بازگشت موقت پرسپولیس به صدر/ برد شیرین استقلال در اهواز+ جدول رده بندی

اسفند ۹, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۲۴ ب.ظ 547 بازدید بدون نظر
در نخستین روز از هفته بیستم لیگ برتر فوتبال تیم های استقلال و پرسپولیس به پیروزی دست یافتند.

نتایج روز اول هفته بیستم لیگ برتر فوتبال؛

بازگشت موقت پرسپولیس به صدر/ برد شیرین استقلال در اهواز+ جدول رده بندی

در نخستین روز از هفته بیستم لیگ برتر فوتبال تیم های استقلال و پرسپولیس به پیروزی دست یافتند.

برد سخت پرسپولیس در آزادی

تیم پرسپولیس در چارچوب دیدارهای هفته بیستم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی به مصاف صنعت نفت آبادان رفت و با نتیجه یک بر صفر به پیروزی رسید. علی علیپور در دقیقه ۲۱ موفق به گلزنی برای پرسپولیس شد.

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، شجاع خلیل‌زاده، محمد نادری، مهدی شیری، احمد نوراللهی، سیامک نعمتی، بشار رسن (۷۳ – سروش رفیعی)، مهدی ترابی (۳+۹۰ – سیداحسان حسینی)، ماریو بودیمیر (۷۶ – محمدامین اسدی) و علی علیپور.

ترکیب صنعت نفت: محمد دریس، سیروان قربانی، عقیل کعبی، فردین عابدینی (۴۶ – ماکومبا کانجی)، وینسیوس دی اولیویرا (۶۵ – حسین بغلانی)، عزیز سیکیدوف (۷۱ – محمدرضا غبیشاوی)، مصطفی احمدی، مسلم مجدمی، سیدمحمد قریشی، وفا هخامنش و جاناتان بواریتو.

داور: سیدرضا مهدوی

نیمه اول/ پرسپولیس ۱ – صنعت نفت آبادان ۰
دقیقه ۱۷:
 ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه صنعت نفت، موقعیت خوبی برای گلزنی پرسپولیس ایجاد کرد، اما شوت احمد نوراللهی به دیوار دفاعی برخورد کرد تا این موقعیت از دست برود.

دقیقه ۲۱: بودیمیر در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب موقعیت گلزنی شد که ترجیح داد با ارسال روی دروازه، علی علیپور را به گل برساند.

دقیقه ۲۳: این بار بودیمیر با شوتی سنگین از پشت محوطه جریمه شانس خود را برای گلزنی امتحان کرد که با واکنش به موقع محمد دریس توپ راهی کرنر شد.

دقیقه ۲۸: مهدی ترابی با شوتی که از پشت محوطه جریمه به سمت دروازه صنعت نفت شلیک کرد، بار دیگر دریس را مجبور به واکنش کرد تا کرنر دیگری برای پرسپولیس به دست بیاید.

دقیقه ۳۵: پاس مهدی ترابی پشت مدافعان صنعت نفت به سیامک نعمتی، این بازیکن را در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار داد، اما دریس موفق شد مانع از این کار شود.

دقیقه ۳۸: بودیمیر روی پاس بشار رسن بار دیگر اقدام به شوتزنی کرد که توپ با برخورد به مدافعان صنعت نفت راهی به دروازه این تیم نیافت.

دقیقه ۴۰: بالوتلی در میان تعلل مدافعان پرسپولیس از پشت محوطه جریمه شلیک خطرناکی به سمت دروازه داشت که توپ راهی اوت شد.

نیمه دوم/ پرسپولیس ۱ – صنعت نفت آبادان ۰
دقیقه ۴۸: 
احمد نوراللهی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۵۰: نفود بازیکنان صنعت نفت از سمت راست به محوطه جریمه پرسپولیس، می‌توانست تبدیل به گل مساوی این تیم شود که مدافعان سرخپوش تن به کرنر دادند.

دقیقه ۵۴: علی علیپور با ورود به محوطه جریمه صنعت نفت پاس خوبی را در دهانه دروازه برای بودیمیر فراهم کرد، اما مهاجم کروات پرسپولیس نتوانست از این موقعیت بهره‌ای ببرد.

دقیقه ۵۷: بودیمر در محوطه جریمه صنعت نفت و در درگیری با مدافعان زردپوش موفق شد دروازه این تیم را باز کند، اما داور مسابقه خطای او را اعلام کرد.

دقیقه ۵۹: علی علیپور از پشت محوطه جریمه و به صورت ناگهانی اقدام به شوتزنی کرد که توپ او پس از برخورد به تیر دروازه، برگشت داده شد.

