مدیرکل ورزش و جوانان یزد:

توسعه فوتبال یزد در گرو شکل گیری باشگاه های قوی است

شهریور ۱۶, ۱۳۹۶ ساعت: ۱۸:۱۳ ب.ظ 966 بازدید بدون نظر
مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت: توسعه علمی و حقیقی فوتبال این استان در گرو شکل گیری باشگاه های قوی و جدی است که هم اکنون به رغم اهمیت آن وجود ندارد

مدیرکل ورزش و جوانان یزد: توسعه فوتبال یزد در گرو شکل گیری باشگاه های قوی است
مدیرکل ورزش و جوانان یزد گفت: توسعه علمی و حقیقی فوتبال این استان در گرو شکل گیری باشگاه های قوی و جدی است که هم اکنون به رغم اهمیت آن وجود ندارد

مسعود شریعتی در مجمع انتخابات هیات رئیسه فوتبال استان افزود: اگر دارای باشگاه های مناسب باشیم قطعا هیچ وقت فوتبال یزد دچار نوسان نمی شود و تیم های استان در رقابت های کشوری حضوری قوی خواهند داشت.
وی ادامه داد: وجود باشگاه های قوی در استان بستگی به داشتن امکانات ، مقررات ، چارچوب و فعالیت های فرهنگی و اجرایی دارد و تا این موضوع در یزد با همکاری افراد علاقمند و حامیان مالی محقق نشود همچنان برای حضور تیم ها در لیگ های کشور دچار مشکل هستیم .
مدیر کل ورزش و جوانان یزد بیان داشت: باید زمینه های لازم با تشکیل باشگاه های مناسب در یزد فراهم شود تا تیم ها بتوانند بصورت مستقل در مسابقات مهم و مهم کشوری به عنوان نماینده استان شرکت کنند.
شریعتی گفت: اگر در سطح دنیا و برخی استان ها فعالیت های خوبی انجام می گیرد بخاطر این است که سال های متمادی است موضوع باشگاه و راه اندازی آنها اجرایی شده و تداوم دارد.
وی گفت: برای موفقیت ورزش استان و فوتبال قطعا به حمایت و همراهی بخش خصوصی و حامیان مالی نیاز است و باید از تمام ظرفیت ها بنحو دقیق و شایسته استفاده شود.
مدیرکل ورزش و جوانان یزد توجه به اقتصاد در ورزش و حامی یابی برای جلب مشارکت بخش خصوصی در ورزش فوتبال استان را یک ضرورت ذکر کرد و بر پیگیری تحقق آن توسط هیات فوتبال یزد تاکید کرد.
همچنین رئیس هیات فوتبال استان یزد گفت: تمام فوتبال یزد تیم فولاد نیست و طی سال های اخیر در زمینه فوتبال پایه ، فوتبال ساحلی ، برگزاری دوره های آموزشی و استعداد یابی کارهای خوبی انجام گرفته است.
عبدالرضا دستا افزود: هم اکنون تیم های فوتبال استان بخصوص در رده سنی پایه در لیگ های کشوری بازی می کنند و فعالیت های علمی و آموزشی نیز در بخش های مختلف انجام می گیرد.
رئیس هیات فوتبال استان یزد در ادامه در خصوص وضعیت تیم فولاد یزد در لیگ دسته ۲کشور گفت: برای حضور این تیم توسط اداره کل ورزش و جوانان یزد ، نماینده مجلس و هیات فوتبال استان ، جلسات مختلف برگزار شده و پیگیری های زیادی بعمل آمده است.
دستا گفت: بدهی گذشته بالای تیم فوتبال فولاد یزد و پرداخت نشدن آن باعث شده تا هیچ حامی مالی برای تیمداری ورود نکنند هرچند در این خصوص با تعدادی از افراد صحبت و پیگیری شده است.
در این جلسه با رای اعضای مجمع هیات فوتبال استان یزد ، مهدی خاوری و نجمه رنجبر هر کدام با۲۲ رای به ترتیب به عنوان نواب رئیس انتخاب شدند و همچنین علیرضا زارع میرک آباد با ۱۱ رای به عنوان نماینده روسای هیات فوتبال شهرستان ها و محمد حسن دهقانی اشکذری با ۱۹ رای به عنوان نماینده باشگاه ها در هیات رئیسه انتخاب شدند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید