تحویل سال و اندیشیدن به آزادی

فروردین ۳, ۱۳۹۸ ساعت: ۰۰:۰۹ ق.ظ 420 بازدید بدون نظر
آنگاه که به‌جرم حمایت از همسرجان و بلند کردن فریاد مظلومیتش تو ‌را از من دریغ داشتند و ‌مرا از تو‌ محروم کردند. آنگاه که سفره هفت سین من حقیرانه با علف هرز داخل باغچه حیاط اوین سبز شد و دلم در تاریکی گسترده توسط کوردلان با نوای نوروزی روشن گشت!

🍀تحویل سال و اندیشیدن به آزادی
✍️فخرالسادات محتشمی‌پور

✅ باید قدردان نعمت‌هایی باشیم که دراختیارمان است. نعمت‌هایی که در آن غرقیم و‌ گاه نمی‌بینیمشان تا از دستشان می‌دهیم ‌و‌ بناگاه درمی‌یابیم‌که چه بود و‌چه شد!

✅ قدر سلامت را در بیماری، قدر راحت را در سختی و‌ تنگنا، قدر دوستی و ‌رفاقت را در تنهایی و قدر آزادی را در اسارت می‌فهمیم!

✅ آه آزادی، آزادی!
قدر تو‌ را در سلول انفرادی، در زندان اوین، در بند دو‌الف سپاه، درست هنگام‌ تحویل سال نو ‌دانستم.

✅ آنگاه که به‌جرم حمایت از همسرجان و بلند کردن فریاد مظلومیتش تو ‌را از من دریغ داشتند و ‌مرا از تو‌ محروم کردند. آنگاه که سفره هفت سین من حقیرانه با علف هرز داخل باغچه حیاط اوین سبز شد و دلم در تاریکی گسترده توسط کوردلان با نوای نوروزی روشن گشت!

✅ تصور تنهایی فرزندم در خانه‌ای خالی و‌ تصور پدر و ‌مادرم در هجران فرزند، دلم را می‌لرزاند و ‌دوری از همسرجان که در چند قدمی او‌ بودم و در حسرت دیدارش، دلم را مملو‌ از نفرت از ظالمانی می‌کرد که در آستانه سال نو جدایی عاشقان را به عیش و ‌طرب نشسته بودند.

✅ آه آزادی، آزادی!
تو‌ را همیشه دوست داشته‌ام اما قدرت را زمانی دانستم که به‌تمامی از تو‌دریغم داشتند. و اینک پس از سال‌ها در آستانه سال نو به مرور آن روزها نشسته‌ام و ‌یاد مظلومان دربند، به ویژه مادران بی گناه چون نرگس محمدی و‌ نسرین ستوده بر دلم‌ چنگ می‌اندازد.

✅ بر سر سفره هفت سین نوروزی می‌نشینم، قرآن را مقابل خود می‌گشایم و ‌به‌پاس گوهر گرانبهای آزادی، برای رهایی همه اسرای دربند و‌ حصر از ته دل مادرانه دعا می‌کنم:

🔺خدایا نیک‌می‌دانم بند و‌ حصر را بر هیچ آزاده‌ای نمی‌پسندی. به حق مولود گرانقدر این روز عزیز که به پایانش نزدیکیم، حاکمانی را که عدالت را بر ما روا بدارند، نصیبمان کن🙏🏼

شما هم نظر خود را ارسال کنید