دقیقه ۶۰: پاس مهدی ترابی در پشت محوطه هجده قدم به بودیمیر رسید و مهاجم کروات هم با پشت پا توپ را در داخل محوطه جریمه به علیپور رساند که ضرب مهاجم سرخپوشان با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸: حرکت پا به توپ مهدی ترابی تا نزدیکی محوطه جریمه با یک خطا از سوی وفا هخامنش پایان یافت که برای این بازیکن کارت زرد هم به دنبال داشت.

دقیقه ۷۹: مهدی ترابی ضربه ایستگاهی را به صورت یک ضربه به سمت دروازه صنعت نفت روانه کرد که شوت او پس از برخورد به تیر دروازه، راهی اوت شد.

دقیقه ۸۱: سیامک نعمتی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.

دقیقه ۸۳: سیروان قربانی از سمت چپ محوطه جریمه پرسپولیس قصد ارسال توپ روی دروازه را داشت که مهدی شیری مانع از این کار شد و تن به کرنر داد.

دقیقه ۸۴: علیرضا بیرانوند با پرتاب دست بلندی مهدی ترابی را در موقعیت ضد حمله قرار داد که مسلم مجدمی با خطا در محوطه جریمه روی این بازیکن هم پنالتی داد و هم از داور مسابقه کارت زرد گرفت.

دقیقه ۸۷: علی علیپور پشت ضربه پنالتی ایستاد که در دوئل با محمد دریس موفق نبود و توپ او پس از برخورد به تیر دروازه راهی اوت شد.

دقیقه ۸۹: بار دیگر علیپور در موقعیت گلزنی قرار داشت که دروازه‌بان صنعت نفت توپ او را مهار کرد.

دقیقه ۱+۹۰: شروع مجدد علیرضا بیرانوند با پرتاب دست، دوباره پرسپولیسی‌ها را در موقعیت گلزنی قرار داد که این بار علیپور در محوطه جریمه سروش رفیعی را صاحب توپ کرد. رفیعی توسط مدافعان صنعت نفت متوقف شد، اما این بار داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت.

پرسپولیس با برتری در این دیدار به امتیاز ۴۱ رسید و بالاتر از سپاهان و و فاصله گرفتن از پدیده ۳۸ امتیازی، موقتاً در صدر جدول قرار گرفت.

استقلال ۳ – فولاد خوزستان ۱

در آغاز هفته بیستم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های فولاد خوزستان و استقلال از ساعت ۱۵ امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه غدیر اهواز و به قضاوت سیدمهدی سیدعلی به مصاف هم رفتند که شاگردان شفر با نتیجه ۳ بر یک برابر شاگردان افشین قطبی به برتری دست یافتند. منشا (۱۵)، پاتوسی (۳۹) و ایسما (۴+۹۰) برای استقلال و حسن بیت سعید (۳۸) برای فولاد گلزنی کردند.

استقلال با درخشش بازیکنان آفریقایی خود و با این پیروزی ۳۷ امتیازی شد و موقتا به یک امتیازی سه تیم بالای جدول رسید. منشا اهل نیجریه، پاتوسی اهل آفریقای جنوبی و ایسما اهل کینه است. پاتوسی در حالی گل دوم تیمش را به ثمر رساند که در سه دیداری که برای آبی‌پوشان به میدان رفته سه گل زده، روی یک گل تأثیر مستقیم داشته و سه پاس گل هم داده است.

ترکیب فولاد: احسان مرادیان، فرزاد جعفری، ایوب والی، میثم دورقی، حسن بیت‌سعید، مهدی زبیدی(۴۶ – راقائل اریک مسی)، عارف آغاسی، لوسیانو پریرا، میلاد بدرقه، رضا میرزایی و ناکافومی آگاهوشی(۴۶ – سینا مرادی).

ترکیب استقلال: سیدحسین حسینی، محمد دانشگر، پژمان منتظری، وریا غفوری، آرمین سهرابیان، فرشید باقری، امید نورافکن، اللهیار صیادمنش(۷۱ – داریوش شجاعیان)، آیاندا پاتوسی(۸۵ – محسن کریمی)، فرشید اسماعیلی و گادوین منشا( ۷۴ – ایسما گونکالوس).

نیمه اول/ استقلال ۲-فولاد خوزستان ۱

دقیقه ۶: ارسال عارف آغاسی با اشتباه مدافعان استقلال به مهدی زبیدی رسید، اما این بازیکن نتوانست کاری از پیش ببرد.

دقیقه ۱۵: ارسال خوب فرشید باقری به پشت مدافعان فولاد به گادوین منشا رسید و این بازیکن با ضربه تک ضرب به زیبایی دروازه حریف را باز کرد تا استقلال با یک گل پیش بیفتد.

دقیقه ۱۷: در شلوغی پشت محوطه جریمه استقلال، توپ به حسن بیت سعید رسید که ضربه این بازیکن به شکل خطرناکی از بالای دروازه سیدحسین حسینی به بیرون رفت.

دقیقه ۱۹: محمد دانشگر با خطا روی بازیکن فولاد، با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۳۴: رضا میرزایی بازیکن فولاد به دلیل خطا روی دانشگر از داور کارت زرد گرفت.

دقیقه ۳۸: پاسکاری فولادی‌ها در محوطه جریمه به حسن بیت سعید رسید و این بازیکن گل تساوی تیمش را به ثمر رساند.

دقیقه ۳۹: استقلال صاحب ضد حمله شد که پاس منشا به پاتوسی رسید و این بازیکن گل دوم آبی‌پوشان را به ثمر رساند. پاتوسی در سه دیداری که برای استقلال به میدان رفته موفق به گلزنی شده است.

نیمه دوم/استقلال۳- فولاد خوزستان ۱

دقیقه ۴۹ و ۵۰: اشتباه مدافع استقلال باعث شد که فریرا در موقعیت خوبی قرار بگیرد که ضربه این بازیکن را حسینی به کرنر فرستاد. یک دقیقه بعد، در پی توپ ارسالی، بیت سعید می‌توانست گل دوم تیمش را به ثمر برساند، اما نتوانست ضربه خوبی بزند.

دقیقه ۶۰: شوت از پشت محوطه جریمه فولادی‌ها راه به دروازه نداشت.

دقیقه ۶۱: ارسال فرشید اسماعیلی به شش قدم فولاد می‌توانست اللهیار صیادمنش را صاحب موقعیت کند، اما بازیکن جوان استقلال به توپ نرسید.

دقیقه ۶۲: مسی از فولاد به دلیل اعتراض به داور با کارت زرد جریمه شد.

دقیقه ۷۱: اللهیار صیادمنش دچار مصدومیت شد و جای خود را به داریوش شجاعیان داد.

دقیقه ۷۳: ارسال رضا میرزایی به شکل مستقیم در حال رفتن به داخل دروازه بود که حسینی توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه ۷۵: پاس خوبی به فرشید اسماعیلی داده شد و این بازیکن می‌توانست گل سوم تیمش را به ثمر برساند، اما ایوب والی مانع این کار شد.

دقیقه ۷۷: شوت سینا مرادی از کنار دروازه استقلال به بیرون رفت.

دقیقه ۷۸: باز هم فولاد صاحب موقعیت بود که این بار توپ فریرا راه به دروازه نداشت و مدافعان استقلال آن را دور کردند.

دقیقه ۱+۹۰: محسن کریمی با خطایی که مرتکب شد، کارت زرد گرفت.

۹۰+۴: نفوذ خوب وریا غفوری به داخل محوطه جریمه به ایسما گونکالوس رسید تا سومین بازیکن خارجی استقلال هم موفق به گلزنی شود.

ذوب آهن ۰ – ماشین سازی ۰

در ادامه بازی‌های روز اول هفته بیستم لیگ برتر فوتبال، تیم‌های ذوب‌آهن و ماشین‌سازی تبریز از ساعت ۱۸:۳۰ امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه فولاد شهر اصفهان به دیدار هم رفتند که بازی بدون اینکه گلی در بر داشته باشد، با تساوی بدون گل به پایان رسید. عزیز معبودی از ماشین‌سازی با کارت زرد سیدمهدی مرجانزاده داور مسابقه جریمه شد.

ذوب‌آهن ۱۵ و ماشین‌سازی ۲۲ امتیازی شدند و به ترتیب در رده‌های چهاردهم و هشتم باقی ماندند تا جایگاه‌شان در جدول تکان نخورد. ذوب‌آهن دو بازی عقب افتاده دارد که هنوز تاریخ بازی‌های آنها اعلام نشده است.

پارس جنوبی ۰- سایپا ۰

هفته بیستم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور از ساعت ۱۵:۳۰ امروز (پنجشنبه) با دیدار تیم‌های فوتبال پارس جنوبی جم و سایپا در ورزشگاه تختی شهرستان جم پیگیری شد که این مسابقه با تساوی بدون گل خاتمه یافت. آرش رضاوند در دقیقه ۷۰ این دیدار یک پنالتی را برای تیم سایپا هدر داد.

با این نتیجه، پارس جنوبی با ۲۵ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به فولاد، به رتبه ششم جدول صعود کرد و شاگردان علی دایی در تیم سایپا با ۲۰ امتیاز در جایگاه دهم جدول باقی ماندند.

نکته مشترک تیم‌های پارس جنوبی و سایپا اعتصاب بازیکنان دو تیم در تمرینات طی هفته گذشته به دلیل مشکلات مالی بود.

پیام حیدری داور این مسابقه بود و مجید علیاری، حامد نورمحمدی، روح‌الله سیف‌اللهی و مجتبی لطفی از پارس و علی دشتی و رضا علیاری از سایپا را با کارت زرد جریمه کرد.

جدول رده بندی تا پایان روز اول هفته بیستم لیگ برتر

41

شما هم نظر خود را ارسال کنید