرفی می کردند، اما در این بین عده ای با حرکت به سمت این مسجد قصد به آتش کشیدن آن را داشتند که موفق به این کار نشدند.

تجمعی نیز از ساعت ۱۲ امروز پنجشنبه در فلکه اول رجایی شهر کرج که منطقه ای پرتردد و ازدحام محسوب می شود، آغاز شده است.

مردم بیرجند به فراخوان غیرقانونی «نه» گفتند

مردم شهر بیرجند و استان خراسان جنوبی روز پنجشنبه به فراخوان غیرقانونی برخی شبکه های اجتماعی معاند برای تجمع غیرقانونی نه گفتند.

این فراخوان تجمع غیرقانونی برای ساعت ۱۱ امروز (پنجشنبه) در بیرجند و سایر شهرهای ایران اعلام شده بود که در مرکز استان خراسان جنوبی با پاسخ منفی عموم مردم رو به رو شد.

ماموران انتظامی نیز از صبح امروز برای برقراری نظم و آرامش در میادین و تقاطع های اصلی شهر بیرجند حضور محسوس داشتند.

کوچه های منتهی به خیابان های اصلی در معرض دید پلیس قرار گرفت و از میدان دوم مدرس تا خیابان شهدا و امام خمینی (ره) این روند ادامه داشت.

با این وجود هیچگونه تجمعی که موجب اختلال در رفت و آمد مردم یا اقدام نیروهای انتظامی شود شکل نگرفت و مردم و کسبه به فعالیت روزانه خود پرداختند.

استان مرزی خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان و ۴۶۰ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد.

حضور پررنگ شبکه های فارسی زبان مانند بی بی سی فارسی و جریان سازی هدفمند آنها نشان می دهد که فراخوان های غیرقانونی عقبه بیرون از کشور دارد.

ذوق زدگی سران رژیم صهیونیستی و مرتجعین منطقه از برهم خوردن آرامش در کشور موید این حقیقت است که آنان برای برهم زدن ثبات در کشور ایران هم قسم شده اند.

در همین پیوند، نیاز است مسئولان کشور با روشنگری، تلاش خصمانه دشمنان را خنثی و اتحاد عمومی را ایجاد کنند.

شماری از مردم در شهرستان ساری تجمع کردند

جمعی از مردم شهرستان ساری روز پنج شنبه با هدف اعتراض به وضعیت معیشتی خود در مقابل استانداری مازندران تجمع کردند.

این افراد که تعداد ان از حدود ۱۰۰ نفر تجاوز نمی کرد، بدون در دست داشتن پلاکارد به سر دادن شعارهایی با موضوع گرانی و وضعیت اقتصادی پرداختند.

بر اساس مشاهدات نیمی از این افراد از سنین بالا بوده و افراد جوان در آنها کمتر دیده می شود .

استانداری مازندران در مرکز شهرستان ساری و در انتهای خیابان قارن، یکی از پرتردد ترین مسیر های این شهر قرار دارد و برخی از ادارات و همچنین مراکز تجاری و بانک ها در مجاورت با ان قرار دارند.

نیروهای انتظامی برای حفاظت از اموال عمومی در محل حضور دارند و پلیس راهنمایی و رانندگی برای هدایت خودروها در مقابل استانداری مستقر هستند تا بار ترافیکی محل را کاهش دهند.

تحرکی از تجمع گران مشاهده نمی شود و افراد بیشتر مشغول صحبت های معمولی با همراهان خود هستند.