برزیل با درخشش نیمار پیروز شد

بهترین نمایش آسیایی ها رقم خورد / ژاپن بازنده سربلند جام

تیر ۱۲, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۱:۰۵ ق.ظ 4,061 بازدید ۸ نظر
شیاطین سرخ بازگشت فوق‌العاده‌ای به بازی داشتند و در ثانیه‌های پایانی به پیروزی برابر سامورایی‌ها رسیدند. ژاپن با این بازی جسورانه بهترین نمایش آسیایی ها در جام را رقم زد./ نیمار و برزیل موفق به شکست مکزیک شدند و رقیب بلژیک در مرحله یک چهارم نهایی شدند.

بدشانسی سامورایی‌ها در ثانیه آخر؛

بلژیک ۳- ژاپن ۲؛ بهترین نمایش آسیایی ها رقم خورد / ژاپن بازنده سربلند جام

شیاطین سرخ بازگشت فوق‌العاده‌ای به بازی داشتند و در ثانیه‌های پایانی به پیروزی برابر سامورایی‌ها رسیدند. ژاپن با این بازی جسورانه بهترین نمایش آسیایی ها در جام را رقم زد./ نیمار و برزیل موفق به شکست مکزیک شدند و رقیب بلژیک در مرحله یک چهارم نهایی شدند.

به گزارش “یزدیان”، تیم ملی بلژیک یکی از بهترین تیم‌های جام جهانی ۲۰۱۸ بوده که موفق شد با کسب ۹ امتیاز از سه پیروزی متوالی برابر پاناما، تونس و انگلیس و تفاضل گل ۷+ به‌عنوان صدرنشین گروه G راهی مرحله یک هشتم نهایی شود تا اکنون به مصاف سامورایی‌ها برود که با برد برابر کلمبیا، تساوی مقابل سنگال، شکست از لهستان و تنها به دلیل داشتن کارت زرد کمتر نسبت به سنگال، به‌عنوان تیم دوم گروه آخر به جمع ۱۶ تیم نهایی این رقابت‌ها رسیده است؛ شیاطین سرخ شرایط بهتری از ژاپن برای کسب پیروزی دارند ولی در جام جهانی ۲۰۱۸ شگفتی‌های بسیاری رقم خورده که شاید امشب هم شاهد چنین اتفاق عجیبی باشیم؛ برنده مسابقه امشب بلژیک و ژاپن در مرحله یک چهارم باید به مصاف برزیل برود.

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
دوشنبه: ۹۷/۰۴/۱۱ ؛ ساعت ۲۲:۳۰
استادیوم: روستوف آرنا/ تماشاگر: ۴۱۴۶۶ نفر
داور: مالانگ دیدیو(سنگال)؛ کمک‌ها: جبرئیل کامارا، الحاجی سامبا و باکاری گاساما(گامبیا)/ کمک داور ویدئویی: فلیکس زوایر(آلمان).

 

تیم ملی بلژیک
تیبو کورتوا، توبی آلدروایرلد، ونسان کمپانی، یان فرتونگن، کوین دی بروین، اکل ویتسل، توماس مونیه،یانیک کاراسکو(۶۵- ناصر شاذلی)، دریس مرتنس(۶۵- مروان فلینی)، ادن هازارد و روملو لوکاکو.
سرمربی: روبرتو مارتینس

 

تیم ملی ژاپن
ایجی کاواشیما، مایا یوشیدا، جن شوجی، هیروکی ساکای، یوتو ناگاتومو، ماکوتو هاسبه، گاکو شیبازاکی(۸۱- کیسوکه هوندا)، جنگی هاراگوچی(۸۱- هوتارو یاماگوچی)، تاکاشی اینوی، شینجی کاگاوا و یویا اوساکو.
سرمربی: آکیرا نیشینو

 

 

 

اخطار

گاکو شیبازاکی(۴۰) از ژاپن

 

 

شرح گل‌ها

بلژیک ۰ – ژاپن ۱ (دقیقه ۴۸: جنگی هاراگوچی): ضد حمله سریع و عالی سامورایی‌ها جواب داد و پاس استثنایی شیبازاکی از میانه زمین با اشتباه و عبور از زیر پای فرتونگن به هاراگوچی رسید تا او با شوت روی پای توپ را به تور دروازه بلژیک بچسباند و در شروع نیمه دوم گلزنی کند.

 

بلژیک ۰ – ژاپن ۲ (دقیقه ۵۲: تاکاشی اینوی): کمپانی دفع توپ ناقصی با ضربه سر داشت و توپ به کاگاوا رسید که او توپ را به تاکاشی اینوی پاس داد تا این بازیکن با حرکت در عرض و شوت فنی تماشایی ازپ شت محوطه جریمه دروازه بلژیک را به زیبایی باز کند و در عین ناباوری دومین گل ژاپن را به ثمر رساند.

 

 

بلژیک ۱ – ژاپن ۲ (دقیقه ۶۹: یان فرتونگن): در شلوغی محوطه جریمه ژاپن، اینوی دفع توپ اشتباهی داشت که توپ روی هوا را فرتونگن با ضربه سر که از روی سر مدافعان و دروازه‌بان ژاپن عبور داد، تبدیل به گل اول بلژیک کرد.

 

 

بلژیک ۲ – ژاپن ۲ (دقیقه ۷۴: مروان فلینی): دی بروین توپ را به سمت چپ زمین برد و به هازارد رساند که او بعد از یک سر توپ، ارسال دقیقی انجام داد که فلینی بلند قامت با ضربه سر گل تساوی بلژیک را به ثمر رساند.

 

 

بلژیک ۳ – ژاپن ۲ (دقیقه ۴+۹۰: ناصر شاذلی): کورتوا کرنر ارسالی از سمت چپ زمین را مهار کرد و با پاس به دی بروین سریع بازی را به جریان انداخت که او تا زمین ژاپن نفوذ کرد و در جناح راست به مونیه پاس داد که او هم با پاس زمینی موقعیت خوبی برای هم‌تیمی‌های خود ساخت تا با رها کردن توپ توسط لوکاکو، شاذلی دروازه خالی سامورایی‌ها را در آخرین ثانیه‌ها باز کند.

 

لحظات حساس

دقیقه ۱: شوت داخل محوطه کاگاوا از کنار دروازه بلژیک به بیرون رفت.
دقیقه ۱۶: ویتسل بعد از دریافت پاس هازارد از پشت محوطه جریمه شوت‌زنی کرد که ضربه او بعد از برخورد به شیبازاکی راهی کرنر شدند.
دقیقه ۱۸: لوکاکو موقعیت خوبی در محوطه جریمه ژاپن به دست آورد ولی چرخش و شوت او بعد از برخورد به پای هاسبه به کرنر رفت.
دقیقه ۱۸: ارسال هازارد از کرنر را کمپانی در دو مرحله به سمت دروازه ژاپن شوت زد که ضربه او به بیرون زده شد.

 

دقیقه ۲۱: شوت محکم لوکاکو از پشت محوطه جریمه  به پای ناگاتومو برخورد کرد و مثل صحنه‌های قبل به کرنر رفت.

دقیقه ۲۶: سانتر دقیق مرتنس از جناح راست زمین را لوکاکو از مقابل دروازه ژاپن نتوانست تبدیل به گل کند و توپ بعد از برخورد به پای او در اختیار کاواشیما قرار گرفت.

دقیقه ۲۸: کاواشیما شوت ناگهانی پای چپ هازارد از پشت محوطه جریمه را مُشت کرد و دروازه ژاپن را بسته نگه داشت.
دقیقه ۲۸: ارسال خطرناک مرتنس از جناح راست زمین را یوشیدا قبل از رسیدن توپ به لوکاکو تبدیل به کرنر کرفت.
دقیقه ۲۹: کمپانی در تیرک دوم نتوانست توپ را تبدیل به گل کند و ضربه به توپ او روی هوا عرض زمین را طی کرد.

دقیقه ۳۱: کاگاوا نفوذ سریعی از سمت چپ زمین داشت و با پاس پشت پا توپ را به ناگاتومو رساند که ارسال او و ضربه سر اوساکو را کوتوا مهار کرد.

دقیقه ۳۶: شوت خطرناک ویتسل از پشت محوطه جریمه از روی دروازه ژاپن راهی اوت شد.

دقیقه ۴۲: سانتر کاراسکو از سمت چپ زمین را ناگاتومو به خوبی از مقابل تیرک دوم با ضربه سر دفع کرد.

دقیقه ۴۵: شوت ناگاتامو از سمت چپ محوطه جریمه در مقابل دروازه بلژیک به پای اوساکو برخورد کرد و نزدیک بود با اشتباه عجیب کورتوا تبدیل به گل شود ولی او در لحظه آخر توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۱+۴۵: کاواشیما به راحتی شوت بغل پای مرتنس را جمع کرد.

دقیقه ۴۹: پاس به عقب مرتنس از سمت راست محوطه جریمه و شوت روی پای هازارد به تیرک عمودی دروازه ژاپن برخورد کرد.

دقیقه ۵۷: شوت روی پای کاراسکواز پشت محوطه جریمه با اختلاف زیادی از دروازه ژاپن به بیرون رفت.

دقیقه ۶۲: ارسال مرتنس از سمت راست زمین و ضربه سر لوکاکو از تیرک اول به شکل خطرناکی از کنار دروازه ژاپن به بیرون رفت.

دقیقه ۶۶: شوت مونیه هم حاصلی برای بلژیک نداشت و به اوت رفت.

دقیقه ۶۹: یوشیدا با تکل به موقع اجازه نداد لوکاکو گلزنی کند و سانتر مونیه را به کرنر زد.
دقیقه ۷۳: ضد حمله سریع بلژیک نزدیک بود تبدیل به گل شود که پاس هازارد و شوت دی بروین را شوجی با تکل به کرنر زد.

دقیقه ۷۶: تکل آلدروایرلد مانع از گلزنی دوباره اینوی شد تا فقط یک کرنر نصیب ژاپن شود.

دقیقه ۷۸: ارسال پای چپ بی‌نقص شاذلی را لوکاکو با ضربه سر زد ولی توپ به بیرون رفت.

دقیقه ۸۰: شیبازاکی با ضربه سر توپ را به کرنر زد و اجازه نداد ارسال دی بروین از کرنر و ضربه سر فرتونگن همراه با گل باشد.

دقیقه ۸۴: هوندا بهترین فرصت برای باز کردن دروازه بلژیک داشت که کمپانی زودتر از او، توپ را به کرنر زد.

دقیقه ۸۶: ضربه سر شاذلی را کاواشیما به زیبایی مهار کرد و در برگشت هم دروازه‌بان ژاپن با فوق واکنشی دیگر اجازه نداد ضربه سر لوکاکو تبدیل به گل شود.
دقیقه ۸۶: شوت مونیه از پشت محوطه جریمه را کاواشیما دفع کرد.
دقیقه ۸۷: کاواشیما باز هم منجی دروازه ژاپن شد و این بار شوت پشت محوطه و پُر قدرت فرتونگن را دور کرد.

دقیقه ۴+۹۰: ضربه آزاد فوق‌العاده هوندا از فاصله ۳۰ متری نزدیک بود تبدیل به گل شود که کورتوا توپ را راهی کرنر کرد.

بهترین بازیکن

دو تعویضی تیم ملی بلژیک نمایشی استثنایی در بازی امشب برابر ژاپن داشتند و در حالی که تیم‌شان با دو گل عقب بود، نبض بازی را عوض کردند تا در نهایت به برتری ۳ بر ۲ برسند؛ مروان فلینی گل دوم و تساوی بلژیک را زد و ناصر شاذلی عملکردی فوق‌العاده داشت و با فرارهای خود از جناحین حملات زیادی تدارک دید که به ثمر رساندن گل سوم مهر تاییدی به بازی خوب او بود.

اتفاق ویژه

تیم ملی ژاپن که به لطف تنها دو کارت زرد کمتر نسبت به سنگال از مرحله گروهی صعود کرده بود، نمایشی فراتر از تصور در بازی امشب برابر بلژیک ارائه کرد و موفق شد در شروع نیمه دوم ۲ بار دروازه کورتوا را باز کند ولی در ادامه نتوانست شگفتی‌سازی خود را ادامه دهد و در عین شایستگی، سه گل خورد تا بازنده این بازی باشد و آخرین تیم حذف شده آسیایی از جام جهانی لقب بگیرد

در حاشیه
* ترکیب بلژیک نسبت به دومین بازی جام جهانی برابر تونس تنها یک تغییر داشته که ونسان کمپانی با رهایی از بند مصدومیت جانشین دریک بایوتا در مرکز خط دفاعی شده است.
* نفرات اصلی تیم ملی ژاپن در شروع بازی همان ۱۱ بازیکنی هستند که در دومین مسابقه جام جهانی مقابل سنگال از ابتدا بازی کردند.

======================

حذف شگفتی‌ساز جام جهانی؛

برزیل ۲- مکزیک ۰؛ صعود سلسائو با درخشش نیمار

ستاره‌های سلسائو موفق شدند سومین برد متوالی ۲ بر صفر در جام جهانی را برابر مکزیک جشن بگیرند و به جمع هشت تیم برتر صعود کنند.

به گزارش “یزدیان”، تیم ملی برزیل جام جهانی ۲۰۱۸ را با تساوی یک بر یک مقابل سوئیس آغاز کرد ولی در ادامه دو برد متوالی ۲ بر صفر مقابل کاستاریکا و صربستان به دست آورد تا به‌عنوان صدرنشین گروه E راهی مرحله حذفی شود و امروز به مصاف مکزیکی برود که در دور اول دو برد برابر آلمان و کره جنوبی داشت ولی برابر سوئد شکست خورده بود؛ مکزیکی‌ها که با برتری مقابل مانشافت‌ها در دیدار اول نخستین شگفتی جام را به نام خود ثبت کردند، امروز نتوانستند کاری برابر ستاره‌های سلسائو پیش ببرند و با دو گلی که نیمار و فیرمینو به ثمر رساندند، با نتیجه ۲ بر صفر شکست خوردند.

Match video

شاگردان تیته با پیروزی مقابل مکزیک در مرحله یک چهارم نهایی جام جهانی باید به مصاف برنده بازی امشب تیم‌های بلژیک و ژاپن بروند.

 

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ مرحله یک هشتم نهایی
دوشنبه: ۹۷/۰۴/۱۱ ؛ ساعت ۱۸:۳۰
استادیوم: سامارا آرنا/ تماشاگر: ۴۱۹۷۰ نفر
داور: جیانلوکا روچی(ایتالیا)؛ کمک‌ها: النیتو دی لیبراتوره، مائورو تونولینی و آنتونیو میگل متئو لاهوز(اسپانیا)/ کمک داور ویدئویی: ماسیمیلیانو ایراتی(ایتالیا).

 

تیم ملی برزیل

آلیسون بکر، تیاگو سیلوا، میراندا، فاگنر، فیلیپه لوئیز، پائولینیو(۸۰- فرناندینیو) ، کاسمیرو، ویلیان(۱+۹۰- مارکینیوس) ، نیمار جونیور، فیلیپ کوتینیو(۸۶- روبرتو فیرمینو) و گابریل ژسوس.

سرمربی: تیته

 

تیم ملی مکزیک

گیرمو اوچوآ، هوگو آیالا، کارلوس سالسیدو، ادسون آلوارس(۵۵- جاناتان دوسانتوس) ، خسوس گایاردو، رافائل مارکز(۴۶- میگل لایون) ، هکتور هررا، آندرس گواردادو، کارلوس ولا، ایروینگ لوسانو و خاویر هرناندس(۶۰- رائول خیمنس).

سرمربی: خوان کارلوس اوسوریو

 

 

اخطار

ادسون آلوارس(۳۸) از مکزیک

فیلیپه لوئیز(۴۳) از برزیل

هکتور هررا(۵۵) از مکزیک

کاسمیرو(۵۹) از برزیل

کارلوس سالسیدو(۷۷) از مکزیک

آندرس گواردادو(۲+۹۰) از مکزیک

 

 

شرح گل

برزیل ۱ – مکزیک ۰ (دقیقه ۵۱: نیمار): پاس پشت پای نیمار، ویلیان را صاحب توپ کرد که او با حرکت به سمت چپ محوطه جریمه و پاس به محوطه ۶ قدم دو هم‌تیمی خود را مقابل دروازه خالی مکزیک قرار داد که نیمار با تکل گلزنی کرد و برزیل را در شروع نیمه دوم پیش انداخت.

 

 

برزیل ۲ – مکزیک ۰ (دقیقه ۸۸: روبرتو فیرمینو): فرناندینیو با پاس در عمق نیمار را راه انداخت که او بعد از نفوذ تا محوطه جریمه به دنبال گلزنی با شوت زمینی بود که اوچوآ دخالتی روی توپ داشت ولی در ادامه فیرمینو مقابل دروازه خالی مکزیک موفق به گلزنی شد.

 

 

لحظات حساس

دقیقه ۲: ارسال گواردادو با پای چپ را بکر به زیبایی مُشت کرد و در ادامه شوت لوسانو بعد از برخورد به میراندا راهی کرنر شد تا موقعیت خطرناک مکزیک در ابتدای مسابقه همراه با گل نباشد.

دقیقه ۵: شوت سر ضرب نیمار از پشت محوطه جریمه را اوچوآ به شکل ناقص دفع کرد و در ادامه مدافع مکزیک توپ را در اختیار گرفتند.

دقیقه ۹: ارسال ولا از کرنر را سالسیدو با ضربه سر زد که در ادامه چیچاریتو به دنبال باز کردن دروازه برزیل بود که آفساید او اعلام شد.

 

دقیقه ۱۸: ارسال عالی ولا از جناح چپ زمین قبل از اینکه توسط لوسانو تبدیل به موقعیت خطرناکی شود توسط مدافعین برزیلی دور شد.

دقیقه ۲۲: هررا با سر توپ دیدنی میراندا را جای گذاشت ولی سیلوا مقابل شوت او ایستاد تا دروازه برزیل همچنان بسته بماند.

دقیقه ۲۵: نیمار با تغییر مسیر و دریبل عالی، آلوارس را جای گذشت ولی شوت بغل پای او را اوچوآ با خروج از دروازه و واکنش به موقع دفع کرد.
دقیقه ۲۷: ارسال نیمار از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین بعد از ضربه‌ای که سیلوا به توپ زد، توسط سالسیدو دفع شد و در ادامه ارسال ژسوس به بعد از تیرک دوم، پاس نیمار و شوت بی‌دقت کوتینیو به بیرون رفت.

دقیقه ۳۳: نیمار سه بازیکن مکزیک را به طرف خود کشید و به ژسوس پاس داد ولی او برای زدن شوت زاویه خود را تنگ کرد و ضربه او را ژسوس و در ادامه مدافعان مکزیک اجازه ندادند تبدیل به گل شود.

دقیقه ۳۹: شوت نیمار از روی ضربه ایستگاهی فاصله ۳۰ متری با اختلاف کمی از روی دروازه مکزیک به بیرون رفت.

