بی پرده باید نوشت

برای فوتبال پُر درد و پُر بلا یزد ؟!

اردیبهشت ۲, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۰۰ ق.ظ 1,121 بازدید یک نظر
اگر چه در سوزاندن پرونده فوتبال یزد در لیگ کشور، دیگر مسئولین هم سهیم بودند و به این کار سرعت بخشیدند اما نقش ورُل اصلی را به بهترین شکل ممکن موسوی بیوکی اجرا کرد و امانتی را که قبول کرده بود نفله کرد؟!

بی پرده باید نوشت
برای فوتبال پُر درد و پُر بلا یزد ؟!

?علی محمد قادریان

◽️در زندگی اگر برنامه و هدف نباشد، همه چیز آن طور که دوست داریم و باب میل و مدّ نظرمان می باشد، پیش نخواهد رفت و فوتبال هم چون بخشی از زندگی شده است اگر فاقد برنامه و هدف باشد و درست مدیریت و حمایت نشود از مسیر صحیح و اصولی خارج و کارش به نا کجا آباد کشیده خواهد شد و این را فوتبال یزد در طی سه سال گذشته دو بار تجربه کرد ه است!! جالب اینکه هنوز که هنوز است نابود کنندگانش، نه تنها نمی خواهند بپذیرند که چه ظلمی بر فوتبال یزد روا داشته اند، بلکه تمایلی هم برای احیای آن نشان نمی دهند ؟!
سال گذشته در چنین روزهایی، تیم فوتبال وحدت یزد ( فولاد ) که امتیازش به صورت بادآورده به دست سید ابوالفضل موسوی بیوکی نماینده یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی رسیده بود برای سقوط نکردن از لیگ فوتبال دسته اول باشگاههای کشور ( جام آزادگان ) تلاش می کرد تا به سرنوشت تربیت نوین دچار نشود اما این تلاشها به علت ضعف مدیریت حاکم بر باشگاه وحدت و بی تفاوتی مالک آن که توان و قدرت حمایت مالی و جمع کردن حاشیه های رنگارنگ تیمش را نداشت نتیجه نداد و سقوط بر سر این تیم آوار شد ؟! سقوطی که هر چند بسیار تلخ و دردآور بود اما به این دلیل که موسوی بیوکی به دفعات در مصاحبه هایش قول داده بود تا با قدرت در لیگ دسته دوم تیمداری کند و دوباره سهمیه از دست رفته را باز پس بگیرد، رگه هایی از امید را در دل خانواده بزرگ فوتبال یزد زنده نگه داشته بود .
در این گیرودار کارشناسان مخلص و با تجربه های فوتبال یزد که با ورود و دخالت یک فرد سیاسی و نماینده مجلس که نشان داد تفکر و هدفش حمایت از فوتبال نبوده است، مخالف بودند ، بارها گفتند و نوشتند که موسوی بیوکی به قولش وفا نخواهد کرد و بار انداخته را به جا گذاشته و فرار را بر قرار ترجیح خواهد داد و عاقبت هم این گونه شد؟!
همگان به خوبی می دانند و حتی آنانی که دستی بر آتش فوتبال داشته و دارند به این نکته معترف هستند که فوتبال به رغم همه زیبایی هایی که دارد، در صورتی که فردی بدون حساب و کتاب به آن ورود کند به بیرحمانه ترین شکل ممکن وجهه و جایگاه و حتی آبرویش را بر باد خواهد داد و در نقطه مقابل هم می تواند منجر به معروفیت و محبوبیت مدیرانی که اصولی و با شناخت کامل به آن ورود کنند، گردد.
حال چرا نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی که با فوتبال بیگانه بود و رسم و رسوم چگونه تیمداری را نمی دانست حاضر به پذیرش امتیاز تیم فولاد یزد شد و هدفش از این پذیرش چه بود پرسشی است که هنوزجواب واضح و روشنی به آن نداده است ؟!
البته ازاین نماینده اصلاح طلب که اخیرا به شهرداری و شورای اسلامی شهر یزد توصیه کرده است در کارهایی که مربوط به آنان نمی شود ورود نکنند و باید در کارهایی که مردم توانایی انجام آن را دارند فقط نقش نظارتی و حاکمیتی داشته باشند باید پرسید، پس چرا و با چه منطقی به دخالت در فوتبال یزد که هیچ سنخیتی با آن نداشتی ورود کردی و عاقبت هم به خاک سیاهش نشاندی؟!
اگر چه در سوزاندن پرونده فوتبال یزد در لیگ کشور، دیگر مسئولین هم سهیم بودند و به این کار سرعت بخشیدند اما نقش ورُل اصلی را به بهترین شکل ممکن موسوی بیوکی اجرا کرد و امانتی را که قبول کرده بود نفله کرد؟!
بی تردید در پیروزی و موفقیت و هم چنین ناکامی و شکست، عوامل زیادی موثر و دست اندر کار هستند ولی حرف ما این است وقتی موسوی بیوکی هنر و شیوه کارساز مدیریتی در فوتبال ندارد و در حد و اندازه های مدیریت در این عرصه نیست چرا باید خود را آویزان فوتبال کند و حال که خروجی عملکردش به غیر از درَد و بَلا برای فوتبال یزد و تیشه زدن به ریشه تیمی که سابقه ۱۰ ساله داشت ؟! نبوده است، لااقل به قولی که در خصوص بازگرداندن امتیاز نابود کرده داده است وفا کند و بدهکاری هایی که بر ذمّه اش سنگینی می کند را بپردازد تا یک نقطه سفید در پرونده نمایندگی اش به سود ورزش یزد نگاشته شود!
به هر روی امیدواریم تیره روزی های فوتبال یزد در سال جدید جای خود را با روشنایی عوض کرده و شاهد آن باشیم، موسوی بیوکی سهمیه از دست داده در لیگ فوتبال کشور را که بر گردنش سنگینی می کند به هر طریق ممکن جایگزین سازد به رغم اینکه خیلی ها معتقدنداین هنررانیزندارد!

?علی محمد قادریان

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید