تصاویر مراسم عزاداری سالار شهیدان با حضور روحانی

آبان ۱۱, ۱۳۹۳ ساعت: ۱۸:۴۴ ب.ظ 1,965 بازدید بدون نظر

 

 

به گزارش یزدیان، آیین سوگواری ابا عبدالله حسین (ع) و یاران وفادارش با حضور رئیس جمهور برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی ظهر یکشنبه در مراسم عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و یاران باوفای آن حضرت، که با حضور کارکنان نهاد ریاست جمهوری و جمعی از مسئولین در مسجد سلمان فارسی برگزار شد، با بیان اینکه کربلا برای ما پیام های بسیاری دارد، خاطرنشان کرد: پیام کربلا حفاظت و حراست از مسیر هدایت و حق است .
رییس جمهوری در ادامه خاطرنشان کرد: امان از آن هایی که مسیرحق را منحرف و نمی گذارند جامعه به آن هدف نهایی برسد، آن زمانی که لباس باطل بر تن باطل است، مردم کمتر منحرف می شوند اما اگر باطل با لباس حق و پرچم حق باشد، انحراف بیشتر می شود همان طور که در دنیای امروز مردم را به نام “نجات” منحرف می کنند.
دکتر روحانی همچنین گفت: امام حسین(ع) شاگرد مکتب رسول خدا(ص) و قرآن است، هنگامی که مسیر حق و قرآن واقعی از مردم گرفته شد، این حسین(ع) بود که از دین حفاظت کرد و اگر امروز معنای واقعی اسلام و قرآن در جامعه وجود دارد به خاطر وجود امام حسین(ع) است.
رییس جمهوری افزود: ما شیعه حسین(ع) هستیم یعنی در مسیر اسلام واقعی که در صحنه کربلا تبیین شد، حرکت می کنیم.
دکتر روحانی در ادامه با اشاره به فضایل حضرت علی اکبر(ع) ،با ذکر مصیبت شهادت ایشان به سخنان خویش خاتمه داد.
شرکت کنندگان در این مراسم نماز ظهر و عصر را به امامت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر روحانی اقامه کردند.
لازم به ذکر است کارکنان نهاد ریاست جمهوری در قالب دسته ای عزادار مسیر حدفاصل مسجد سلمان فارسی تا میدان شهدای دولت را طی کرده و در سوگ شهدای کربلا به عزاداری پرداختند.


شما هم نظر خود را ارسال کنید