علی دایی جواب اعتراض نماینده کرمانشاه را داد؛

به جای شعار دادن باید به درد و دل مردم رسید

مرداد ۱۸, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۵۵ ق.ظ 889 بازدید یک نظر
دایی افزود: متاسفانه امثال این آقا از تریبون ملت سوءاستفاده تبلیغاتی می‌کنند.در این شرایط بد اقتصادی جامعه به جای صحبت در مورد مردم و مشکلات مردم در مورد سلبریتی‌ها و ورزشکارانی که با حسن نیت جلو آمده‌اند، صحبت می‌کنند. این ورزشکاران خود را خرج کرده‌اند. می‌دانستم که چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. فقط یک سؤال از ایشان دارم. ایشان که نماینده مجلس هستند و آقای ایکس آیا هنگام مشکلات یک بار جلو آمدند که بگویند کمک‌تان کنیم؟ آیا این آقا یا عواملش با من تماس گرفتند تا بگویند اگر مشکلی دارید بیایید برایتان حل کنیم.

در نشست خبری سایپا عنوان کرد؛

علی دایی جواب اعتراض نماینده کرمانشاه را داد؛ به جای شعار دادن باید به درد و دل مردم رسید

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: نباید از داوران دفاع بی مورد کنیم همه دیدند که داور هفته گذشته ما خوب نبود.

علی دایی پیش از بازی با ذوب‌آهن گفت: فردا بازی سختی داریم. بازی قبلی را بد باختیم.

دایی ادامه داد: با اشتباهات بچه‌گانه در بازی با پیکان شکست خوردیم اما اکنون خودمان را جمع و جور کردیم و خوب تمرین کردیم. خدا را شکر بازیکنان با انگیزه بودند و می‌خواهیم مقابل ذوب‌آهن که تیم بزرگی است و نتایج خوبی گرفته خوب بازی کنیم و سه امتیاز را بگیریم.

وی در مورد شکست مقابل پیکان تصریح کرد: اگر بازی قبل را مرور کنید در اوایل بازی یک پنالتی ما دیده نشد و داور به راحتی از آن پنالتی گذشت که اگر آن پنالتی گل می‌شد نتیجه بازی را عوض می‌کردیم و ما گل می‌زدیم اما در دقیقه ۴۶ ما یک گل خوردیم. در نیمه دوم هم با روند بازی برعکس شد. ما حمله می‌کردیم و پیکان ضد حمله می زد. بازی قبل را فراموش کردیم و هم ما اشتباه داشتیم هم داور و هم بازیکنان. مطمئنا فردا از موقعیت‌های گل‌مان بهتر استفاده می‌کنیم.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد بحث‌های اخیری که در مورد ترابی انجام می‌شود، آیا روی تمرکز ترابی اثر خواهد گذاشت، گفت: به نظرم ترابی بازیکن بزرگی است. این مسائل نمی‌تواند روی او تاثیر  گذار باشد. ترابی خیلی بهتر از این دو هفته‌ای که بازی کرده می‌تواند بازی کند.  این مسائل هم تاثیری روی او ندارد. بحث قانونی و قانون سربازی تغییر کرده است. تیم‌هایی که می‌توانند سرباز بگیرند و مسائل عوض شده است. تیم‌هایی که می‌تواند سرباز بگیرند خیلی تغییر کرده‌اند.

دایی در مورد اینکه محرومیت ترابی هم ظاهرا مثل مهدی طارمی است، گفت: نه من فکر نمی‌کنم چنین اتفاقی بیفتد. زمانی که او قرارداد داشته بحث سربازی بوده است که اکنون خیلی چیزها تغییر کرده است. اکنون بازیکنان ملی‌پوش تا ۳۱ سالگی و بازیکنان لیگ برتری تا ۲۸ سالگی می‌توانند سربازی نروند. کار بزرگ و درستی انجام شده است. زیرا باشگاه‌هایی که بازیکن سازی می‌کنند اکنون می‌توانند از بازیکنانشان استفاده کنند. بازیکنان لیگ برتری تا ۲۸ سالگی می‌توانند بازی کنند و به سربازی نروند.

وی در مورد اشتباهات داوری علیه سایپا که فصل گذشته هم تکرار شد، گفت: متاسفانه در اکثر بازی‌های لیگ اشتباه داوران زیاد بوده است. باید این مشکلات را حل کنیم. ضربه‌ای که به یکی از بازیکنان زده شد می‌توانست چند ماه محرومیت داشته باشد اما دفاع غلط از عملکرد داور به داوران ما ضربه می‌زند. ما داوران خیلی خوبی داشته و داریم. از قدیم که صالحی و نظری بوده‌اند تا فنایی در جام جهانی قضاوت کرد و علیرضا فغانی که در رده بندی جام جهانی حضور داشت. اینها نشان می‌دهد که پتانسیل داوری ما زیاد است. اما نباید از داوران دفاع بی‌مورد کنیم. همه اینها هفته قبل دیدند که داور هفته گذشته ما خوب نبود.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در مورد اعتراض یکی از نمایندگان کرمانشاه به کمک علی دایی به مردم زلزله‌زده اظهار داشت: اگر حوصله دارید به این سؤال جواب بدهم زیرا این سوال نیاز به توضیح دارد. متاسفانه خیلی وقت است که عادت به شعار دادن کرده‌ایم. تریبون دست ماست اما در عمل چیزی نمی‌بینیم اما از یکی دو نفر به مراجع قضایی شکایت کرده‌ایم. هر کسی باشد من کارم را می‌کنم. آنها باید مقابل قانون پاسخگو باشند که چنین حرفهایی زده‌اند. اول از همه باید بگویم من نباید به این آقایان گزارش بدهم. این آقایان هستند که باید به مردم گزارش بدهد. مردمی که آنها را انتخاب کرده‌اند. همه ما شهروند این کشور هستیم. ملتی که صبر و تحملش هم زیاد است و خیلی از این آقا و امثال ایشان سؤالاتی می‌شود که من به موقع آنها را مطرح می‌کنم اما چند نکته را الان می‌گویم.

دایی افزود: متاسفانه امثال این آقا از تریبون ملت سوءاستفاده تبلیغاتی می‌کنند.در این شرایط بد اقتصادی جامعه به جای صحبت در مورد مردم و مشکلات مردم در مورد سلبریتی‌ها و ورزشکارانی که با حسن نیت جلو آمده‌اند، صحبت می‌کنند. این ورزشکاران خود را خرج کرده‌اند. می‌دانستم که چنین اتفاقاتی رخ می‌دهد. فقط یک سؤال از ایشان دارم. ایشان که نماینده مجلس هستند و آقای ایکس آیا هنگام مشکلات یک بار جلو آمدند که بگویند کمک‌تان کنیم؟ آیا این آقا یا عواملش با من تماس گرفتند تا بگویند اگر مشکلی دارید بیایید برایتان حل کنیم.

وی تصریح کرد: کسی که عمل می‌کند شعار نمی‌دهد. ما یاد گرفته‌ایم عملگرا باشیم و تا شاهرگ گردن‌مان برود پای کارمان می‌ایستیم. متاسفانه خیلی هم شعار می‌دهند و متاسفانه تهمت می‌زنند و نشر اکاذیب می‌کنند که ایشان جزو این دسته هستند که باید راجع به مسائلی که مطرح کردند به موقعش‌ توضیح دهند. من را با این آقا که نماینده است مقایسه کنید. من چه کرده‌ام او چه کرده است؟ خیلی از این آقایان لذت خرج کردن از جیب‌شان را برای کمک به دیگران نچشیده‌اند.  شاید هم تا آخر عمر نچشند. که از جیب‌شان به کسی کمک کنند. متاسفانه فقط داریم شعار می‌دهیم و در خیلی چیزها به بیراهه می‌رویم. دراین مملکت هزاران میلیارد از کشور خارج می‌شود و دزدی می‌شود شاید اسم‌شان را هم کسی نمی‌داند. خود من در جایی بودم که نام فردی را گفتند که چقدر پول از بیت‌المال و پول مردم برداشته است و اسمش را نمی‌دانستم. کسی آنها را نمی‌شناسد. کل پولی که سلبریتی‌ها و ورزشکاران جمع کرده‌اند ۲۰ میلیارد تومان می‌شود؟! پول‌های زیادی از بیت‌المال دزدی شده و از کشور خارج شده آن موقع این آقا کجا بود که یک بار پشت تریبون داد بزند. شما مسئولید و باید به وضع اقتصادی مردم و وضع معیشتی مردم رسیدگی کنید. آنها به شما رای داده‌اند. اما کسی به من رای نداده دوست هم ندارم رای بدهد. من دلی با مردم صحبت می‌کنم. پول حلال خودم را نمی‌توانم ساده خرج کنم چه برسد به پول مردم. نهادهای نظارتی و قوه قضائیه همه می‌دانستند چقدر پول به حساب ما وارد شده است.

و حالا شما صدایت را بلند می‌کنی و داد می‌زنی؟‌تا الان کجا بودی؟ خیلی‌ها روی آوارهای زلزله‌زدگان عکس گرفتند تا در فضای مجازی منتشر کنند. آیا به جز این کار دیگری برای مردم کردید؟

سرمربی تیم فوتبال سایپا افزود:‌هنگام جام جهانی من به کرمانشاه رفتم در آن روستایی که کار می‌کنیم هنوز خیلی‌ جاها آواربرداری نشده، لوازم خانگی مردم و ماشین‌های لباسشویی‌شان زیر آوار مانده است. شما باید توضیح دهید. به مردم توضیح دهید چه کار کردید. از جیب خودت چقدر خرج کردی؟ من مثل بقیه نیستم حرف نزنم و از حقم دفاع نکنم. این آقایان فقط شعار می‌دهند. آیندگان هستند که در مورد آنها نظر می‌دهند. اینکه علی دایی چه کسی بوده و این آقایان چه کسانی بودند.شما باید گزارش دهید شما در دولت قبل وزیر آموزش و پرورش بودی چه کار کرده‌ای؟‌من به خاطر عشقم کار می‌کنم با این مردم حال می‌کنم. احتیاجی هم به دروغ گفتن ندارم. کارم هم سیاست نیست. کارم زندگی با مردم است. حاضرم همه باشند و من با این آقا صحبت کنم تا ببینم این آقا چه کرده است؟ وظیفه‌اش چه بوده و چه کارهایی انجام داده است. هم از این آقا و هم از آقایی دیگر شکایت می‌شود به خاطر تهمت‌ها و افتراهایی که زده است و نشر اکاذیبی که کرده است شکایت می‌کنیم. گفته آنهایی که از مردم پول گرفته‌اند گزارش نمی‌دهند. بهتر است این آقا یا عینکش را بردارد یا اینکه این عینک مانع دید او شده است.

دایی تصریح کرد: من فقط به مردم جواب می‌دهم. اینکه من چه کرده‌ام و چه می‌کنم. اما برای اینکه اذهان مردم روشن شود می‌گویم یکسری مشکلات داشتیم حساب‌های ما بسته شد و برای گرفتن مجوز ساخت زمان برد. مال مردم دست من است. وجدانم اجازه نمی‌دهد که تنبل‌کاری کنم. ما رفتیم با شرکتی که بهترین کارها را می‌کند صحبت کردیم.شاید گرانتر از بقیه باشد اما کاری اساسی و عمری می‌کنیم. از تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کنیم چه در مورد زلزله و چه مسائل دیگرش. برای اینکه مجوز ساخت بگیریم زمان برد. برای رفع مسدود شدن حساب‌ها و گرفتن مجوز با کسی نبوده که جلسه نداشته باشیم. از وزیر مسکن و شهرسازی گرفته تا صحبت تلفنی با رئیس بنیاد مسکن و استاندار. با هر کسی بگویید جلسه گذاشتم. از استاندار کرمانشاه آقای بازوند و همکاران‌شان که به ما خیلی لطف کردند، تشکر می‌کنم. از بنیاد مسکن اردبیل هم تشکر می‌کنم که خیلی چیزها را از میلگرد تا بتون را به قیمت قبلی به ما دادند. خیلی‌ها به ما کمک کردند.

وی افزود: اما یک چیز را باید بگویم . گروهی صد نفره به ما کمک کردند. از کسانی که انبار را رایگان در اختیارمان قرار دادند تا خیلی‌های دیگر. بیش از ۲۵۰ تریلی اجناس به مناطق زلزله‌زده فرستادیم. مدارکش موجود است . این آقایان چه جوابی دارند که بدهند؟ خودشان باید به جای شعار دادن به درد و دل مردم برسند و به مردم و دولت کمک کند تا مشکلات کمتر شود و مردم در آسایش زندگی کنند.