تاریخ سازی نوشاد عالمیان در بازی های آسیایی/ کسب مدال بعد از نیم قرن

شهریور ۹, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۴۳ ب.ظ 873 بازدید بدون نظر
نوشاد عالمیان با شکست نفر ۱۰ جهان تاریخ سازی کرد و پس از ۵۲ سال مدال برنز ایران را در پینگ پنگ بازی های آسیایی قطعی کرد./رییس فدراسیون تنیس روی میز از پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان به نوشاد عالمیان خبر داد و گفت: مدال عالمیان در حضور بزرگان جهان به دست آمد.

تاریخ سازی نوشاد عالمیان در بازی های آسیایی/ کسب مدال بعد از نیم قرن

نوشاد عالمیان با شکست نفر ۱۰ جهان تاریخ سازی کرد و پس از ۵۲ سال مدال برنز ایران را در پینگ پنگ بازی های آسیایی قطعی کرد.

 نوشاد عالمیان در مرحله یک چهارم نهایی پینگ پنگ بازی های آسیایی۲۰۱۸ به مصاف نماینده هنگ کنگ رفت و با شکست حریف قدرتمندش توانست مدال برنز خود را قطعی کند.

 نوشاد( رنکینگ ۷۸ جهان) توانست ونگ چون تینگ از هنگ کنگ (رنکینگ ۱۰جهان) را در یک بازی تماشایی۴ بر یک (۶-۱۱، ۱۱-۸، ۱۲-۱۰، ۱۱-۵، ۱۱-۸) شکست دهد و مدال برنز خود را قطعی کرد.

آخرین مدال تنیس روی میز ایران در بازی های آسیایی مربوط به سال ۱۹۶۶ است که برنز بوده است  که هوشنگ بزرگ زاده آن را کسب کرد.

نوشاد پیش از این موفق شده بود نفر ۲۶ جهان از کره جنوبی را از پیش رو بردارد.

عالمیان فردا(شنبه)  از ساعت ۱۰ و ۳۰ دقیقه صبح در مرحله نیمه نهایی به مصاف گایوان لین از چین که رنکینگ ۴ جهان را دارد،می رود.

این بازیکن چینی در بازی های آسیایی۲۰۱۸ توانسته مدال طلا ی تیمی و نقره میکس دوبل را بگیرد.

لین در مسابقات قهرمانی تیمی جهان به همراه چین قهرمان شد.

نوشاد عالمیان

رییس فدراسیون تنیس روی میز خبر داد؛

تبریک وزیر ورزش و جوانان به نوشاد عالمیان

علیقارداشی

رییس فدراسیون تنیس روی میز از پیام تبریک وزیر ورزش و جوانان به نوشاد عالمیان خبر داد و گفت: مدال عالمیان در حضور بزرگان جهان به دست آمد.

 مهرداد علی‌قارداشی، رییس فدراسیون تنیس روی میز با تقدیر و تشکر از پیام وزیر ورزش و جوانان برای موفقیت تاریخی عالمیان، گفت: بسیار خوشحالم که دکتر سلطانی‌فر به طور جد پیگیر نتایج و موفقیت‌های قهرمانان ورزش ایران است و پیام ایشان دلگرمی بزرگ و عاطفی برای خانواده تنیس روی میز و نوشاد عالمیان در ادامه راه دشوار رسیدن به فینال بازی‌های آسیایی است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: نوشاد در نیمه‌نهایی بازیهای آسیایی مقابل نفر اول رنکینگ جهان از چین قرار می‌گیرد و در شرایطی مدال برنزش قطعی شد که کسی روی این مدال حساب نکرده بود.

علی‌قارداشی گفت: نوشاد عالمیان کار بزرگی کرده است و اعتباری زیادی به این رشته در ایران داد. مدال نوشاد ارزش مدال المپیک دارد؛ چرا که تمام بزرگان جهان در شرق آسیا حضور دارند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید