مدير كل پدافند غير عامل استانداري يزد:

توجّه به تهدیدات زیستی در اولویت اول استان قرار گیرد

بهمن ۱۷, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۲:۳۵ ب.ظ 853 بازدید بدون نظر
طهماسبي در پايان سخنان خود با تاكيد بر ظرفيت رسانه هاي استان در فرهنگ سازي براي مقابله با تهديدات زيستي، خاطرنشان كرد: شايسته است صدا و سيماي مركز يزد، مطبوعات و خبرگزاري‌هاي استان نسبت به اهميت موضوع پدافند غيرعامل در جامعه به ويژه در حوزه زيستي فرهنگ‌سازي كنند .

مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری یزد:

توجّه به تهدیدات زیستی در اولویت اول استان قرار گیرد

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری در دومین کارگاه آموزشی تخصصی پدافند زیستی استان گفت: باید به شیوه‌ای عمل کنیم که رصد، پایش، توجّه به تهدیدات زیستی و مسائل پیشگیرانه در این حوزه در اولویت اول استان قرار گیرد .

«محمدصادق طهماسبی» در دومین کارگاه آموزشی و تخصصی پدافند زیستی ویژه کارشناسان و رابطان پدافند غیرعامل دستگاه‌های اجرایی استان که در مرکز ملّی مهارت آموزی و آموزشی زنده یاد جوکار (CBRNE) یزد برگزار شد، ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر، به اهمیت کار در حوزه پدافند زیستی اشاره و بیان کرد: هرنشانه، رویداد و حادثه طبیعی و غیرطبیعی که موجب تضعیف و نابودی سرمایه های انسانی و یا آسیب های اقتصادی از طریق تخریب و نابودی سرمایه های زیستی در کشور گردد، تهدید زیستی محسوب می شود .

دبیر قرارگاه پدافند زیستی استان ادامه داد: با توجه به تغییر روش دشمنان انقلاب در آسیب به نظام جمهوری اسلامی ایران فعالیت در زمینه پدافند غیرعامل زیستی امری ضروری است .

طهماسبی خاطرنشان کرد: مردم یزد به دلیل هم جواری با کویر، کم آبی و دیگر آسیب های مناطق خشک از گذشته تهدیدها را شناخته و برای حفظ ایمنی، امنیت و دفاع در برابر این تهدیدها فعال بوده‌اند .

وی با اشاره به برنامه های در دستور کار اداره کل پدافند غیرعامل استانداری، گفت: باید به شیوه‌ای عمل کنیم که رصد، پایش، توجه به تهدیدات زیستی و مسایل پیشگیرانه در این حوزه در اولویت اول استان قرار گیرد .

دبیر شورای پدافند غیرعامل استان افزود: لازم است توسعه یافتگی در حوزه‌های گوناگون پایدار و همگون با تمهیدات پدافندی و زیست محیطی باشد تا سلامت انسان ها به عنوان سرمایه های کشور و مولفه های اصلی توسعه مورد تهدید قرار نگیرد .

طهماسبی در پایان سخنان خود با تاکید بر ظرفیت رسانه های استان در فرهنگ سازی برای مقابله با تهدیدات زیستی، خاطرنشان کرد: شایسته است صدا و سیمای مرکز یزد، مطبوعات و خبرگزاری‌های استان نسبت به اهمیت موضوع پدافند غیرعامل در جامعه به ویژه در حوزه زیستی فرهنگ‌سازی کنند .

گفتنی است، در دومین کارگاه آموزشی تخصصی پدافند زیستی استان که با حضور بیش از ۳۰۰ نفر از کارشناسان و رابطان پدافند غیرعامل دستگاههای اجرایی استان برگزار شد، «میلاد درجه» مدیر دپارتمان CBRNE طب نظامی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح کشور، سیاستهای نظام در حوزه پدافند زیستی را بیان و به تشریح مبانی، اصول، تهدیدات و شیوه های پیشگیرانه و عملیاتی در این حوزه پرداخت.

انتهای پیام

شما هم نظر خود را ارسال کنید