چرا آمار بیکاران تحصیلکرده هر روز تغییر می کند؟

تناقض فاحش در آمار بیکاران تحصیلکرده استان یزد

آذر ۲۶, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۲:۴۵ ب.ظ 833 بازدید بدون نظر
این در حالی است که این سازمان دو هفته قبل به هفته نامه پرگار گفته بود تعداد بیکاران استان در سال گذشته، 45.636 نفر محاسبه شده درحالیکه میزان آن در کشور 3.110.938 نفر بوده است.

تناقض فاحش در آمار بیکاران تحصیلکرده استان یزد

چرا آمار بیکاران تحصیلکرده هر روز تغییر می کند؟

روز گذشته رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان از بیکاری حدود ۱۸ هزار از تحصیلکرده ها سخن گفت این درحالی است که این سازمان دو هفته قبل به هفته نامه پرگار تعداد ۲۰ هزار بیکار تحصیلکرده را گفته بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان یزد در نشست خبری خود در خانه مطبوعات یزد با اشاره به وضعیت اشتغال استان یزد بیان کرد: اغلب بیکاران استان یزد را افراد تحصیلکرده تشکیل می‌دهند به نحوی که این استان در حال حاضر ۱۸ هزار بیکار تحصیلکرده دارد.

این در حالی است که این سازمان دو هفته قبل به هفته نامه پرگار گفته بود تعداد بیکاران استان در سال گذشته، ۴۵٫۶۳۶ نفر محاسبه شده درحالیکه میزان آن در کشور ۳٫۱۱۰٫۹۳۸ نفر بوده است.
تعداد بیکاران دارای تحصیلات عالی استان ۲۰٫۵۴۱ نفر است که ۱۷٫۳۰۷ نفر دارای تحصیلات در مقطع فوق دیپلم و لیسانس هستند و ۳٫۲۳۴ نفر مدرک کارشناسی ارشد دارند.
همچنین از مجموع ۲۰٫۵۴۱ نفر تحصیل کردگان بیکار استان، ۶٫۶۵۰ نفر مرد و ۱۳٫۸۹۱ نفر زن هستند.
در پایان به اطلاع می رساند آمار ارائه شده فوق، نتایج طرح نیروی کار است که در ۴ فصل هر سال به اجرا در می آید و نتایج آن بطور سالانه اعلام می گردد. و این نتایج ارتباطی به نتایج نرخ بیکاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن ندارد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید