جام ملت های آسیا 2019/ قطر 1- کره جنوبی 0/امارات 1 - استرالیا 0

برای اولین بار در تاریخ/ قطر با شکست کره جنوبی پرستاره به نیمه نهایی رسید

بهمن ۵, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۱۸ ب.ظ 555 بازدید بدون نظر
تیم ملی فوتبال قطر با پیروزی برابر کره جنوبی به نیمه نهایی جام ملت های آسیا رسید تا حریف امارات میزبان بشود.

  جام ملت های آسیا ۲۰۱۹/ قطر یک- کره جنوبی صفر

برای اولین بار در تاریخ/ قطر با شکست کره جنوبی پرستاره به نیمه نهایی رسید

تیم ملی فوتبال قطر با پیروزی برابر کره جنوبی به نیمه نهایی جام ملت های آسیا رسید.

تیم ملی فوتبال کره جنوبی در مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا از ساعت ۱۶:۳۰ در ورزشگاه هزاع بن زاید العین به مصاف قطر رفت و با یک گل برابر این تیم شکست خورد و از گردونه رقابت ها کنار رفت تا عنابی پوشان برای نخستین بار به نیمه نهایی این رقابت ها برسند.

کره جنوبی با برتری برابر بحرین و قطر با پشت سرگذاشتن عراق به این مرحله رسیدند.

کره جنوبی: کیم سئونگ، کیم یونگ گون، کیم جین سو، کیم مین جائه، سون هیونگ مین، لی چونگ یونگ، هوانگ این بئوم، جونگ وو یونگ، جو سه جونگ و هوانگ جو.

قطر: سعد الشیب، سالم الحجری، پدرو کوریا، بسام الراوی، طارق سلمان، بوعالم خوخی، عبدالکریم علی، اکرم عفیف، عبدالعزیز حاتم، حسن الهیدوس و المعز علی.

گزارش بازی

درنیمه اول این بازی دو تیم حملات زیادی را انجام ندادند و کره جنوبی با وجود حضور ستاره هایش در زمین اما نمایش خوبی نداشت. موقعیت های نصفه و نیمه برای دو تیم به وجود آمد اما آن قدر جدی نبود که بتواند دروازه ای را باز کند. در نهایت نیمه اول این بازی کم افت و خیز با نتیجه تساوی بدون گل به پایان رسید.

نیمه دوم با حمله کره ای ها آغاز شد که سعد الشیب شوت بازیکنان این تیم را مهار کرد. در ادامه هم بازیکنان کره با رهبری سون هیونگ مین بازی را در دست گرفتند تا بتوانند دفاع قطر را بازکنند. یکی از مهم ترین موقعیت های این نیمه را کیم جین روی ضربه آزاد به وجود آورد اما ضربه این بازیکن به تیر خورد و به بیرون رفت. بعد از همین صحنه روی غافلگیری عبدالعزیز حاتم شوتی را روانه دروازه کره جنوبی کرد که این توپ تبدیل به گل شد تا این تیم در دقیقه ۷۹  با یک گل پیش بیفتد. بلافاصله کره  با ضربه سر به گل رسید اما داور آن را مردود اعلام کرد و درخواست کرد تا با VAR صحنه را دوباره بررسی کند. در نهایت داور این بازی روشن ایرماتف تصمیم کمک خود را تایید کرد و گل مردود اعلام شد. تلاش های بازیکنان کره با بازیکنان لژیونر خود به نتیجه نرسید. در نهایت این بازی با همان یک گل به نفع قطر به پایان رسید تا کره جنوبی با تمام ستاره های خود از رسیدن به نیمه نهایی بازبماند و قطر به این مرحله برسد. این برای اولین بار است که قطر به نیمه نهایی جام ملت های آسیا می رسد.

حریف قطر در نیمه نهایی  امارات است

پیش از این ایران و ژاپن به نیمه نهایی رسیده بودند.

===============

حذف استرالیا توسط میزبان/ امارات، مدافع عنوان قهرمانی را کنار زد و به قطر رسید

تیم ملی امارات به نیمه نهایی جام ملت های آسیا صعود کرد.

در آخرین بازی مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا امارات میزبان از ساعت ۱۹:۳۰ به مصاف استرالیا مدافع عنوان قهرمانی رفت و با نتیجه یک بر صفر صاحب برتری شد و به نیمه نهایی رسید.

استرالیا با شکست ازبکستان در ضربات پنالتی و امارات با پیروزی برابر قرقیزستان به این مرحله رسیدند.

استرالیا: متیو رایان، میلوس دگنک، رایان گرانت، مارک میلیگان، جیمی مک‌لارن، روبی کروزه، آپوستولوس جیانو، کریس ایکونومیدیس، عزیز بهیچ، ترینت ساینس‌بری و جکسون ایروین.

امارات: خالد عیسی، علی سالمین، ولید عباس، فارس جمعه، علی مبخوت، ماجد حسن، بندر الاحبابی، اسماعیل مطر، اسماعیل الحمادی، اسماعیل احمد و خلفان مبارک.

گزارش بازی

در ابتدای بازی امارات با امتیاز میزبانی توانست روند مسابقه را در دست بگیرد و بازی بهتری را نسبت به استرالیا ارائه داد اما در ادامه بازی متعادل تر شد. در دقیقه ۱۸ امارات موقعیت خوبی داشت که متئو رایان توپ را مهار کرد. استرالیا در لحظات پایانی نیمه اول فرصت گلزنی داشت اما خالد عیسی مانع گل خوردن میزبان شد. در نهایت نیمه اول این بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

در نیمه دوم این بازی استرالیا که نمی خواست این بازی هم به مانند بازی گذشته به ضربات پنالتی کشیده شود، حملات خود را بیشتر کرد. در دقیقه ۶۳ این بازی جیانو موفق به گلزنی شد اما داور اعلام کرد متئو لکی که پاس گل را داد در آفساید بوده است. در دقیقه ۶۸ این دیدار روی پاس به عقب اشتباه مدافع استرالیا، علی مبخوت با متئو رایان تک به تک شد و توانست با دریبل این دروازه بان گل اول امارات را به ثمر برساند. در آخرین دقایق برخورد سختی میان فارس جمعه و متئو لکی صورت گرفت. سر لکی شکست و جمعه هم با برانکارد به بیرون رفت. در نهایت این بازی با نتیجه یک برصفر به نفع امارات میزبان به پایان رسید تا استرالیا مدافع عنوان قهرمانی هم مانند کره مدعی هم حذف شود.

امارات دیدار نیمه نهایی را باید با قطر برگزار کند. دیداری که با توجه به شرایط سیاسی دو کشور جذاب خواهد بود.

شما هم نظر خود را ارسال کنید