دقیقه ۴۱: ارسال زمینی خطرناک ویلیان از سمت راست زمین را اوچوآ درازکش جمع کرد.

دقیقه ۴۸: نیمار کرنر را کوتاه کار کرد و به کوتینیو پاس داد که حرکت در عرض و شوت او را اوچوآ با واکنشی عالی به کرنر فرستاد.

دقیقه ۵۰: گایاردو از میانه زمین تا پشت محوطه جریمه برزیل پیش رفت ولی شوت فنی او با اختلاف کمی از روی تیرک افقی دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۵۹: اوچوآ با واکنشی عالی شوت بغل پای پائولینیو را دفع کرد و مانع از گلزنی برزیلی‌ها شد.

دقیقه ۶۱: شوت محکم ولا به زیر طاق دروازه برزیل را آلیسون با یک دست به کرنر فرستاد.

دقیقه ۶۳: ویلیان بعد از پا عوض کردن‌های متوال به سمت دروازه مکزیک شوت زد که اوچوآ باز هم با عکس‌العمل به موقع توپ را به کرنر تبدیل کرد.

دقیقه ۶۸: باز هم نفوذهای ویلیان و دریبل‌های او خطرساز شد و این بار پاس او را نیمار با پای چپ زد که توپ بعد از برخورد به سالسیدو به کرنر رفت.

دقیقه ۷۰: هررا فرار سریعی از سمت راست زمین داشت ولی ارسال او را تیاگو سیلوا برگشت داد و شوت گواردادو از پشت محوطه جریمه هم مجددا به پای سیلوا برخورد کرد تا مکزیک همچنان در حسرت گلزنی بماند.

دقیقه ۷۵: شوت پشت محوطه ویلیان قدرت لازم را نداشت و در اختیار اوچوآ قرار گرفت.

 

 

در حاشیه

* به دلیل آسیب دیدگی مارسلو یک تغییر در ترکیب امروز برزیل نسبت به بازی اخیرشان برابر صربستان به وجود آمده که فیلیپه لوئیز جانشین مدافع چپ مصدوم این تیم شده است.
* هکتور مورنو و میگل لایون که در نخستین بازی مکزیک در جام جهانی برابر آلمان در ترکیب حضور داشتند، در بازی حساس امروز تیم‌شان جزو نفرات اصلی قرار نگرفته‌اند و جای خود را به ادسون آلوارس و رافائل مارکز با تجربه داده‌اند.

* رافائل مارکز دومین بازیکن بعد از آنتونیو کارباخال، بازیکن سابق تیم ملی مکزیک محسوب می‌شود که در پنج جام جهانی متوالی جزو ترکیب ثابت قرار می‌گیرد.

* کاسمیرو به دلیل دریافت کارت زرد بازی آینده برزیل در صورت صعود را از دست داد.

 

 

بهترین بازیکن

نیمار که نمایش دور از انتظاری در مرحله گروهی جام جهانی داشت و تنها یک گل به ثمر رسانده بود، امروز در نخستین دیدار دور حذفی برزیل برابر مکزیک خوش درخشید و علاوه بر حملات متعددی که با واکنش‌های خوب گیرمو اوچوآ همراه می‌شد، توانست گلزنی کند و یک پاس گل بدهد تا بهترین بازیکن سلسائو در جریان برتری ۲ بر صفر مقابل مکزیک باشد.

 

اتفاق ویژه

شگفتی‌سازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ و روند حذف تیم‌های بزرگ این بار ادامه پیدا نکرد و برزیل برابر مکزیکی که در نخستین مسابقه خود موفق به برتری مقابل آلمان شده بود، شکست نخورد تا مثل آلمان، آرژانتین، پرتغال و اسپانیا وداع زودهنگامی با این رقابت‌ها نداشته باشد و همچنان در روسیه بماند.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید