جای خالی زنان در پایگاه امداد و نجات هلال احمر

شهریور ۱۵, ۱۳۹۳ ساعت: ۱۲:۰۰ ب.ظ 2,301 بازدید یک نظر

دکتر وحید قبادی دانا گفت: در دوره آموزشی مربیان که در تهران برگزار شد برجسته ترین اعضا در مباحث تئوری و در نتایج امتحانات از خانم ها بودند. انتظار داریم همین طور که خانم ها قابلیت هایشان را در تئوری نشان داده اند، در عمل هم نشان بدهند.

وی در ادامه گفت: ممکن است به خانم ها ایراد بگیرند که برای انجام کارهای سنگین مناسب نیستند اما خانم ها در حیطه فعالیت های خودشان مطرح هستند. یک تیم سی پی آر نیاز به یک رهبر مناسب دارد که بین افراد عملیاتی هماهنگی ایجاد کند. باید از دقت و مدیریت خانم ها استفاده کرد و خانم ها هم باید بتوانند فعالیت ها و قابلیت هایشان را نشان دهند.

دکتر قبادی دانا در ادامه با اشاره به اهمیت حضور در فعالیت های بشردوستانه گفت: اعضای خواهر سازمان جوانان هلال احمر قطعا باید در فعالیت های بشردوستانه بدرخشند و قوی تر از مردان عمل کنند. روحیه انسان دوستانه و لطافت زنانه می تواند در انجام درست فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه تاثیر بسیاری داشته باشد.

وی همچنین با اشاره به ارزش خدمت در هلال احمر افزود: بچه های هلال احمر نباید فکر کنند فعالیت های کوچکی انجام می دهند. این اعضا با طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی و حضور در پایگاه ها از تعداد کشته شده های تصادف ها که دومین عامل مرگ و میر در کشور است، می کاهند.

وی ادامه داد: در طرح ایمن سازی دریاها که در استان های شمالی انجام می شود اعضا با نجات جان انسان ها همانطور که در آیه قرآن آمده « مَنْ أَحْیاها فَکأَنَّما اَحیا النَّاسَ جمیعاً » اگر جان یک نفر را نجات دهید انگار جان همه را نجات داده اید، فعالیت خالص و ماندگاری دارند.

دکتر قبادی دانا در پایان به برگزاری اردوهای همزمان در اردوگاه های دیگر اشاره کرد و گفت: امسال تعداد اردوها را از ۸ اردو به ۲۶ اردو ارتقا دادیم و چون تعداد اردوها کم بود و افراد شرکت کننده در اردوها ثابت بودند و جای بقیه را می گرفتند تعداد اردوها و اردوگاه ها را افزایش دادیم.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید