توضیحات استانداری یزد درباره تعرض ۲۵باره به خط انتقالی آب یزد

آذر ۵, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۳۹ ب.ظ 918 بازدید بدون نظر
از چند روز پیش، هشدارهای لازم در خصوص امکان وقوع چنین حادثه‌ای داده شد و روز گذشته نیز، تماس های مستمری با مسئولان امنیتی کشور، وزیر محترم نیرو و مسئولان اجرایی و انتظامی استان اصفهان داشتم تا حساسیت بیشتری نسبت به شرایط استان یزد و تهدیدهای صورت گرفته اکه می‌توانست بحرانی بزرگ را به دنبال داشته باشد، معطوف شود.

توضیحات استانداری یزد درباره تعرض ۲۵باره به خط انتقالی آب یزد

طالبی، سرپرست استانداری یزد:
باز هم تعرض به خط انتقال آب و ذکر چند نکته:

🔸 ۱- اتفاق دیروز بیست و پنجمین تعرض از اسفند ماه سال گذشته به خط انتقال آب یزد بوده که منجر به تخریب ۱۲ تیر برق، سه حوضچه خط انتقال و آسیب هایی جزئی به لوله آب و نیز تخریب جاده دسترسی به مکان تعرض گردید.

🔸 ۲- علت تخریب را هم می‌دانیم؛ اعتراضات دامنه دار کشاورزان شرق اصفهان، مطالباتی که دارند، بی توجهی هایی که به برخی از این مطالبات شده و در نهایت ضعف در مدیریت و کنترل تجمعات از سوی نهادهای مسئول

🔸 ۳- از چند روز پیش، هشدارهای لازم در خصوص امکان وقوع چنین حادثه‌ای داده شد و روز گذشته نیز، تماس های مستمری با مسئولان امنیتی کشور، وزیر محترم نیرو و مسئولان اجرایی و انتظامی استان اصفهان داشتم تا حساسیت بیشتری نسبت به شرایط استان یزد و تهدیدهای صورت گرفته اکه می‌توانست بحرانی بزرگ را به دنبال داشته باشد، معطوف شود.

🔸۴- در سطح استان نیز اطلاع رسانی به منظور کسب آمادگی های لازم و نیز بکارگیری ظرفیت های مختلف برای دفاع از نیاز ضروری استان به آب شرب انتقالی صورت گرفت. در این رابطه علاوه بر ارتباط مستمر با مدیر عامل آب منطقه‌ای، مذاکرات و هماهنگی هایی با نماینده محترم ولی فقیه در استان، نمایندگان مردم استان در مجلس و اعضای شورای تأمین استان صورت گرفت و بلافاصله اقدامات لازم برای تعمیر سریع خرابی ها و نیز مدیریت مصرف در استان تا زمان وصل مجدد آب انتقالی که دو روز زمان می برد، به عمل آمد.

🔸۵- بنده از مطالبات به حق مردم استان یزد، آگاهم و نیز این اطمینان را می دهم که پیگیریهای مستمری حول این موضوع انجام شده اما همانگونه که همگان به آن واقفند اتفاقات روی داده خارج از محدوده مسئولیت اعضای تأمین استان بوده و متاسفانه مصوبات مراجع عالی امنیتی کشور در این زمینه اجرا نشده است.

🔸۶- مصوبات روز گذشته استان اصفهان در کنار سخاوت این روزهای آسمان، امیدوارمان می کند تا از این پس شاهد اتفاقاتی این چنین که سرمایه های اعتماد و دلبستگی های مشترک مردم یزد و اصفهان را مورد آسیب قرار می دهد، نباشیم. توجه به معیشت و توسعه منطقه شرق اصفهان مورد تاکید ما نیز هست. می توان منافع مشترک یزد و اصفهان را ملحوظ داشت و در این زمینه اقدامی مشترک را استارت زد.

🔸۷- ذهنیت‌هایی نادرست در خصوص محل مصرف آب انتقالی به یزد وجود دارد و همانگونه که قبلا گفتم، باز از نمایندگان کشاورزان و اعضای شورای شهر و بخش مناطق شرق اصفهان برای بازدید از یزد و بررسی نزدیک موضوع دعوت به عمل می‌آورم.

========================

تدوام قطعی آب یزد تا دو روز آینده

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای یزد با بیان این‌که حجم زیادی از آب انتقالی در تخریب اخیر بلااستفاده در منطقه رها شده است گفت: پیش‌بینی می‌شود جریان آب انتقالی به استان یزد طی ۴۸ ساعته آینده وصل شود.

«محمدمهدی جوادیان‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا-منطقه یزد با اشاره به تخریب مجدد خط لوله آب انتقالی به استان یزد، اظهار کرد:‌ در این تعرض که برای ۲۵ بار و در منطقه قارنه استان اصفهان انجام شده است سه حوزچه ذخیره آب و تعداد ۱۰ عدد تیرروشنایی مسیر تخریب شدند.

وی افزود: متأسفانه حجم زیادی از آب انتقالی بلااستفاده در منطقه رها شده و امکان دسترسی به حوزچه‌های تخریب شده را سخت کرده است.

مدیرعامل آب منطقه‌ای استان یزد میزان تخریب‌های این سری را بیشتر از تعرض‌های گذشته دانست و گفت:‌ عملیات بازسازی و مرمت و همچنین بررسی‌های فنی بعد از دسترسی به حوزچه های ذخیره آب توسط کارشناسان اعزامی به قارنه انجام می‌شود.

این مسئول با اشاره به ضرورت اعمال مدیریت مصرف جدی آب توسط شهروندان نقش مهمی در مدیریت بحران قطع لوله انتقالی به استان یزد ایفا می‌کند، ادامه داد:‌ ما پیش بینی می‌کنیم طی ۴۸ ساعته آینده عملیات بازسازی و مرمت تمام و جریان آب انتقالی به استان یزد وصل شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ میزان ذخائر آب برای مصارف شرب و خانگی در استان یزد جوابگوی نیاز ۴۸ ساعته مردم است.

«هادی هادی‌نسب» مدیرکل مدیریت بحران استانداری یزد با بیان این‌که تمام حمایت‌های پشتیبانی فنی برای کارشناسان اعزامی مرمت و بازسازی حوزچه‌های تخریب شده از سوی استانداری یزد انجام شده است.

وی با اشاره به تخریب جاده منتهی به حوزچه‌های آب انتقالی یزد گفت:‌ خوشبختانه مسئولان استانداری و مدیریت بحران استانداری اصفهان همکاری لازم برای اعزام سریع خودروهای خدماتی نظیر بیل میکانیکی و لودر را انجام داده‌اند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید