توضبحات رسمی دانشگاه علوم پزشکی درباره فوت دختر نوجوان یزدی

شهریور ۵, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۹:۵۳ ب.ظ 986 بازدید بدون نظر
زهرا کریمی دختر 14 ساله یزدی، بامداد پنجشنبه، اول شهریور ماه با عارضه دل درد به بخش اورژانس بیمارستان‌ افشار یزد مراجعه اما چهار ساعت بعد فوت کرد.

توضبحات رسمی دانشگاه علوم پزشکی درباره فوت دختر نوجوان یزدی

?زهرا کریمی دختر ۱۴ ساله یزدی، بامداد پنجشنبه، اول شهریور ماه با عارضه دل درد به بخش اورژانس بیمارستان‌ افشار یزد مراجعه اما چهار ساعت بعد فوت کرد.

?دکترنوری شادکام، معاون درمان:
دیروز /شنبه/ کمیته فوق العاده درمان استان برای بررسی این موضوع با حضور متخصصان قلب، جراحی، صاحب نظران و پزشکی قانونی و همچنین افرادی که در روند بیماری مداخله داشته اند در بیمارستان افشار تشکیل و این موضوع مورد تجزیه و تحلیل دقیق قرار گرفت.
? ۱۲ ساعت، دوربین های فیلمبرداری اورژانس افشار مورد بررسی قرار گرفت . متخصصان مربوطه در این نشست، نقطه نظرات خود را پیرموان مرگ بیمار یاد شده بیان نمودند.
?کمیته یاد شده به این نتیجه رسیدند که کادر درمانی اورژانس بیمارستان افشار می توانست بهتر و دقیق تر در مورد این بیمار هم در بحث تشخیص و هم درمان عمل کند.
همچنین پرونده برای تعیین میزان قصور و درصد آن به نظام پزشکی استان ارسال شد و والدین بیمار نیز می توانند از طریق دادسرا پیگیر پرونده باشند.

?دانشگاه علوم پزشکی برای جلوگیری از تکرار موارد مشابه، تغییرات ساختاری در اورژانس افشار اعمال و جابجایی هایی در سطح سرپرست اورژانس، پزشکان و پرسنل انجام داد.
? به مردم اطمینان می دهم که با تدابیر اندیشیده شده، دیگر شاهد تکرار اینگونه اتفاقات تلخ، در هیچ یک از بیمارستانهای استان و اورژانس ها نخواهیم بود.
معاینه و درمان بیماری که به مراکز درمانی مراجعه می کند باید در اسرع وقت، در کمترین زمان ممکن، با بهترین خدمات، کمترین هزینه و حفظ کرامت انجام شود.
?مرجع تشخیص قصور پزشکی، داداسر، نظام پزشکی و پزشکی قانونی است. معتقدم حتی یک قصور پزشکی نباید رخ دهد زیرا ما مسوول جان بیماران هستیم.
امروز هم دستورالعملی به بیمارستانهای دولتی و خصوصی استان ابلاغ شد تا کمیته نظارت خود را فعال تر و در این زمینه ورود جدی تری داشته باشند.
? قرار نیست در سیستم درمانی، توجیه کنیم یا اشتباه خود را بپوشانیم، اگر ضعفی وجود دارد باید بپذیریم و برای رفع آن اقدام کنیم/ایرنا

شما هم نظر خود را ارسال کنید