جام جهانی روسیه2018

برد مقتدرانه بلژیک / رستگاری آلمان در دقیقه آخر

تیر ۳, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۵۲ ق.ظ 956 بازدید یک نظر

پُر گل‌ترین برد جام با لوکاکو و هازارد؛

بلژیک ۵- تونس۲؛ یکه‌تازی شیاطین‌سرخ در ۲۰۱۸

شیاطین سرخ دومین برد پُر گل در جام جهانی ۲۰۱۸ را با درخشش لوکاکو و هازارد برابر تونس جشن گرفتند. /مکزیک کماکان در دور برد قرار دارد و کره را شکست داد/ آلمان ها شکست یک بر صفر را با دو بر یک در دقایق تلف شده عوض کردند.

گزارش سه بازی امروز جام جهانی روسیه۲۰۱۸ در ادامه می آید:

به گزارش “یزدیان”، مسابقات گروه G جام جهانی روسیه امروز ادامه پیدا کرد و طی آن تیم ملی بلژیک که در دیدار اخیرش موفق به پیروزی ۳ بر صفر برابر پاناما شده بود، از ساعت ۱۶:۳۰ امروز در استادیوم اوتکریتیه آرنا(اسپارتاک) مسکو با قضاوت جیر ماروفو از آمریکا به مصاف تیم تونس صفر امتیازی رفت.

Match video

بلژیک بازی را طوفانی آغاز کرد و در دقیقه ۵ با پاس فرار مرتنس به هازارد و خطایی که بن یوسف انجام داد که البته به طور کامل مشخص نبود داخل محوطه جریمه بود یا خیر، صاحب پنالتی شد که هازارد توانست با زدن توپ به سمت راست دروازه تونس، گل اول بازی را برای بلژیک به ثمر رساند.

در دقیقه ۱۶ دریس مرتنس با توپ‌گیری عالی در میانه زمین و فرار سریع، لوکاکو که به سمت دروازه تونس نفوذ کرده بود را در موقعیت خوبی قرار داد تا این مهاجم با شوت زمینی پای چپ دومین گل بلژیک را بزند.

 

 

شاگردان معلول که نمی‌خواستند بازنده این بازی باشند خیلی زود یکی از گل‌های خورده را در دقیقه ۱۸ پاسخ دادند و روی ارسال دقیق وهبری الخزری از روی ضربه ایستگاهی سمت چپ زمین و ضربه سر تمام کننده دیلان برون، دروازه تیبو کورتوا را برای نخستین بار در جام جهانی باز کردند.

 

روملو لوکاکو که در نخستین بازی بلژیک در جام جهانی ۲۰۱۸ دو گل برابر پاناما به ثمر رسانده بود، امروز هم مقابل تونس این کار را انجام داد و در سومین دقیقه وقت‌های تلف شده نیمه اول گل سوم شیاطین سرخ را روی پاس در عمق فوق‌العاده مونیه از بین دو مدافع و ضربه بغل پا که از کنار دستان بن مصطفی عبور کرد، به ثمر رساند.

 

 

بلژیک مثل شروع بازی، نیمه دوم را هم سراسر هجومی و فوق‌العاده آغاز کرد و در دقیقه ۵۱ با پاس بلند تماشایی دی بروین صاحب موقعیت شد که هازارد، ستاره بلژیک با فرار سریع و دریبل روی پای فاروق بن مصطفی دروازه تونس را برای چهارمین بار باز کرد.

 

در ادامه مسابقه بازیکنان بلژیک با مدیریت بازی توانستند نتیجه را حفظ کنند و در دقیقه ۹۰ هم گل پنجم را روی ارسال تیلمنز از جناح راست و ضربه باتشوایی با تکل، بزنند؛ وهبی الخزری در سومین دقیقه وقت‌های تلف شده روی پاس حمدی النقاز، موفق شد دومین گل تونس را به ثمر رساند، اما در نهایت تیم ملی بلژیک بعد از برد پُر گل مقابل پاناما در نخستین دیدار، امروز هم با نتیجه ۵ بر ۲ تونس را شکست داد تا با ۶ امتیاز صدرنشین گروه G جام جهانی ۲۰۱۸ شود.

 

 

تیم ملی انگلیس در صورت پیروزی در مسابقه فردا مقابل پاناما مثل بلژیک ۶ امتیازی خواهد شد و از گروه G صعود خواهند کرد تا به همراه بلژیک جدال صدرنشینی را در آخرین دیدار گروهی برابر هم برگزار کنند.

تیبو کورتوا، توبی آلدروایرلد، دریک بایوتا، یان فرتونگن، کوین دی بروین، اکل ویتسل، توماس مونیه، یانیک کاراسکو، دریس مرتنس(۸۶- یور تیلمنز)، ادن هازارد(۶۸- میکی باتشوایی) و روملو لوکاکو(۵۹- مروان فلینی) بازیکنانی بودند که با تصمیم روبرتو مارتینس، سرمربی بلژیک در این مسابقه به میدان رفتند.

 

 

 

فاروق بن مصطفى، صیام بن یوسف(۴۱- یوهان بن علوان)، یاسین مریاح، دیلان برون(۲۴- حمدی النقاز)، علی معلول، سیف‌الدین خاوی، الیاس السخیری، الفرجانی ساسی(۵۹- نعیم السلیتی)، فخرالدین بن یوسف، انیس البدری، و وهبی الخزری نیز نفراتی بودند که نبیل معلول در مسابقه امروز برابر بلژیک از آنها استفاده کرد.

 

الفرجانی ساسی، هافبک تونس تنها بازیکنی بود که در دقیقه ۱۴ این مسابقه به دلیل اعتراض به داوری کارت زرد گرفت.

======================

 

نیاز کره به معجزه برای حذف نشدن از جام جهانی؛

مکزیک ۲- کره جنوبی ۱؛ شگفتی‌سازانِ بی‌رحم

تیم ملی مکزیک دومین برد در جام جهانی را برابر کره جنوبی جشن گرفت تا در یک قدمی صعود از مرحله گروهی قرار بگیرد.

Match video

به گزارش “یزدیان”، ملی پوشان فوتبال مکزیک بعد از آنکه در نخستین بازی جام جهانی ۲۰۱۸ با پیروزی یک بر صفر مقابل آلمان، قهرمان دوره قبلی این رقابت‌ها شگفتی خلق کردند و فراتر از حد تصور ظاهر شدند، امروز در استادیوم کازان آرنا به مصاف تیم ملی کره جنوبی که در بازی اول خود برابر سوئد شکست خورده بود، رفتند.

تیم مکزیک ابتدا در دقیقه ۲۶ با گلزنی کارلوس ولا از روی نقطه پنالتی پیش افتاد و در ادامه حملاتش دومین گل را در دقیقه ۶۶ توسط خاویر هرناندس به ثمر رساند؛ کره جنوبی که برای فرار از حذف شدن و امید به بقا در جام جهانی تلاش می‌کرد، در سومین دقیقه وقت‌های تلف شده با شوت تماشایی هئونگ مین به گل رسید ولی برای آنها کارساز نشد تا مکزیک با برتری ۲ بر یک این مسابقه را تمام کند و در جدول گروه F به امتیاز ۶ برسد و صدرنشین بماند.‌
کره جنوبی برای کنار نرفتن از جام جهانی نیاز به معجزه دارد و تنها در صورت برد آلمان در مسابقه امشب برابر سوئد و از سوی دیگر شکست دادن مانشافت‌ها در مسابقه آخر گروهی و همچنین پیروزی مکزیک مقابل سوئد و در نظر گرفتن تفاضل گل بهتر، در رقابت‌های روسیه می‌ماند؛ اتفاقی که بعید به نظر می‌رسد برای آنها رخ بدهد.

 

 

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه F
شنبه: ۹۷/۰۴/۰۲ ؛ ساعت ۱۹:۳۰
استادیوم: روستوف آرنا/ تماشاگر: ۴۳۴۷۲ نفر
داور: میلوراد مازیچ(صربستان)؛ کمک‌ها: میلووان ریستیچ، دالیبور یورجویچ و جان پیتی(پاناما)/ کمک داور ویدئویی: دنیل اورساتو(ایتالیا).

 

تیم ملی مکزیک
گیرمو اوچوآ، کارلوس سالسیدو، هکتور مورنو، ادسون آلوارس، خسوس گایاردو، هکتور هررا، میگل لایون،آندرس گواردادو(۶۸- رافائل مارکس)،کارلوس ولا(۷۷- جوانی دوسانتوس)، ایروینگ لوسانو(۷۱- خسوس کورونا) و خاویر هرناندس.
سرمربی: خوان کارلوس اوسوریو

 

تیم ملی کره جنوبی
جو هیوون وو، جانگ هیون سو، کیم یونگ وون، لی یونگ،کیم مین وو(۸۴- هونگ چول)، جو سه یونگ(۶۴- لی سئونگ وو)، کی سونگ یئونگ، مون سئونگ مین(۷۷- جونگ وو یونگ)، هوانگ هی چان، لی جائه سونگ و سون هئونگ مین.
سرمربی: شین تائه یونگ

 

 

 

اخطار

کیم یونگ وون(۵۷)، لی یونگ(۶۳)، لی سئونگ وو(۷۲) و جونگ وو یونگ(۸۰) از کره جنوبی

 

 

 

 

شرح گل

مکزیک ۱ – کره جنوبی (دقیقه ۲۶: کارلوس ولا): پنالتی اعلام شده به سود مکزیک را ولا خلاف جهت هیوون وو، گلر کره جنوبی به سمت راست دروازه زد تا گل اول بازی به ثمر برسد.

 

 

 

 

مکزیک ۲ – کره جنوبی ۰ (دقیقه ۶۶: خاویر هرناندس): کی سونگ یئونگ در میانه زمین توپ را لو داد تا ولا یک ضد حمله سریع تدارک بدهد و چیچاریتو را در موقعیت گلزنی قرار دهد که هرناندس فرصت طلب هم با سر توپ عالی، با جای گذاشتن هیون سو دروازه کره را برای دومین بار در این مسابقه باز کند.

 

 

مکزیک ۲ – کره جنوبی ۱ (دقیقه ۳+۹۰: سونگ هئونگ مین): تلاش‌های کره جنوبی برای رسیدن به گل نتیجه‌بخش شد و شوت تماشایی و فنی هئونگ مین از پشت محوطه جریمه به دور از دستان اوچوآ به تور دروازه مکزیک چسبید تا نهمین شوت او در این مسابقه ثمربخش و تبدیل به گل شود.

 

 

بهترین بازیکن

کارلوس ولا نمایش فوق‌العاده‌ای برابر کره جنوبی داشت و توانست یک گل از روی نقطه پنالتی بزند و پایه‌گذار دومین گل تیمش که به چیچاریتو پاس گل داد، باشد؛ او حملات زیادی با سرعت و تکنیک بالای خود تدارک دید و ارسال‌های خوبی داشت تا با این عملکرد ستاره مکزیکی‌ها در دومین بازی جام جهانی باشد.
البته سالسیدو، مدافع میانی مکزیک هم نمایش درخشانی داشت و اجازه نداد مهاجمان کره که تشنه گلزنی بودند، به خواسته خود برسند.

 

 

 

لحظات حساس

 

دقیقه ۱۴: ارسال لایون از روی ضربه آزاد میانه زمین با ضربه سر هرناندس همراه شد که توپ به شکل خطرناکی از کنار تیرک عمودی دروازه کره به اوت رفت.

دقیقه ۱۶: هی چان نفوذ خوب و سریعی با استفاده از تکنیک خود از جناح چپ انجام داد و توپ را به مقابل دروازه مکزیک فرستاد که قبل از شوت هی چان، لوسانو با حضور به موقع توپ را دفع کرد تا بازیکن کره‌ای فقط پای او را بزند و موقعیت عالی کره از دست بروند.

دقیقه ۱۷: سانتر گواردادو از روی کرنر با ضربه سر سالسیدو همراه شد که هیون وو به راحتی توپ را در اختیار گرفت.
دقیقه ۲۲: فرار هئونگ مین به پشت مدافعان مکزیک موقعیت عالی گلزنی برای او فراهم کرد ولی سه شوت پیاپی و محکم او را بازیکنان مکزیک با پرتاب کردن خود مقابل توپ در نهایت به کرنر فرستادند.
دقیقه ۲۳: اوچوآ با واکنش عالی توپ را از زیر طاق دروازه راهی کرنر کرد و اجازه نداد ضربه سر سونگ یئونگ روی توپ ارسالی از کرنر تبدیل به گل شود.
دقیقه ۲۴: لوزانو نتوانست از ارسال کوتاه لایون از سمت راست زمین استفاده کند تا توپ به جناح چپ برود.

 

دقیقه ۲۴: جانگ هیون سو با تکل بلند قصد داشت توپ گواردادو را دفع کند که توپ به دستان او برخورد کرد تا مازیچ برای مکزیک اعلام پنالتی کند.
دقیقه ۲۸: شوت لایون از قوس محوطه جریمه در آستانه ورود به دروازه کره با واکنش عالی هیوون وو تبدیل به کرنر شد.

دقیقه ۳۹: ارسال بلند لی یونگ از سمت راست خط دفاعی کره، هئونگ مین سرعتی را در موقعیت خوبی قرار داد اما او بعد از نفوذ نتوانست گلزنی کند تا اوچوآ با خروج به موقع  تنها یک کرنر نصیب کره کند.

دقیقه ۴۳: لوسانو به زیبایی سه مدافع کره جنوبی را جای گذاشت ولی شوت او به زیر توپ زده شد تا به اوت برود.
دقیقه ۴۵: شوت محکم هئونگ مین از پشت محوطه جریمه به سالسدو برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه ۵۰: ولا بعد از نفوذ تا پشت محوطه جریمه کره لوسانو را صاحب توپ کرد ولی شوت این بازیکن راه به جایی نبرد و به اوت رفت.
دقیقه ۵۱: شوت پشت محوطه چیچاریتو بی‌دقت بود و از بالای دروازه کره جنوبی عبور کرد.

دقیقه ۵۲: شوت سئونگ مین در داخل محوطه جریمه مکزیک به دست سالسدو برخورد کرد ولی داور صربستانی به درستی اعتقادی به پنالتی نداشت.
دقیقه ۵۷: شوت پُر قدرت سونگ یئونگ از گوشه محوطه جریمه مکزیک را اوچوآ در دو مرحله جمع کرد و اجازه نداد دروازه‌اش باز شود.

دقیقه ۵۸: شوت گواردادو را مدافعان کره برگشت دادند ولی شوت تماشایی او در ریباند را این بار هیوون وو با واکنشی تماشایی راهی کرنر کرد.

دقیقه ۶۰: سونگ یئونگ با تکل عالی منجی دروازه تیمش شد و اجازه نداد شوت لوسانو  تبدیل به گل شود.
دقیقه ۶۱: سئونگ مین بهترین فرصت برای باز کردن دروازه مکزیک را داشت که سلسادو مقابل شوت او ایستادگی کرد.
دقیقه ۶۱: شوت فنی ولا به شکل خطرناکی از روی دروازه کره به بیرون رفت.

دقیقه ۷۰: شوت هوانگ از پشت محوطه جریمه را اوچوآ به راحتی جمع کرد.

دقیقه ۷۵: پاس به عقب مارکس به اوچوا نزدیک بود کار دست مکزیکی‌ها بدهد که بازیکنان کره نتوانستند از این فرصت عالی استفاده کنند تا در نهایت دروازه‌بان مکزیک توپ را در آغوش بگیرد.

 

 

 

 

 

اتفاق ویژه

تیم ملی مکزیک با وجود اینکه دو پیروزی ارزشمند مقابل آلمان و کره جنوبی داشته، اما هنوز صعودش از مرحله گروهی جام جهانی قطعی نشده است و اگر آلمان در بازی امشب برابر سوئد و آخرین دیدار گروهی مقابل کره به برتری برسد و از سوی دیگر سوئدی‌ها در دیدار پایانی مرحله گروهی با بیش از ۲ گل مکزیک را شکست دهند، آن وقت مکزیک از رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی باز خواهد ماند!

پنجمین جام جهانی متوالی‌ای هم که رافائل مارکس، کاپیتان مکزیک در این دیدار تجربه کرد نیز از نکات قابل توجهی است که باید به آن اشاره کرد.

 

 

در حاشیه

* اوسوریو، سرمربی مکزیک نسبت به دیدار اخیرش برابر آلمان یک تغییر در ترکیب داشته که ادسون آلوارس را جانشین هوگو آیالا کرده است.
* کره جنوبی نسبت به بازی قبل برابر سوئده سه جابه‌جایی ایجاد کرده که پارک جو هو، کو جا چئول و کیم شین ووک به ترتیب جای خود را به و کیم مین وو، جو سه یونگ و مون سئونگ مین داده‌اند.

* جیانی اینفانتینو، رییس فیفا در ورزشگاه کازان آرنا حضور دارد و دیدار مکزیک و کره جنوبی را از نزدیک تماشا می‌کند.

* مارکس، بازیکن با تجربه مکزیک به‌عنوان بازیکن تعویضی از دقیقه ۶۸ وارد زمین شد تا برای پنجمین جام جهانی متوالی بازی کرده باشد و رکورددار شود.

======================

شلیک تماشایی کروس برای بقا در جام؛

آلمان ۲- سوئد ۱؛ مانشافت زنده ماند!

گل تماشایی تونی کروس در لحظات پایانی پیروزی برابر سوئد را رقم زد و اجازه نداد امیدهای آلمان برای ماندن در جام جهانی از دست برود.

Match video

به گزارش “یزدیان”، تیم ملی آلمان که شروع عجیبی با شکست یک بر صفر مقابل مکزیک در جام جهانی ۲۰۱۸ داشت و بزرگترین شگفتی این رقابت‌ها را تا آن زمان رقم زد، امشب هم به مصاف تیم ملی سوئد رفت و امیدوار بود بتواند با پیروزی مقابل این تیم امیدهایش برای صعود از مرحله گروهی جام جهانی را زنده کند ولی شاگردان یواخیم لوو در دقیقه ۳۲ غافلگیر شدند و با گل چیپ تماشایی اولا تویوونن دروازه خود را باز شده دیدند و در نیمه اول با نتیجه یک بر صفر شکست خورد.

مانشافت‌ها در نیمه دوم سراسر حمله شدند و توانستند در دقیقه ۴۸ با گلزنی مارکو رویس نتیجه را مساوی کنند، اما تلاش‌های آنها تا لحظات پایانی هیچ حاصلی نداشت تا سوئد در آستانه ۴ امتیازی شدن و حضور در رده دوم جدول بعد از مکزیک ۶ امتیازی قرار بگیرند، اما تونی کروس تمام سرنوشت‌های گروه F جام جهانی را در دقیقه ۵+۹۰ تغییر داد و روی تاکتیک کار شده، از روی ضربه ایستگاهی دروازه سوئد را به بهترین شکل باز کرد تا آلمان به نخستین ۳ امتیاز در این رقابت‌ها دست پیدا کند.

حالا سرنوشت این گروه به روز پایانی بازی‌ها کشیده شد و هر چهار تیم، حتی مکزیک ۶ امتیازی ممکن است حذف شود یا کره جنوبی صفر امتیازی صعود کند؛ آلمان و سوئد سه امتیازی هستند و روز پایانی دیدارهای سرنوشت‌سازی مقابل کره و مکزیک دارند.

 

 

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه F
شنبه: ۹۷/۰۴/۰۲ ؛ ساعت ۲۲:۳۰
استادیوم: المپیک شیفت سوچی/ تماشاگر: ۴۴۲۸۷ نفر
داور: شیمون مارسینیاک(لهستان)؛ کمک‌ها: پاول سوکولنیکی، توماس لیستکیه‌ویچ و ریوجی ساتو(ژاپن)/ کمک داور ویدئویی: کلمنت تورپین(فرانسه)

 

تیم ملی آلمان
مانوئل نویر، آنتونیو رودیگر، جروم بواتنگ، جاشوا کیمیچ، یوناس هکتور(۸۷- جولین برانت)، سباستین رودی(۳۱- ایلکای گون‌دوغان)، تونی کروس، توماس مولر، مارکو رویس، جولین دراکسلر(۴۶- ماریو گومز) و تیمو ورنر
سرمربی: یواخیم لوو

 

 

 

تیم ملی سوئد
روبین اولسن، آندریاس گرانکوئیست، ویکتور لیندلوف، مایکل لاستینگ، لودویگ آگوستینسون، سباستین لارسن، آلبین اکدال، ویکتور کلاسن(۷۴- جیمی دورماز)، امیل فورسبرگ،مارکوس برگ(۹۰- ایساک تلین) و اولا تویوونن(۷۸- جان گیدتی).
سرمربی: یان اندرسون

 

 

 

اخطارها
آلبین اکدال(۵۲) ، سباستین لارسن(۷+۹۰) از سوئد

جروم بواتنگ(۷۱) و (۸۲) از آلمان

 

 

اخراج
جروم بواتنگ(۸۲) از آلمان

 

 

شرح گل

آلمان ۰ – سوئد ۱ (دقیقه ۳۲: اولا تویوونن): اشتباه کروس در میانه زمین توپ را در سمت راست زمین به کلاسن رساند تا او با سانتر کوتاه و دقیق، اولا تویوونن را در موقعیت گلزنی قرار دهد تا این مهاجم فرصت‌طلب بعد از مهار توپ عالی و چیپ چشم‌نواز از بالای دستان نویر رد کند و گل اول سوئد را بزند.

 

 

آلمان ۱ – سوئد ۱ (دقیقه ۴۸: مارکو رویس): ورنر نفوذ سریعی از سمت چپ زمین انجام داد و توپ را با ارسال کوتاه به مقابل دروازه سوئد فرستاد که بعد از اشاره ماریو گومز به توپ، مارکو رویل با ضربه‌ای که پله شد دروازه سوئد را باز کرد.

 

 

 

آلمان ۲ – سوئد ۱ (دقیقه ۵+۹۰: تونی کروس): کروس ضربه آزاد سمت چپ محوطه جریمه سوئد را به شکل کوتاه با رویس کار کرد و با شوت استثنایی که به کنج دروازه سوئد رفت، دومین گل مانشافت‌ها را به زیباترین شکل ممکن به ثمر رساند.

 

 

 

 

 

 

بهترین بازیکن

مارکو رویس امیدهای آلمان را در دقیقه ۴۸ زنده کرد و گل تساوی تیمش را به ثمر رساند تا به بازی برگردند و در نهایت بتوانند به برتری برسند؛ او که خلاف بازی قبل برابر مکزیک، امشب به ترکیب مانشافت‌ها بازگشته بود، با نفوذها و شوت‌های خطرناک خود بارها دروازه سوئد را تهدید کرد و خلق موقعیت داشت تا به‌عنوان بهترین بازیکن زمین معرفی شود.
البته روبین اولسن، دروازه‌بان سوئد نیز نمایش فوق‌العاده‌ای در این دیدار ارائه داد و بارها منجی تیمش شد که گل‌های زیادی دریافت نکنند.

 

 

اتفاق ویژه

اگر آلمان در دقایق پایانی به گل نمی‌رسید، صعود مکزیک به مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی و حذف کره جنوبی قطعی می‌شد، اما گلی که تونی کروس به ثمر رساند، سرنوشت این گروه را به روز آخر کشاند و وضعیتی که در جدول زیر می‌بینید به وجود آورد:

 

 

 

 

لحظات حساس

دقیقه ۲: پاس به عقب ورنر با ضربه سر در موقعیتی عالی مقابل دروازه سوئد به دراکسلر رسید ولی شوت او مقابل محوطه ۶ قدم را لندلوف با انداخت خود مقابل توپ دفع کرد تا اجازه گل زودهنگام با آلمان را ندهد.
دقیقه ۳: ورنر به خوبی موقعیت شوت‌زنی برای هکتور فراهم کرد ولی ضربه روی پای او بعد از برخورد به گرانکوئیست برگشت داده شد.
دقیقه ۸: دراکسلر نفوذ سریعی از سمت چپ محوطه جریمه سوئد داشت ولی پاس در عرض او محکم و بی‌دقت بود و از آن طرف زمین به بیرون رفت.
دقیقه ۹: لیندلوف برای دومین بار دروازه سوئد را نجات داد و این بار اجازه نداد پاس عالی رویس به دهانه دروازه را ورنر تبدیل به گل کند.

دقیقه ۱۳: اشتباه رودیگر موقعیت عالی گلزنی برای مارکوس برگ فراهم کرد ولی این مهاجم شاغل در فوتبال امارات که خود را در موقعیت تک به تک با نویر می‌دید، با شارژ کردن بواتنگ از پشت سر نقش بر زمین شد تا بهترین فرصت گلزنی سوئد در صحنه‌ای مشکوک به پنالتی هم بود، از دست برود.

دقیقه ۱۸: شوت والی مارکوس برگ را بواتنگ دفع کرد.
دقیقه ۱۹: شوت رودی از پشت محوطه جریمه بعد از برخورد به پای ورنر به بیرون رفت.

دقیقه ۲۸: هکتور اجازه نداد تویوونن ضربه سر بزند و یک کرنر به سوئد داد.

دقیقه ۳۹: شوت پشت محوطه گون‌دوغان از پشت محوطه جریمه در میانه راه به آگوستینسون برخورد کرد و تغییر مسیر داد، اما اولسن با فوق واکنش تماشایی توپ را از گوشه دروازه بیرون کشید و در ادامه هم لاستینگ اجازه نداد مولر دروازه سوئد را باز کند.

دقیقه ۴۴: کلارسن در موقعیتی عالی با پاس در عرض فورسبرگ می‌توانست دومین گل سوئد را بزند، اما تعلل او و زدن سر توپ بی‌موقع موجب شد تا هکتور توپ او را بگیرد.
دقیقه ۴۵: بواتنگ با شوت پای چپ پشت محوطه قصد داشت اولسن که گوشه دروازه را خالی گذاشته بود، ناکام بگذارد ولی توپ او تبدیل به گل نشد و به اوت رفت.

دقیقه ۲+۴۵: ارسال بدون نقص لارسن از روی ضربه آزاد سمت راست زمین با ضربه سر مارکوس برگ در حال تبدیل شدن به گل بود که عکس‌العمل سریع نویر اجازه نداد برای دومین بار دروازه‌اش باز شود.

دقیقه ۴۹: شوت کروس از پشت محوطه جریمه به لیندلوف برخورد کرد و به کرنر رفت.

دقیقه ۵۱: ارسال کروس از روی ضربه آزاد سمت راست زمین با ضربه سر توماس مولر همراه شد که توپ با اختلاف کمی از کنار دروازه سوئد به اوت رفت.

دقیقه ۵۶: شوت داخل محوطه هکتور را اولسن درازکش جمع کرد.
دقیقه ۶۱: پاس در عمق عالی کیمیچ به محوطه جریمه سوئد را رویس که به دنبال زدن گل رابونایی بود از دست داد و توپ از زیر پای او و مقابل پای گومز عبور کرد و به اوت رفت.

دقیقه ۶۵: کروس به دنبال گلزنی از پشت محوطه بود که ضربه او بعد از برخورد به مدافعان سوئد راهی کرنر شد.
دقیقه ۶۶: شوت محکم کیمیچ از سمت راست زمین را اولسن دفع کرد.

دقیقه ۶۸: گومز در موقعیت آفساید مقابل دروازه سوئد صاحب توپ شد ولی شوت خود را به بیرون زد.

دقیقه ۶۸: گومز در موقعیت آفساید مقابل دروازه سوئد صاحب توپ شد ولی شوت خود را به بیرون زد.
دقیقه ۷۲: ورنر مثل صحنه گل اول آلمان از سمت چپ محوطه جریمه نفوذ کرد ولی این بار دو شوت پیاپی او را مدافعان سوئد برگشت دادند.

دقیقه ۷۶: شوت سر ضرب پای چپ فورسبرگ از پشت محوطه را نویر در اختیار گرفت.

دقیقه ۸۱: ارسال کیمیچ از سمت راست زمین با شوت تک‌ضرب ورنر همراه شد ولی توپ با اختلاف کمی از بالای دروازه سوئد به بیرون رفت.

دقیقه ۸۳: گیدتی دقایقی پس از ورودش به زمین در آستانه باز کردن دروازه آلمان بود که نویر با واکنش سریع فقط یک کرنر به سوئد داد.

دقیقه ۸۸: اولس با واکنشی استثنایی اجازه نداد ضربه سر گومز روی ارسال کروس تبدیل به گل شود.

دقیقه ۲+۹۰: شوت پای چپ تماشایی برانت از روی قوس محوطه جریمه به تیرک عمودی دروازه سوئد برخورد کرد و در موقعیت آفساید به ورنر رسید که شوت او به بیرون رفت.

دقیقه ۴+۹۰: شوت زمینی گیدتی قدرت لازم را نداشت و در دستان نویر جای گرفت.

 

 

در حاشیه

* تیم ملی آلمان با چهار تغییر نسبت به بازی اخیرش برابر مکزیک، امشب به مصاف سوئد رفته که به همین منظور رودریگر، هکتور، رودی و رویس جانشین ماتس هوملس، ماروین پلاتن‌هارت، سامی خدیرا و مسوت اوزیل شده‌اند.
* تنها جابه‌جایی در ترکیب سوئد نسبت به مسابقه اخیرش مقابل کره جنوبی در دیدار امشب برابر آلمان، حضور لیندلوف به جای پونتوس جانسون در پست دفاع میانی است.

* سباستین رودی در دقیقه ۲۵ برخورد شدیدی با اولا تویوونن، مهاجم سوئد داشت که موجب شکستگی بینی او شد تا مجبور شود از زمین بیرون برود و بعد از ۶ دقیقه تعویض شود.