استاندار یزد:

توسعه مراکز دانشگاهی مطالبات مردمی است/ لزوم کاهش پراکندگی مراکز آموزش عالی یزد

اسفند ۳, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۰۹ ق.ظ 920 بازدید بدون نظر
استاندار یزد با اشاره به تعداد بالای دانشجو و مراکز آموزش عالی در یزد گفت: توسعه مراکز دانشگاهی مطالبات مردمی است.
 استاندار یزد:

توسعه مراکز دانشگاهی مطالبات مردمی است/ لزوم کاهش پراکندگی مراکز آموزش عالی یزد

 استاندار یزد با اشاره به تعداد بالای دانشجو و مراکز آموزش عالی در یزد گفت: توسعه مراکز دانشگاهی مطالبات مردمی است.

  محمدعلی طالبی در مراسم گرامیداشت سی‌امین سالگرد تأسیس دانشگاه یزد که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، اظهار داشت: دانشگاه‌ها در استان یزد نقش بی‌بدیلی در توسعه و رشد این استان داشته اند.

وی با بیان اینکه وجود دانشگاه ها رقابت سالم در بین شهرستان های استان نیز ایجاد کرده ادامه داد: مطالبه دانشگاه یکی از مطالبات اصلی مردم بود و با سرمایه گذاری خود مردم در بخش های مختلف، شرایطی فراهم شد که یزد در سایه یک رقابت سالم، یکی از استانهای توسعه یافته کشور محسوب می شود.

استاندار یزد اضافه کرد: امید است در شرایط فعلی کشور که روند توسعه با سرعت زیاد در دستور کار قرار گرفته، بتوانیم با مشارکت مطلوب دانشگاهیان راهکارهای مناسب برای پیشرفت بیش ‌از پیش استان و کشور ایجاد و اجرایی کنیم.

طالبی تعدد دانشگاه های استان را از دغدغه های جدی در این خطه برشمرد و عنوان کرد: استان یزد به‌واسطه تعداد بسیار زیاد مراکز آموزش عالی با تعداد زیاد دانشجو مواجه است و از سویی پراکندگی مراکز آموزش عالی را دارد که لازم است برای ساماندهی مراکز آموزش عالی اقدام شود.

وی با بیان اینکه مطالبه ما از وزارت علوم ساماندهی مراکز آموزش عالی است اظهار داشت: انتظار این است با کاهش پراکندگی‌ های موجود در حوزه مراکز آموزش عالی در استان یزد، جایگاه دانشگاه‌ها در سطح استان نیز تقویت شود.

رئیس دانشگاه یزد هم در این آیین با اشاره به مشکلاتی که امروز جامعه با آن دست به گریبان است، گفت: جهت حرکت دانشگاه ها باید به سمت حل مشکلات جامعه تغییر کند.

محمدصالح اولیا افزود: جدا از وضعیت کلی کشور، وضعیت آموزش عالی کشور نیز در وضعیت ویژه ای قرار دارد و با چالش هایی مواجه هستیم که ویژه است.

وی عنوان کرد: در این مقطع باید جهت حرکت دانشگاه ها را عوض کنیم زیرا بیشتر از آنکه دانشگاه ها به دنبال کمک دولت باشند، شرایط به نحوی است که دانشگاه ها باید به دنبال حل مشکلات باشند و باید بتوانند برای مشکلات موجود در جامعه راهکار ارائه دهند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید