توقیف ثروت نجومی و اخراج آقازاده‌های ایرانی از آمریکا

تیر ۱, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۹:۵۹ ب.ظ 825 بازدید بدون نظر
رییس خزانه داری دولت آمریکا مدعي شد: ۱۴۸میلیارد دلار پول از حساب بانکی آقازاده های ایرانی در ایالات متحده توقيف شده است.
توقیف ثروت نجومی و اخراج آقازاده‌های ایرانی از آمریکا
رییس خزانه داری دولت آمریکا مدعی شد: ۱۴۸میلیارد دلار پول از حساب بانکی آقازاده های ایرانی در ایالات متحده توقیف شده است.
استیون منوچین  توقیف ثروت نجومی و اخراج آقازاده‌های ایرانی از آمریکا

 ایسکانیوز در خبری مدعی شد:  استیون منوچین رئیس خزانه داری دولت آمریکا گفت: ۵ هزار و ۴۳۲ نفر از فرزندان مسئولین ایران در آمریکا حضور دارند که فقط ۳۵۴ نفر آنها در دانشگاه های آمریکا تحصیل و ۳۹۴۷ نفر فاقد تخصص هستند و مابقی نفرات در حرفه های نه چندان خاص مشغول به کار هستند!

وی اظهارداشت: در حال حاضر به جز املاک‌ و دارایی شخصی ۱۴۸ میلیارد و ۲۶۷ میلیون دلار در حساب این نفرات پول وجود دارد که بعلت نبود فدرال پولی در ایران و امضا نکردن FATF از منابع نامشخص این پولها در قالب پولشویی از مردم ایران وارد آمریکا شده و ما این مبالغ را توقیف می کنیم.

منوچین ادامه داد: ظرف سه ماه آینده این نفرات به ایران دیپورت می شوند.

===========

بعد از تکذیب خبر اولیه ایسکانیوز در مطلبی دیگر نوشت:

اخلال در حساب های بانکی برخی از اتباع ایرانی مقیم امریکا

به دنبال انتشار خبری مبنی بر تصمیم وزارت خزانه داری امریکا برای ایجاد محدودیت برای ایرانیان مقیم ایالات متحده برخی از این اتباع، از اخلال حساب هایشان خبر دادند.

به دنبال انتشار خبری مبنی بر تصمیم دولت ترامپ و وزارت خزانه داری امریکا ضمن ایجاد محدودیت برای ایرانیان مقیم امریکا، برخی از اتباع ایرانی مقیم ایالات متحده در تماس با ایسکانیوز ضمن ابراز ناراحتی از تصمیمات دولت امریکا به بهانه حضور آقازاده ها در این کشور و اعمال فشار به همه اتباع ایرانی مقیم آنجا، از ایجاد اختلال در حساب های بانکی خود در بانک های امریکایی و حتی در برخی از بانک های اروپایی خبر دادند.

به گزارش خبرنگار ایسکانیوز اگر چه این خبرگزاری تحت فشار جریان های خاص و جریان های مغرض منفعت طلب، خبر قبلی خود را از خروجی خبرگزاری حذف کرد؛ اما در تماس های یاد شده محتوای این خبر حاکی از تصمیم دولت ترامپ تحت عنوان سورپرایز جدید وی در تیرماه تاکید شده است.

گفتنی است مجموعه باشگاه دانشجویی ایران به دلیل این که اتباع تماس گرفته تحت فشار سازمان های امنیتی امریکا قرار نگیرند از ذکر اسامی آنها معذور است.

شما هم نظر خود را ارسال کنید