جام جهانی روسیه2018 / امیدهای آرژانتین با برد نیجریه زنده شد

برزیل ۲- کاستاریکا ۰؛ نجات لحظه آخری ستاره‌ها

تیر ۲, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۵:۲۹ ق.ظ 1,082 بازدید ۲ نظر
ستاره‌های سلسائو بعد از حملات فراوان موفق شدند در دقایق پایانی دو بار دروازه کاستاریکا را باز کنند و به نخستین برد در جام جهانی برسند./ برد نیجریه در برابر ایسلند امیدهای صعود آرژانتین را زنده نگه داشت

حذف زودهنگام شگفتی‌سازان ۲۰۱۴

برزیل ۲- کاستاریکا ۰؛ نجات لحظه آخری ستاره‌ها

ستاره‌های سلسائو بعد از حملات فراوان موفق شدند در دقایق پایانی دو بار دروازه کاستاریکا را باز کنند و به نخستین برد در جام جهانی برسند.

به گزارش “یزدیان”، تیم ملی برزیل در بازی اول جام جهانی ۲۰۱۸ حملات زیادی روی دروازه سوئیس داشت و بارها در آستانه پیروزی قرار گرفت، اما در نهایت به تساوی یک بر یک رضایت داد تا شروع نه چندان خوبی در این رقابت‌ها داشته باشد؛ نمایش هجومی ستاره‌های برزیلی امروز هم برابر کاستاریکا ادامه داشت ولی آنها تا دقیقه ۹۰ نتوانستند دروازه کیلور ناواس که روز درخشانی داشت را باز کنند، اما بالاخره در دقایق تلف شده توانستند دو گل توسط کوتینیو(۱+۹۰) و نیمار(۷+۹۰) بزنند و در گروه E به امتیاز ۴ برسند.

Match video
در این گروه تیم‌های ملی صربستان و سوئیس که امشب در دومین بازی جام جهانی خود مقابل هم قرار می‌گیرند به ترتیب سه و یک امتیازی هستند و کاستاریکا که چهار سال قبل شگفتی‌ساز جام جهانی و صدرنشین گروه مرگ در تقابل با اروگوئه، ایتالیا و انگلیس بود، حالا با دو باخت متوالی برابر صرب‌ها و برزیل حذف زودهنگامی از جام جهانی ۲۰۱۸ داشت.

 

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه E
جمعه: ۹۷/۰۴/۰۱ ؛ ساعت ۱۶:۳۰
استادیوم: سن پترزبورگ/ تماشاگر: ۶۴۴۶۸ نفر
داور: بیورن کویپرس(هلند)؛ کمک‌ها: ساندر فن روکل، اروین زنیسترا و دمیر اسکومینا(اسلوونی)/ کمک داور ویدئویی: دنی ماک‌کلی(هلند)

تیم ملی برزیل
آلیسون بکر، تیاگو سیلوا، میراندا، فاگنر، مارسلو، کاسمیرو، پائولینیو(۶۸- روبرتو فیرمینو)، ویلیان(۴۶- داگلاس کاستا)، نیمار جونیور، فیلیپ کوتینیو و گابریل ژسوس(۲+۹۰- فرناندینیو).
سرمربی: تیته

تیم ملی کاستاریکا
کیلور ناواس، جانی آکوستا، جان کارلو گونسالس، اسکار دوارته، کریستین گامبوا(۷۶- فرانسیسکو کالوو)، بریان اوبیدو، داوید گوژمان(۸۴- یلتسین تخدا)، سلسو بورخس، جان ونگاس، برایان روئیس و مارکو اورینیا(۵۴- کریستین بولانیوس).
سرمربی: اسکار رامیرس

 

 

اخطار
نیمار(۸۱) از برزیل
فیلیپ کوتینیو(۸۱) از برزیل

 

 

 

 

شرح گل

برزیل ۱ – کاستاریکا (۱+۹۰: فیلیپ کوتینیو): ارسال سمت چپ مارسلو از سمت را فیرمینو با ضربه سر به ژسوس رساند که مهار ناقص او را کوتینیو از راه رسید و ا شوت تک ضرب تبدیل به گل اول برزیل کرد و ناواس را بالاخره ناکام گذاشت.

 

 

 

برزیل ۲ – کاستاریکا ۰ (دقیقه ۷+۹۰: نیمار): پاس در عرض کاستا از سمت راست محوطه جریمه، نیمار را در مقابل دروازه خالی کاستاریکا قرار داد تا او روی هوا با ضربه تمام کننده گل اول خود در جام جهانی را به ثمر رساند.

 

 

 

بهترین بازیکن

فیلیپ کوتینیو مثل دیدار با سوئیس، گره‌گشای مشکل گلزنی برزیل بود و در کنار نفوذهای خطرناکی از جناح چپ و بین مدافعان میانی کاستاریکا داشت، پاس‌های در عمق و ارسال‌های خطرناکی که به مهاجمان تیمش داد، موفق شد در دقیقه اول وقت‌های اضافه با فرصت‌طلبی خود گلزنی کند و روند بازی را به سود سلسائو تغییر دهد تا بیشترین نقش را در کسب سه امتیاز داشته باشد.

 

 

لحظات حساس

دقیقه ۴: شوت پشت محوطه کوتینیو در چارچوب دروازه صربستان نبود و به اوت رفت.

دقیقه ۷: شوت راه دور گامبوا راه به جایی نبرد و با اختلاف زیادی از دروازه برزیل به بیرون رفت.
دقیقه ۱۳: نفوذ سریع گامبوا از سمت راست زمین و پاس کات‌بک او با شوت بورخس همراه شد که ضربه زمینی و بی‌دقت این بازیکن در یک موقعیت عالی گلزنی، راهی به دروازه برزیل نداشت.

دقیقه ۲۶: شوت ویلیام در موقعیت آفساید به ژسوس رسید تا ضربه محکم و گل او که تبدیل به گل شد، حاصلی به همراه نداشته باشد.

دقیقه ۲۸: نیمار نفوذ سریعی روی پاس بلند کاسمیرو به محوطه کاستاریکا داشت که خروج به موقع ناواس مانع از گلزنی او شد.
دقیقه ۲۹: شوت محکم مارسلو از پشت محوطه جریمه ثمربخش نبود و از کنار دروازه کاستاریکا به اوت رفت.
دقیقه ۳۰: کوتینیو قصد داشت مثل دیدار با سوئیس از پشت محوطه جریمه گلزنی کند ولی شوت او با اختلاف به بیرون زده شد.

دقیقه ۳۲: پاس در عمق پائولینیو به نیمار رسید که او بعد از استارت سریع و یک سر توپ چشم‌نواز، دو مدافع کاستاریکا را جای گذاشت و سانتر کوتاهی به تیرک دوم داشت که قبل از رسیدن توپ به ژسوس، برایان اوبیدو  با ضربه سر توپ را از مقابل دروازه به بیرون زد.

 

 

دقیقه ۳۹: برزیلی‌ها اعتقاد به خطای پنالتی آکوستا روی پائولینیو بعد از ارسال کرنر داشتند که داور هلندی دتسور به ادامه مسابقه داد.
دقیقه ۴۲: مارسلو بعد از عوض کردن پا و جای گذاشتن و فریب دو مدافع کاستاریکا از پشت محوطه جریمه با پای راست شوت‌زنی کرد که ضربه او ناواس را به دردسر نیانداخت و این دروازه‌بان به راحتی توپ را در اختیار گرفت.

دقیقه ۴۹: ضربه سر ژسوس روی توپ ارسالی کاستار از سمت راست زمین به تیرک افقی دروازه کاستاریکا برخورد کرد و در ریباند هم شوت زمینی کوتینیو را مدافعان کاستاریکا با تکل‌های عالی به کرنر فرستادند تا دروازه تیم‌شان باز نشود.

دقیقه ۵۷: ارسال تند و تیز پائولینیو از سمت راست زمین با شوت نیمار همراه شد که فوق واکنش سریع ناواس فقط یک کرنر نصیب برزیل کرد.
دقیقه ۵۸: باز هم ناواس منجی دروازه کاستاریکا شد و این بار شوت کوتینیو را در اختیار گرفت.

دقیقه ۶۴: شوت پای چپ نیمار مثل دفعات قبل ثمری نداشت تا ناواس در دو مرحله توپ را جمع کند.

دقیقه ۷۱: سانتر نیمار از روی کرنر و ضربه سر خطرناک کاسمیرو را ناواس جمع کرد.

دقیقه ۷۳: موقعیت خراب کردن‌های نیمار برای دومین بازی پیاپی تمامی ندارد و او با شوت فنی بی‌دقتی که در بهترین موقعیت گلزنی روی قوس محوطه جریمه در شرایط تک به تک با ناواس داشت، توپ را به اوت زد.

دقیقه ۷۸: کاستا بعد از استارت سریع از میانه زمین، به ژسوس پاس داد که او با پاس پشت پای عالی نیمار را در موقعیت خوبی قرار داد که ستاره برزیل به دنبال زدن سر توپ به گونسالس بود تا گلزنی کند ولی این مدافع کاستاریکا برخورد با نیمار داشت تا داور خطای پنالتی او را بگیرد و البته بعد از ۲۰ ثانیه با اعلام کمک داور ویدئویی و بازبینی صحنه، از تصمیم خود منصرف شود!

دقیقه ۸۵: شوت فنی کوتینیو از فاصله ۳۰ متری به راحتی در دستان ناواس جای گرفت.

دقیقه ۸۷: ناواس این بار کاسمیرو را ناکام گذاشت و شوت پُر قدرت او از پشت محوطه را جمع کرد.

دقیقه ۴+۹۰: پاس به عقب استثنایی کوتینیو، موقعیت عالی گلزنی برای فیرمینو فراهم کرد ولی شوت او در مقابل دروازه کاستاریکا با فاصله زیادی به اوت زده شد.

 

 

در حاشیه

* حضور فاگنر به جای دانیلو در سمت راست خط دفاعی تیم برزیل، تنها تغییر تیته نسبت به بازی اخیرشان برابر سوئیس است.
* تیم ملی کاستاریکا در مقایسه با نخستین دیدارش در جام جهانی اوبیدو را به‌عنوان مدافع چپ جانشین فرانسیسکو کالوو در ترکیب دارد.

 

 

 

اتفاق ویژه

چهار سال قبل در جام جهانی برزیل، تیم ملی کاستاریکا توانست در گروه D با هفت امتیاز بالاتر از تیم‌های اروگوئه، ایتالیا و انگلیس به جمع ۱۶ تیم نهایی این رقابت‌ها صعود کند، با برتری مقابل یونان حریف هلند شود و تنها با باخت در ضربات پنالتی از راهیابی به نیمه نهایی باز بماند ولی آنها امسال با وجود اینکه عملکرد دفاعی خوبی داشتند، در فاز هجومی ضعیف ظاهر شدند تا با شکست‌های یک بر صفر برابر صربستان و ۲ بر صفر مقابل برزیل، وداع زودهنگامی با جام جهانی ۲۰۱۸ داشته باشند و بعد از مصر، عربستان، مراکش و پرو پنجمین تیم حذف شده لقب بگیرند

=============

سوئیس ۲ – ۱ صربستان؛ بیخ گوش برزیل!

تیم ملی سوئیس موفق شد دست به بازگشت بزرگی زده و شکست برابر صربستان را به برتری ۱-۲ تبدیل کند.

به گزارش “یزدیان”، تیم ملی سوئیس که در اولین دیدار خود یک تساوی از برزیل گرفته بود، در دومین دیدار خود اگرچه در اوایل بازی از صربستان عقب افتاد اما در نهایت با گل های گرانیت ژاکا و شکیری در نیمه دوم موفق شد به برتری ۱-۲ رسیده و به خاطر تفاضل گل کمتر بعد از برزیل در رتبه دوم قرار گیرد. حالا اگر صربستان ۳ امتیازی به دنبال صعود به مرحله بعد است باید در روز پایانی برابر برزیل دست به کاری بزرگی زده و راهی دور دوم جام جهانی شود.

اولین فرصت در دقیقه ۴ برای صربستان ایجاد شد اما ضربه سر متررویچ با عکس العمل دیدنی سنگربان سوئیس دور شد اما یک دقیقه بعد این سناریو تکرار شد و این بار متروویچ موفق شد روی ارسال تادیچ و با یک ضربه سر دیدنی گل اول صربستان را به ثمر برساند.

در دقیقه ۱۰ ژمائیلی روی ارسال رودریگز فرصت داشت گل تساوی را به ثمر برساند اما ضربه او راهی به دروازه نیافت. دقایقی بعد این میلینکوویج ساویچ بود که شانس خود را برای گلزنی از فاصله ای دور امتحان کرد اما او نیز نتوانست خطر مهمی ایجاد کند.

در ادامه جریان بازی آرام شد و تیم ملی سوئیس نیز قادر به خلق موقعیت روی دروازه حریف نبود. در اواخر نیمه اول ماتیچ می توانست اختلاف را ۲ برابر کند اما سومر واکنش خوبی نشان داد.

در دقیقه ۴۵ ضربه سر تادیچ در آستانه وارد شدن به دروازه بود اما صربستان در این صحنه بدشانس بود تا نیمه اول با برتری ۰-۱ به سود این تیم به اتمام برسد.

سوئیس نیمه دوم را هجومی آغاز کرد اما در ابتدای کار ضربه ضعیف از ریکاردو رودریگز با اختلاف به بیرون رفت اما در دقیقه ۵۳ سوئیس به گل رسید.

روی یک رفت و برگشت گرانیت ژاکا در پشت محوطه صربستان صاحب فرصت شده و با یک ضربه دیدنی به گوشه دروازه زننده گل تساوی سوئیس لقب گرفت.

۵ دقیقه بعد سوئیس بهترین بخت را برای زدن گل دوم داشت اما ضربه دیدنی شکیری از گوشه زمین به دیرک دروازه صربستان برخورد کرد.

در ادامه دو تیم حملاتی را روی دروازه یکدیگر ترتیب دادند اما هیچیک به حدی خطرناک نبود که به گل برتری طرفین منتج شود. در دقیقه ۸۰ این شکیری بود که با یک ضربه از پشت محوطه دروازه صربستان را تهدید کرد اما این شوت توسط استویکوویچ مهار شد.

اما بالاخره در دقیقه ۹۰ سوئیس به گل دوم رسید. ژردان شکیری روی پاس گاورانوویچ در موقعیتی تک به تک قرار گرفت و با یک ضربه زمینی و دقیق گل برتری تیمش را به ثمر رساند تا آنها ۱-۲ صربستان را مغلوب کنند.

===================

امیدهای آرژانتین زنده شد؛

نیجریه ۲- ایسلند صفر؛ موسی عصای دست مسی!

تیم ملی نیجریه با نمایشی متفاوت نسبت به دیدار با کرواسی موفق شد با درخشش احمد موسی برابر ایسلند به پیروزی برسد.

به گزارش “یزدیان”، در یکی از دیدارهای گروه D جام جهانی تیم ملی ایسلند که در نخستین بازی برابر آرژانتین فوق‌العاده ظاهر شد و به تساوی یک بر یک رسیده بود، از ساعت ۱۹:۳۰ امروز در استادیوم ولگوگراد آرنا مقابل نیجریه‌ای قرار گرفت که در مسابقه اخیرش با ۲ گل برابر کرواسی شکست خورد.

برتری ۳ بر صفر شب گذشته کرواسی مقابل آرژانتین که منجر به ۶ امتیازی شدن این تیم و یک امتیازی ماندن یاران لیونل مسی شد، حساسیت بازی امروز تیم‌های ایسلند و نیجریه را زیاد کرده بود و آرژانتینی‌ها که آخرین مسابقه گروهی را باید برابر نیجریه برگزار کنند، امید داشتند این تیم امروز ایسلند را شکست دهد تا شانس صعود به مرحله حذفی دوباره برای آنها زنده شود.

ایسلند با وجود اینکه یک امتیاز از آرژانتین گرفته بود و برای کسب پیروزی و ۴ امتیازی شدن تلاش می‌کرد تا امیدوار به صعود از مرحله گروهی شود، در نیمه اول نتوانست کار خاصی برابر نیجریه انجام دهد تا دو تیم بدون گل زده به رختکن بروند.

در دقیقه ۴۹ ویکتور موزس فرار سریعی از جناح راست زمین انجام داد و توپ را ارسال کرد تا احمد موسی بعد از یک کنترل و شوت محکم، دروازه هالدورسون را باز کند و گل اول نیجریه را برابر ایسلند به ثمر رساند.

 

نیجریه که عملکرد فراتر از تصوری نسبت به بازی اخیرش با کرواسی را امروز برابر ایسلند به نمایش گذاشته بود، در دقیقه ۷۵ باز هم توسط احمد موسی به گل دوم رسید؛ او که گل اول نیجریه را به ثمر رسانده بود با سرعت بالای خود و نفوذ از سمت چپ زمین آرناسون، مدافع و هالدورسون، دروازه‌بان ایسلند را جای گذاشت تا با یک ضربه بغل پا دومین گل را بزند.

در دقیقه ۸۲ با خطایی که اِبوهی، بازیکن تعویضی نیجریه روی فینبوگاسون مرتکب شد، متیو کانگر نیوزلند به کمک سیستم VAR برای ایسلند پنالتی گرفت که گیلفی سیگوردسون نتوانست از آن استفاده کند و در حالی که اوزوهو به سمت راست دروازه شیرجه زده بود، شماره ۱۰ ایسلند توپ را به بیرون زد.

 

در ادامه مسابقه نیجریه موفق شد برتری ۲ بر صفر را حفظ کند تا علاوه بر جبران شکست کرواسی، سه امتیازی شوند و بالاتر از ایسلند و آرژانتین یک امتیازی و پایین‌تر از کرواسی ۶ امتیازی، در رده دوم جدول گروه D جام جهانی ۲۰۱۸ قرار بگیرد.

درخشش احمد موسی و دو گلی که او به ثمر رساند و به‌عنوان بهترین بازیکن زمین معرفی شد، حالا امیدهای صعود آرژانتین از مرحله گروهی جام جهانی را هم زنده کرد و اگر در آخرین مسابقه این مرحله یاران مسی بتوانند نیجریه را شکست دهند و در دیگر مسابقه، ایسلند هم موفق نشود برابر کرواسی به برتری برسد، این آرژانتین خواهد بود که به‌عنوان تیم دوم گروه D به مرحله یک هشتم نهایی صعود می‌کند.

 

فرانسیس اوزوهو، کنت اومرو، ویلیام اکونگ، لئون بالوگان، جان اوبی میکل، اوگنکارو ایتبو(۹۰- الکس ایوبی)، ویلفرد اِن‌دیدی، ویکتور موزس، برایان ایدوو(۴۶- تایرون اِبوهی)، احمد موسی و کلچی ایهه‌ناچو(۸۵- اودیون ایگالو) بازیکنانی بودند که با تصمیم گرنوت روا برای نیجریه مقابل ایسلند به میدان رفتند.

هانس هالدورسون، کری آرناسون، راگنار سیگوردسون(۶۵- اسوریر اینگاسون)، بیرکیر سوارسون، هوردور مگنوسون، آرون گونارسون(۸۷- اولافور اسکولاسون)، گیلفی سیگوردسون، روریک گیسلاسون، بیرکیر بیارناسون، یون بوتوارسون(۷۱- بیورن سیگوردارسون) و آلفرد فینبوگاسون هم نفرات ایسلند بودند که هایمر هالگریمسون در دیدار امروز با نیجریه استفاده کرد.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید