بازتاب گاف عجیب رسانه‌های ایرانی در جهان

مرداد ۸, ۱۳۹۳ ساعت: ۱۸:۱۶ ب.ظ 2,291 بازدید بدون نظر

جنایات رژیم غاصب، بی‌شک در تمامی جوامع جویای دموکراسی محکوم است. این روزها، عکس‌های مخابره شده در اینترنت و رسانه‌های بصری، قلب هر انسانی را به درد آورده است. اکنون افکار عمومی کاملا بر ضد این جنایات وحشیانه است و هیچ‌کس این وقایع ضد بشری را تایید نمی‌کند. اما آیا دامن زدن به شایعاتی اینچنینی، جز مردود شدن رسانه‌های کشورمان در جوامع جهانی نتیجه ای داشته است؟

وبسایت nationalinterest با انتشار عکس زیر در این باره نوشت:

یکی از خبرگزاری‌های بزرگ ایرانی با انتشار خبری اعلام کرد که ستاره فوتبال دنیا، لیونل مسی، اقدام به پرداخت یک میلیون دلار به عنوان کمک نقدی، به رژیم اشغالگر قدس کرده است. خبرگزاری به نام ایسنا در این باره نوشت:”مهاجم تیم ملی آرژانتین، در حالی که این روزها، رژیم صهیونیستی مشغول انجام بزرگترین جنایات ضد بشری در غزه است، مبلغ یک میلیون دلار را به این کشور جعلی پرداخت کرده است.

این خبر خیلی زود در رسانه های ایرانی نیز پخش شد. در حالی که منبع این داستان یک سایت طنز الجزیره‌ای به نامLeCompétiteur است. این سایت داستانی با تیتر “لیونل مسی یک میلیون یورو به اسرائیل وعده می‌دهد” منتشر کرده و توضیح می‌دهد که مسی مبلغی معادل پاداش جام جهانی را به اسرائیل اهدا کرده است و درست مانند داستان خبرگزاری ایرانی ادامه می‌دهد که این اتفاق درست در میانه حملات اسرائیل به غزه رخ داده است. در ادامه داستان البته گفته می‌شود که این ادعا توسط رسانه های صهیونیست نادیده گرفته شده است.

این سایت صحبت‌ها را اینگونه ادامه داد:

این بار اولی نیست که خبرگزاری های ایران چنین اشتباهی را مرتکب می‌شوند. در سال 2012 نیز خبرگزاری فارس خبر سایت طنز The Oninon را نقل کرد که در آن گفته شده بود “رئیس جمهور وقت ایران، محمود احمدی نژاد، در میان شهروندان سفیدپوست آمریکا از شهرتی بیشتر از باراک اوباما برخوردار است”.

همچنین این بار اولی نیست که چنین اتفاقی برای مسی رخ داده است. در بازیهای جام جهانی مسی در آخرین دقایق گلی به ایران زد که باعث حذف ایران از مسابقات شد، بعد از آن حساب کاربری ای که متصل به داعش بود به مسی تبریک گفت و از او دعوت کرد به جهادگران ملحق شود. سنی های داعش مسلما طرفدار ایران نیستند، اما ظاهرا حساب کاربری مذکور تقلبی بود.

گفتنی است علاوه برا رسانه های غربی، کشورهای حاشیه خلیج فارس هم این اتفاق را به سخره گرفته‌اند و کارشناس سیاسی کانال الجزیره، امروز خطاب به رسانه های ایرانی گفت: “اگر در ایران مترجمی وجود ندارد، می‌توانید از کارکنان ما استفاده کنید.”

شما هم نظر خود را ارسال کنید