تصاویر و فیلم از سیل مهریز

فروردین ۷, ۱۳۹۸ ساعت: ۰۸:۲۵ ق.ظ 353 بازدید بدون نظر
بر اثر بارندگی های خوب 24 ساعت گذشته ، سیل در اکثر رودخانه های بخش مرکزی مهریز جاری شد .

بر اثر بارندگی های خوب پاییزی/

سیل در روردخانه های بخش مرکزی مهریز جاری شد

یزد – بخشدار مرکزی شهرستان مهریز گفت: بر اثر بارندگی های خوب ۲۴ ساعت گذشته ، سیل در اکثر رودخانه های بخش مرکزی مهریز جاری شد .

ˈ محمد قهوه چی ˈ روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا افزود: بر اثر بارندگی در دهستان های میانکوه ، تنگچنار ، خورمیزات و ارنان سیل جاری شد .
وی ادامه داد: علیرغم جاری شدن سیل در رودخانه منشاد و روستاهای تابعه میانکوه و تنگچنار و ارنان خوشبختانه تاکنون هیچگونه خسارتی گزارش نشده است .
بخشدار مرکزی مهریز همچنین از بارش اولین برف پاییزی در روستای منشاد و ارتفاعات دهستان میانکوه و تنکچنار خبر داد که موجب خوشحالی مردم و کشاورزان این مناطق گردید .
قهوه چی گفت: اعضای ستاد حوادث غیر مترقبه شهرستان مهریز بصورت مستمر و آماده باش کامل در بخش مرکزی حضور دارند و وظایف خود را در قبال مردم انجام می دهند .
وی خاطر نشان کرد: اعضای شوراهای اسلامی مناطق روستایی با همکاری دهیاران و مردم با بخشداری بدون مشکلی در سطح دهستان های تابعه در خدمت مردم هستند .
بخشدار مرکزی مهریز همچنین از بارندگی بسیار خوب در همه مناطق تابعه در بخش مرکزی این شهرستان به جز دهستان بهادران خبر داد.

سد رودبند مهریز

============================

آب گرفتگی رودخانه ها و جاری شدن سیل در مهریز

فرماندار مهریز:ستاد مدیریت بحران شهرستان مهریز، برای مواجهه با بروز هر گونه حوادث احتمالی آمادگی کامل دارد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز یزد،فرماندار شهرستان مهریز گفت:با بارش باران دیروز و دیشب در شهرستان مهریز سیل در رودخانه های روستاهای میانکوه جاری شد و بعضی از آنها بعد از گذشت ۱۷سال با بارش باران اخیر جانی دوباره گرفتند.
رضا زارع زاده افزود:در همه  روستاهای میانکوه نیز بارش رحمت الهی وجود داشته  و سیل در همه رودخانه های روستا ها جاری شد.
وی گفت:ستاد بحران  شهرستان مهریز در حالت آماده باش کامل برای مواجهه با  بروز هر گونه حوادث احتمالی قرار دارد.

 ===============

جاری شدن سیل در منطقه ییلاقی منشاد مهریز براثر بارندگی شدید در ایام نوروز و طی دو روز گذشته در منطقه ییلاقی منشاد از توابع شهرستان مهریز سیل جاری‌شده است.
 

براثر بارندگی شدید در ایام نوروز و طی دو روز گذشته در منطقه ییلاقی منشاد از توابع شهرستان مهریز سیل جاری‌شده است.

===================

 در پی بارندگی های اخیر جاری شدن سیل در منطقه ییلاقی منشاد مهریز + فیلم

براثر بارندگی شدید در ایام نوروز و طی دو روز گذشته در منطقه ییلاقی منشاد از توابع شهرستان مهریز سیل جاری‌شده است.

جاری شدن سیل در منطقه ییلاقی منشاد مهریز + فیلم

دهیار منطقه ییلاقی منشاد در گفتگو با خبرنگار فارس گفت: منطقه منشاد پرباران‌ترین منطقه استان یزد است و میزان بارندگی که هم چنان ادامه دارد تاکنون ۱۲۰ میلی‌متر بوده است و از تمام مناطق کوهستانی این منطقه جویبارها روان است.

حسین دهقان منشادی هم‌چنین افزود: وقوع سیل از دیروز غروب آغازشده است و هنوز ادامه دارد و با توجه به شیب تند منطقه، آب‌های جاری براثر بارندگی و سیلاب به سمت شهر مهریز سرازیر می‌شود اما ازآنجایی‌که آب‌های جاری به‌مرور جمع شده است خطر آب‌گرفتگی و بروز خسارت تا این ساعت وجود نداشته است.

وی تأکید کرد: حدود ۳۰ سد خاکی که طی ۲۰ سال گذشته ایجادشده است گنجایش حجم سیل جاری را دارد و با پر شدن یکی از این سدها، آب‌ها به سد بعدی ریخته می‌شود. اگر شدت بارندگی ادامه داشته باشد ممکن است پل‌ها و دیوارهای ساحلی مشرف بر رودخانه را شسته و موجب ریزش دیوارها و بروز خسارت شود.

دهقان منشادی تصریح کرد: وزش باد شدید طی چند روز گذشته موجب شکسته شدن درخت‌ها و مسدود شدن مسیر رودخانه‌ها به‌ویژه مسیرهایی که از وسط باغ‌ها عبور می‌کرد شده بود که با جمع‌آوری این درخت‌ها و موانع مسیر آب‌های جاری مشکل رفع شده است. بخشدار و مسئولین اداره راه و ترابری نیز شب گذشته از این مناطق بازدید کردند و مشکل خاصی این منطقه را تهدید نمی‌کند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید