توسعه فوتبال یزد نیازمند آغاز آن از تیم های پایه و مدارس است

تیر ۱۶, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۴۹ ق.ظ 1,117 بازدید یک نظر
مسعود شریعتی پنجشنبه شب در آیین تجلیل از تیم های برتر فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی استان که در سال 1396 عنوان های اول تا سوم را کسب کرده بودند، افزود: شناسایی استعدادها و برنامه ریزی برای تعالی آنها در قالب مدارس و فوتبال پایه پیگیری خواهد شد.

مدیر کل ورزش و جوانان:

توسعه فوتبال یزد نیازمند آغاز آن از تیم های پایه و مدارس است

مسعود شریعتی مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت: برای توسعه فوتبال استان باید آن را با برنامه ریزی علمی ، جلب همکاری های بخش خصوصی ، همراهی صاحبان صنایع و واحدهای تولیدی و توجه به تیم های پایه و مدارس آغاز کرد.

مسعود شریعتی پنجشنبه شب در آیین تجلیل از تیم های برتر فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی استان که در سال ۱۳۹۶ عنوان های اول تا سوم را کسب کرده بودند، افزود: شناسایی استعدادها و برنامه ریزی برای تعالی آنها در قالب مدارس و فوتبال پایه پیگیری خواهد شد.
وی ادامه داد: حضور ۲۵ تیم فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی استان یزد در لیگ های کشور و سازماندهی ۲۱ مدرسه پایه با حضور علاقه مندان گویای ظرفیت بالقوه برای رسیدن به جایگاه واقعی در کشور است.
این مسوول به اهمیت باشگاهداری و تقویت آن با همکاری خیران و بخش صنعت به عنوان یک کار اساسی در توسعه علمی فوتبال اشاره کرد و پیگیری آن را توسط علاقه مندان با حمایت مسوولان خواستار شد.
شریعتی همچنین از حضور تیم های فوتبال ساحلی یزد در سطح ملی ، کسب عنوان های برتر و حضور ورزشکاران این رشته در رقابت های جهانی و آسیایی قدردانی و گسترش آن را بسیار ضروری ذکر کرد.
همچنین شهردار یزد گفت: به رغم اهمیت رشته فوتبال هنوز زیرساخت های لازم در این شهرستان وجود ندارد و برای توسعه آن باید همکاری بخش های مختلف و صنایع جلب شود.
مهدی جمالی نژاد افزود: در یزد صنایع بزرگی وجود دارد که برای پیشرفت فوتبال باید همانند سایر استان ها از آنها استفاده کرد که پیگیری لازم با همکاری دستگاه های مختلف ضروری است.
به گفته رئیس هیات فوتبال یزد، برگزاری لیگ های منظم ، حضور در مسابقه های کشوری ، انجام دوره های آموزشی ، ساماندهی مدارس فوتبال و فوتسال و استعدادیابی جزو برنامه های مهم هیات است.
عبدالرضا دستا افزود: توجه به تیم های فوتبال پایه با فعالیت مدارس و برگزاری دوره های توجیهی در سال ۱۳۹۶ شروع شد و امسال نیز با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و باشگاه ها تداوم می یابد.
در این مراسم که با حضور جمعی از مسوولان و تماشاگران در سالن شهید صدوقی (ره) یزد برگزار شد با اهدای لوح سپاس ، کاپ و مدال از ۴۲ تیم فوتبال ، فوتسال و فوتبال ساحلی که در سال ۱۳۹۶ عنوان های اول تا سوم رقابت های لیگ استان را کسب کرده بودند تجلیل به عمل آمد.
استان یزد با یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت ، ۴۷ هیات ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه دارد.

روابط عمومی هیات فوتبال یزد