بخشنامه نرخ رسمی داعش برای مبادله زنان

دی ۱۳, ۱۳۹۳ ساعت: ۱۲:۱۲ ب.ظ 1,987 بازدید بدون نظر

در این سند که در یک وب‌سایت متعلق به گروه داعش منتشر شده قیمت زنان برده در رده‌های سنی مختلف به طور رسمی به واحد پول دینار (واحد پول داعش) در مناطق تحت تسلط این گروه اعلام شده است.

در این سند آمده است: مردان می‌توانند تا 3 کنیز خریداری کنند. همچنین شهروندان سوریه و ترکیه بدون محدودیت می‌توانند از بازار فروش برده داعش خرید کنند.

نرخ اعلام شده برای زنان و دختران کنیز در سند ابلاغ شده به شرح زیر است:

– دختران از 1 تا 9 سال ( 200 هزار دینار داعش معادل حدود 600 هزار تومان)

– دختران 10 تا 20 سال ( 150 هزار دینار معادل 450 هزار تومان)

– دختران و زنان 20 تا 30 ساله ( 100 هزار دینار = 300 هزار تومان)

– 30 تا 40 ساله ( 75 هزار دینار = 225 هزار تومان)

– 40 تا 50 سال (50 هزار دینار معادل 150 هزار تومان)

بخشنامه داعش با مُهر کادر رهبری این گروه تروریستی

بنا به اعلام مقامات عراقی، هم‌اکنون داعش به دلیل بحران اقتصادی نرخ‌های فروش زنان و دختران در اختیار خود را کاهش داده است تا بتواند با فروش آنها منبع درآمدی کسب کند.

این سند منتشر شده از سوی داعش به تاریخ ذی‌الحجه سال جاری قمری (1435 – اکتبر 2014) است. هم‌اکنون منطقه تحت تسلط داعش در عراق و سوریه به تنها بازار بزرگ برده‌داری در جهان تبدیل شده است.

طبق کنوانسیون‌های بین‌المللی و حقوق بشر مدرن، انسان‌ها اعم از زن و مرد آزاد آفریده شده و دارای حقوق طبیعی انسانی و بسته به منطقه محل زندگی‌شان دارای حق شهروندی هستند. بر اساس موازین حقوق بشر هیچ‌کسی حق ندارد انسانی را تصاحب کند یا انسان را همچون کالایی تجاری در بازار به فروش بگذارد.

در ماده چهارم اعلامیه جهانی حقوق بشر درباره منع برده‌داری چنین آمده است: “هیچ‌کس را نباید در بیگاری بردگی نگاه داشت؛ برده‌داری و تجارت برده باید در تمامی اشکال آن ممنوع شود.”

شما هم نظر خود را ارسال کنید