بهبود روابط ایران با جهان بر اساس احترام متقابل

دی ۲, ۱۳۹۲ ساعت: ۱۹:۳۰ ب.ظ 2,905 بازدید بدون نظر

به گزارش یزدیان به نقل از خبرگزاری رویترز، «حسن روحانی» رئیس‌‌جمهور روز دوشنبه بار دیگر بر عزم دولت جدید ایران برای بهبود روابط با کشورهای اروپایی و آمریکا شمالی بر اساس «احترام متقابل» تاکید کرد.

روحانی در یادداشتی که در نشریه «زود دویچه زایتونگ» آلمان منتشر شده، نوشته است: ما می‌خواهیم روابط خود با کشورهای اروپایی و آمریکایی شمالی بر اساس احترام متقابل، بازسازی کرده و ارتقا دهیم.

وی می‌افزاید: ما در تلاشیم تا از تحمیل مشکلات جدید بر روابط میان ایران و ایالات متحده جلوگیری کنیم و تنش‌های باقی‌مانده از گذشته را برطرف کنیم.

آقای روحانی همچنین نوشته است با وجود اینکه مردم ایران نمی‌توانند آنچه را که در 60 سال گذشته اتفاق افتاده فراموش کنند، اما «ما باید بر اکنون تمرکز کنیم و توجه خود را به آینده بدوزیم».

رئیس‌جمهور ایران با بیان اینکه هرآنچه در توان داشته باشد برای پایان دادن به مناقشه هسته‌ای انجام می‌دهد، نوشته است: ما هیچ‌گاه حتی به گزینه دستیابی به سلاح هسته‌ای فکر هم نکرده‌ایم. ما هیچ‌گاه از حق خود برای منتفع شدن از انرژی هسته‌ای، نمی‌گذریم. اما در عین حال، برای رفع تمام شبهات و پاسخ دادن به تمام سوالات معقول در مورد برنامه‌مان، تلاش می‌کنیم.

شما هم نظر خود را ارسال کنید