برند پایتخت کتاب ایران باید نماد پایدار شهر یزد شود

فروردین ۲۲, ۱۳۹۸ ساعت: ۰۴:۰۵ ق.ظ 591 بازدید بدون نظر
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر یزد اظهار کرد: برند پایتخت کتاب ایران باید به عنوان نمادی پایدار برای شهر یزد تبدیل شود.
 مدیر کل ارشاد یزد:

برند پایتخت کتاب ایران باید نماد پایدار شهر یزد شود

 «مجید جوادیان زاده»  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر یزد اظهار کرد: برند پایتخت کتاب ایران باید به عنوان نمادی پایدار برای شهر یزد تبدیل شود.

«مجید جوادیان زاده» در نشست هم‌اندیشی کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر یزد با محوریت «یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران در نمایشگاه کتاب تهران»، گفت: برند پایتخت کتاب ایران به عنوان یکی از افتخاراتی است که برای یزد کسب شده و امروز نیز بایستی برای پایدار شدن آن تلاش کنیم.

وی افزود: یک سال فرصت داریم که این برند را به عنوان شهری پایدار به مردم کشورمان معرفی کرده و برای کسب عنوان پایتخت کتاب جهان برنامه‌ریزی کنیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تاکید کرد: بازآرایی فضای شهری با محوریت کتاب باید دراولویت قرار بگیرد.

به گفته وی، برگزاری رویدادهای مختلف فرهنگی و هنری با محوریت کتاب در فضای محروم و حاشیه‌ای شهر یزد، مورد توجه جدی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خواهد بود.

جوادیان زاده همچنین گفت: نصب المان‌های شهری در ورودی‌های سطح شهر، آماده‌سازی فضای پارک ها و مراکز تجاری، ترغیب بخش‌های اقتصادی و واحدهای تجاری، تسریع اجرای تفاهم نامه‌ها، تقویت گذر فرهنگ و هنر، ایجاد گذرهای فرهنگی جدید و همچنین افتتاح دبیرخانه پایتخت کتاب ایران و جهان در محل شهرداری یزد از جمله اقداماتی است که می توانیم در جهت پایدار کردن شهر یزد به عنوان پایتخت کتاب ایران انجام دهیم.

گفتنی است؛ مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در نشست هم اندیشی «یزد، پایتخت کتاب ایران» نیز به اعضای شورای اسلامی شهر یزد، کتاب عیدی داد و گفت: به عنوان پایتخت کتاب ایران سعی داریم با اهدای کتاب فرهنگ سازی مناسبی را در این حوزه داشته باشیم.

جوادیان افزود: با این کار می توانیم افراد مختلف در جامعه را به کتاب و کتابخوای ترغیب کنیم و جامعه را به سمت دانایی سوق دهیم.

شما هم نظر خود را ارسال کنید