بهترین خودروهای سال ۲۰۱۹ از نگاه موتورترند

دی ۸, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۱۸ ق.ظ 804 بازدید یک نظر
بهترین خودروهای سال 2019 معرفی شدند. وبسایت موتورترند (Motortrend)، بهترین خودروهای جهان در سال جاری را در بخش‌های خودروی سال، شاسی بلند سال و پیکاپ سال معرفی کرده است.

بهترین خودروهای سال ۲۰۱۹ از نگاه موتورترند

 بهترین خودروهای سال ۲۰۱۹ معرفی شدند. وبسایت موتورترند (Motortrend)، بهترین خودروهای جهان در سال جاری را در بخش‌های خودروی سال، شاسی بلند سال و پیکاپ سال معرفی کرده است. موتورترند از سال ۱۹۴۹ بهترین خودروهای سال را انتخاب می‌کند، اما این رقابت از چند سال پیش در سه قسمت جداگانه شامل انتخاب خودروی سال، شاسی بلند سال و پیکاپ سال برگزار می‌شود. در این رقابت‌ها لیستی از بهترین خودروها تهیه می‌شود و کارشناسان خودرو روی هر یک از این خودروها آزمایش‌های مختلفی برگزار می‌کنند و سرانجام بهترین خودروهای سال اعلام می‌شوند. در ادامه با برگزیدگان رقابت بهترین خودروهای سال ۲۰۱۹ موتورترند آشنا می‌شویم.

خودروی سال

در این دوره ۲۰ خودرو در ۳۶ نسخه مختلف برای انتخاب بهترین خودروی سال ۲۰۱۹ شرکت کرده‌اند. در این رقابت خودروهایی در مدل‌های مختلف شامل سدان‌ها، استیشن‌ها، کوپه‌های چهار در و مینی ون‌ها حضور داشتند. همانطور که اشاره شد در این رقابت ۲۰ خودرو شرکت کردند که هر کدام بر اساس معیار‌هایی چون پیشرفت در طراحی، کارایی، برتری مهندسی، عملکرد با توجه به هدف، ایمنی و ارزش مورد ارزیابی قرار گرفتند.

9iz5szwi3tigip5cb.jpg

شرکت‌کنندگان رقابت خودروی سال ۲۰۱۹ موتورترند
jtnntf2ctvnk38tn4f1r.jpg

پس از بررسی‌های اولیه، شش خودرو راه خود را از بقیه جدا کردند و به عنوان مدعیان اصلی رقابت خودروی سال ۲۰۱۹ موتورترند معرفی شدند.

dmyuk76jlbiorxsf1uvy.jpg

لیست فینالیست‌های رقابت خودروی سال ۲۰۱۹

در مراحل بعدی، داوران و کارشناسان، این شش خودرو را در پیستی به طول ۴۴ کیلومتر آزمایش و تمام بخش‌های خودرو را به دقت بررسی کردند. پس از بررسی و ارزیابی‌های دقیق و کامل، جلسه‌ی نهایی برای رای‌گیری و انتخاب برنده نهایی تشکیل شد و خودروی جنسیس جی ۷۰ (Genesis G70) به عنوان خودروی سال ۲۰۱۹ موتورترند معرفی شد.

h8o3uxgk6aye9pqo9i91.jpg

جنسیس G70: خودروی سال ۲۰۱۹ موتورترند

شرکت هیوندای در سال ۱۹۸۵ خودرو هاچ بکی را به نام اکسل و با قیمت ۵ هزار دلار به بازار عرضه کرد که البته توسط شرکت جیوجیارو طراحی شده بود. زمانی که این محصول به بازار عرضه شد حتی تلفظ برند هیوندای برای آمریکایی‌ها آسان نبود، اما پس از ۳۰ سال شرکت هیوندای به قدری پیشرفت کرد که محصولاتش می‌تواند برای خودرو بی ام و سری ۳ رقیبی جدی محسوب شود. در واقع انتخاب خودروی هیوندای جنسیس G70 به عنوان خودروی سال ۲۰۱۹ برای بسیاری از کاربران قابل تصور نبود.

خودروی جنسیس G70 به موتور ۳٫۳ لیتری توئین توربو مجهز شده که قادر به تولید قدرت ۳۷۰ اسب بخار است. این خودرو به لطف موتور پرقدرت خود می‌تواند سرعت صفر تا سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت را تنها ظرف مدت ۴٫۷ ثانیه بپیماید. البته وزن مدل چهار چرخ محرک این خودرو بیشتر بوده و به همین دلیل از شتاب ۴٫۸ ثانیه‌ای برخوردار است. از سویی هیوندای جنسیس G70 مسافت ۴۰۰ متر را در مدت ۱۳٫۲ ثانیه می‌پیماید.

725siwki2ib1j7vovb3j.jpg

مشخصات فنی مدل‌های مختلف جنسیس G70


شاسی بلند سال

این روزها خودروهای شاسی بلند و کراس اوورها از محبوبیت زیادی برخوردارند و فروش بسیار خوبی را تجربه کرده‌اند. در این رقابت خودروهای کراس اوور لوکس و اسپورت و شاسی بلندهای سنتی حضور دارند که این دوره از رقابت انتخاب شاسی بلند سال را بسیار جذاب‌تر کرده است. در این دوره ۲۵ خودرو در ۳۶ مدل مختلف شرکت کرده‌اند که انتخاب بهترین شاسی بلند سال از میان آن‌ها کار بسیار دشواری خواهد بود. البته فینالیست‌های این رقابت از میان ۲۵ خودروی شرکت‌کننده از طربق تست‌های مختلفی مانند ایمنی تصادف، قیمت، لیست تجهیزات و اطلاعات آزمایش‌های خود موتورترند انتخاب خواهند شد.

havuc0yytae1swiwq9.jpg

شرکت‌کنندگان رقابت شاسی بلند سال ۲۰۱۹ موتورترند

j2yhpjgacldc67i96kdn.jpg

داوران و کارشناسان بری انتخاب بهترین خودرو از بین این همه شرکت‌کننده قدرتمند و تازه‌نفس، کار سختی داشتند، اما در نهایت با بررسی آن‌ها در شرایط مختلف، ۹ خودرو را به عنوان فینالیست‌های این بخش انتخاب کردند.

me6igbewacs8sa14d83b.jpg

فینالیست‌های رقابت شاسی‌بلند سال ۲۰۱۹ موتورترند

iiwql8pkb0sha5nopw21.jpg

در مرحله‌ی بعد با استفاده از دستگاه‌های دقیق و پیشرفته، شتاب‌گیری، ترمزگیری، شتاب جانبی و هندلینگ این خودروها اندازه‌گیری شد و سپس نوبت به آزمایش خودروها در دنیای واقعی رسید. به این منظور، ۹ فینالیست بهترین شاسی بلند سال به مسیر ۴۴ کیلومتری متشکل از جاده‌های عمومی داخل و بیرون شهری تهاچاپی کالیفرنیا برده شدند و سرانجام خودروی جیپ رانگلر (Jeep Wrangler) به عنوان برنده بهترین شاسی بلند سال ۲۰۱۹ موتورترند انتخاب شد.

prpldkfhj7nak90kt23.jpg

جیپ رانگلر: شاسی‌بلند سال ۲۰۱۹ موتورترند

جیپ رانگلر به پیشرانه ۲ لیتری توربوی بنزینی مجهز شده و این پیشرانه به صورت استاندارد به گیربکس اتوماتیک متصل است. همچنین یک موتور ۶ سیلندر ۳٫۶ لیتری پنتااستار توسط شرکت جیپ ارائه شده که این پیشرانه نیز با گیربکس‌های دستی و اتوماتیک قابل سفارش است. ویژگی‌هایی مانند سقف سخت با عملکرد برقی، سیستم استارت و استاپ در مدل‌های مجهز به پیشرانه ۳٫۶ لیتری، لاستیک‌های ۳۳ اینچی برای مدل‌های روبیکان و فاصله بیشتر بین محورها برای مدل‌های چهار در نیز ارائه شده است.

6av1fg7hdtu9xcu184bi.jpg

مشخصات فنی مدل‌های مختلف جیپ رانگلر


پیکاپ سال

بزرگ‌ترین تولیدکنندگان پیکاپ در آمریکا از جمله شورلت، دوج و جی‌ ام‌ سی بهترین محصولات خود را به رقابت پیکاپ سال ۲۰۱۹ آوردند. شرکت دوج سه محصول مختلف رم ۱۵۰۰، شرکت شورلت سه مدل از سیلورادو و شرکت جی ام سی نیز دو مدل از خودرو سی یرا را در این رقابت شرکت داده است. همچنین خودرو فورد F150 به عنوان پرفروش‌ترین پیکاپ در بازار آمریکا نیز در این مسابقه حضور دارد که کار داوران را برای انتخاب پیکاپ سال ۲۰۱۹ بسیار دشوار کرده است.

t698qqtrmi7oz1z5b12i.jpg

شرکت‌کنندگان رقابت پیکاپ سال ۲۰۱۹ موتورترند

fviob51qjdgcst6044bn.jpg

این خودروهای پیکاپ در مسیرهای بزرگراهی، جاده‌های پر پیچ و خم و ارتفاع‌های بالا و پایین آزمایش شدند و پس از پیمودن بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر و یک هفته آزمایش و ارزیابی با استفاده از ابزارآلات دقیق، خودروی دوج رم ۱۵۰۰ (Dodge RAM) به عنوان بهترین پیکاپ سال ۲۰۱۹ موتورترند برگزیده شد.

mra7cy5ai1i5wvnbzbjg.jpg

دوج رم ۱۵۰۰: پیکاپ سال ۲۰۱۹ موتورترند

در کشور آمریکا بسیاری از مردم به جای استفاده از خودروهای سواری، از خودروهای پیکاپ استفاده می‌کنند. به طور مثال روزانه با این وسیله نقلیه مصالح ساختمانی، قایق و جت اسکی را حمل می‌کنند و حتی با خودروهای پیکاپ به جاده‌های آفرودی می‌روند. از این رو آمریکایی‌ها در سال گذشته حدود ۲٫۸ میلیون خودرو پیکاپ خریداری کرده‌اند و خودرو فورد سری F به عنوان پرفروش‌ترین پیکاپ در بازار آمریکا محسوب می‌شود. خودرو دوج رم ۱۵۰۰ نیز به دلیل امکانات و ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود مانند بدنه‌ی بسیار محکم، ایمنی فوق‌العاده، طراحی زیبای داخلی و بیرونی، تجهیزات مناسب و توان فنی خارق‌العاده، نیاز بسیاری از مشتریان را تامین کرده و جزو خودروهای محبوب شناخته می‌شود.

sduw4osm1i1v2ws35dqv.jpg

مشخصات فنی مدل‌های مختلف دوج رم ۱۵۰۰