برای خروج نظامیان خارجی ازجنوب سوریه توافق شد

خرداد ۱۳, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۹:۵۵ ب.ظ 816 بازدید بدون نظر
نماینده روسیه در سازمان ملل خاطرنشان کرد: در هفته های اخیر موضوع خروج نیروهای غیرسوری از منطقه مرزی جنوب غربی سوریه مطرح شده است.

روسیه:برای خروج نظامیان خارجی ازجنوب سوریه توافق شد

مسکو – ایرنا – نماینده دائم روسیه در سازمان ملل متحد اعلام کرد که توافق برای خروج نظامیان خارجی از منطقه جنوب غرب سوریه حاصل شده و اگر هم اینک اجرا نشده باشد، در آینده نزدیک اجرا خواهد شد.

به گزارش وبسایت یزدیان به نقل از خبرگزاری روسیا سگودنیا، واسیلی نبنزیا در جمع خبرنگاران گفت: طرف های ذینفع به توافق برای خروج نظامیان ایرانی از جنوب غربی سوریه دست یافتند.
نبنزیا تصریح کرد: تا آنجا که اطلاع دارم توافق به دست آمده است و در شرایط کنونی نمی توانم بگویم که این توافق هم اینک اجرا می شود؛ طرف های مربوطه از این توافق رضایت دارند.
نماینده روسیه در سازمان ملل خاطرنشان کرد: در هفته های اخیر موضوع خروج نیروهای غیرسوری از منطقه مرزی جنوب غربی سوریه مطرح شده است.


رژیم صهیونیستی که در هفت سال اخیر از آغاز بحران سوریه همواره از تروریست های ضدسوری حمایت و برای تقویت آنها تلاش کرده است، بر خروج نیروهای حامی سوریه از منطقه مرزی جنوب غربی این کشور اصرار دارد.
ایران اعلام کرده است که نیروی نظامی در سوریه ندارد و نظامیان این کشور به عنوان مستشار نظامی و با موافقت دمشق در سوریه حضور دارند.
بشار اسد رئیس جمهوری سوریه و ولید المعلم وزیر امور خارجه این کشور نیز به تازگی در مصاحبه هایی، تصریح کردند که ایران پایگاه نظامی و نیروی نظامی در سوریه ندارد و حضور نظامی ایران در سوریه، مستشاری است.
 

شما هم نظر خود را ارسال کنید