رییس دانشگاه یزد خبر داد؛

تدوین برنامه جامع ورود فارغ التحصیلان به بازار کار در یزد

بهمن ۱۶, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۲:۳۲ ب.ظ 864 بازدید بدون نظر
رییس دانشگاه یزد با بیان رفع بسیاری از مشکلات نیازمند همکاری و همراهی سایر بخش‌ها با دانشگاه‌ است، گفت: اقدامات گسترده ای برای ورود فارغ التحصیلان به بازار کار انجام شده است.

رییس دانشگاه یزد خبر داد؛

تدوین برنامه جامع ورود فارغ التحصیلان به بازار کار در یزد

رییس دانشگاه یزد با بیان رفع بسیاری از مشکلات نیازمند همکاری و همراهی سایر بخش‌ها با دانشگاه‌ است، گفت: اقدامات گسترده ای برای ورود فارغ التحصیلان به بازار کار انجام شده است.

«محمدصالح اولیا» با بیان این‌که دانشگاهیان از قبل و بعد از انقلاب نقش بسیار زیادی در پیروزی و پیشرفت ایران و انقلاب داشتند، اظهار کرد: دانشگاهیان در طول سالهای پس از انقلاب خدمات و فعالیت های بسیار تاثیرگذاری در کشور انجام داده اند .

وی افزود: جامعه دانشگاهی ما این افتخار را دارد که در حد توان خودش به وظایفش عمل کرده و شاید در این شرایط، بهترین دفاع از انقلاب کارآمدی نظام جمهوری اسلامی است و اینکه بتوانیم به وظایف خودمان عمل کنیم و دستاوردها را در صحنه عمل نشان دهیم .

Image result for ‫محمدصالح اولیا‬‎

رییس دانشگاه یزد به دغدغه‌های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد نسبت به مباحث کارآفرینی دانشگاهیان و بحث فرهنگی آنها اشاره کرد و گفت: مجموعه دانشگاه‌های استان یزد این تلاش را انجام دادند که بتوانند فارغ التحصیلانی تربیت کنند که آمادگی بیشتری برای ورود به بازار کار داشته باشند .

اولیا تصریح کرد: خیلی از فعالیت‌های کارآفرینی را ما به وسیله مراکز رشد، فناوری، شتابدهی وارد دانشگاه‌ها کردیم و به این وسیله زمینه حضور و ورود دانشجویان به بازار کار را فراهم کردیم .

وی ادامه داد: در حوزه پژوهشی هم تلاش شده که پژوهش‌های ما به سمت پژوهش‌های کاربردی حرکت کرده و زمینه‌ای فراهم کردیم که بسیاری از مشکلات به وسیله پژوهش‌های کاربردی صورت گرفته برطرف شود .

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: بخش مهمی از مسائل و مشکلاتی که در جامعه داریم، فراتر از نقش آفرینی دانشگاه‌ها است و اگر زمینه اشتغال در جامعه نباشد و رکود داشته باشیم بهترین فارغ التحصیلان ما با بالاترین سطح توانایی هم نمی توانند کار به جایی ببرند .

وی تصریح کرد: شاید درست نباشد که همه مشکلات را از طرف دانشگاه‌ها بدانیم و لازم است که یک نمونه‌ای از کل جامعه ارائه کنیم به ویژه اینکه در حوزه‌های کارآفرینی هم به همین شکل است .

رییس دانشگاه یزد گفت: باید بپذیریم که بخش مهمی از عملکرد فارغ التحصیلان و اساتید ما مربوط به شرایط اقتصادی جامعه دارد و باید جامعه این امکان را فراهم کند که ما بتوانیم نقشمان را به خوبی در جامعه پیدا کنیم .

وی ادامه داد: الان در فصل بودجه هستیم و این نگرانی وجود دارد که نهاد آموزش عالی در کشور مظلوم واقع شود و شاید نسبت به خیلی از سازمان‌هایی که دارای بضاعت مالی بیشتری هستند، توجه کمتری صورت گیرد .

اولیا گفت: توجه به نهاد آموزش عالی و دانشگاه می‌تواند زمینه‌ای را فراهم کند که ما هم به وظیفه خود به درستی عمل کنیم و باید به سمت رفع ضعف‌های خود حرکت کنیم ولی اینکه مجموعه دستگاه‌ها با بی تفاوتی نسبت به دانشگاه‌ها فعالیت کنند، تاثیر فعالیت‌های دانشگاه‌ها را کم می‌کند

شما هم نظر خود را ارسال کنید