تاجزاده : ما نباید به هر قیمت در انتخابات حاضر شویم

خرداد ۱۷, ۱۳۹۸ ساعت: ۲۲:۵۱ ب.ظ 250 بازدید بدون نظر
من معتقدم ما نباید به هر قیمت در انتخابات حاضر شویم. یعنی اگر صلاحیت نامزدهای اصلی ما را رد کردند به مردم اعلام کنیم ما با این لیست می‌خواستیم در انتخابات شرکت کنیم اما چون صلاحیت نامزدهایمان را رد کردند، در انتخابات شرکت نمی‌کنیم.

سیدمصطفی تاجزاده  در مصاحبه با روزنامه اعتماد:

✅در سال ۹۴ به لیست امید رای دادم اما امروز رای نمی‌دهم. چرا؟ چون آن زمان فقط می‌خواستیم مجلس را از دست تندورها خارج کنیم و اداره کشور را بر مدار عقلانیت قرار دهیم تا برجام تعمیم یابد و راه برای توسعه همه جانبه میهن باز شود.

✅اما در این سالها تحولات مهمی چه در ایران و چه بیرون آن رخ داده که موجب شده است تردیدهای جدی در کارآمدی راهبرد جاری ایجاد شود. یکی از آنها دخالت‌های روزافزون دولت پنهان تقریبا در تمام عرصه‌هاست؛ از تغییر اسم یک خیابان تا مسائل کلانی مانند ماندن در برجام یا خارج شدن از آن کار دست نهادهای انتخابی نیست.

✅مثلا چرا باید برخلاف نظر دولت و مجلس از صندوق ذخیره ارزی ۱۵۰ میلیون یورو به صدا و سیما داده شود؟ یا دخالت سپاه در عزل و نصبها. از سوی دیگر ترامپ از برجام خارج شده و راه را برای تندروها در ایران باز کرده است تا بکوشند ایران هم از برجام خارج شود و کشور در مسیر تقابل قرار گیرد.

✅ما از درون و بیرون با موانعی مواجه شده‌ایم که برای اولین بار اصلاح‌طلبان هنوز نتوانسته‌اند برای شرکت کردن یا نکردن در انتخابات به تصمیم قاطع برسند. شاید هم اجماع گذشته را در انتخابات آینده نداشته باشیم. زیرا یک عده معتقدند به هر قیمت باید در انتخابات شرکت کنیم. یعنی اگر نامزدهای رده اول ما را رد صلاحیت کردند یک گام کوتاه بیاییم و اگر صلاحیت نامزدهای رده دوم را هم رد کردند، یک قدم دیگر عقب می‌رویم تا بلاخره به یک لیست برسیم.

✅من معتقدم ما نباید به هر قیمت در انتخابات حاضر شویم. یعنی اگر صلاحیت نامزدهای اصلی ما را رد کردند به مردم اعلام کنیم ما با این لیست می‌خواستیم در انتخابات شرکت کنیم اما چون صلاحیت نامزدهایمان را رد کردند، در انتخابات شرکت نمی‌کنیم.

✅مسوولیت عدم مشارکت ما نیز به عهده رهبر و شورای نگهبان است. در آن صورت اگر کشور را خوب اداره کردند خدا پشت و پناهشان باد و همینطور ادامه دهند و اگر بد اداره کردند، باید مسئولیت بپذیرند و کنار بروند.

✅به هر رو شرایط تغییر کرده است و دیگر نمی‌توانیم بگوییم مردم! چون نمی‌خواهیم امثال رسایی در مجلس باشند بیایید به این لیست رای بدهید.

✅امروز مردم می‌پرسند این نمایندگان قرار است برای ما چه کاری کنند و اساسا چقدر اختیار دارند تا تغییراتی ایجاد کنند؟! اگرآنها از اختیاراتی برخوردار نیستند، چرا باید رای داد؟!

شما هم نظر خود را ارسال کنید