بازار کساد محبوب قلبها در یزد

اردیبهشت ۱۱, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۰:۲۹ ب.ظ 977 بازدید بدون نظر
فوتبال زمانی می تواند به رشد و موفقیت لازم برسد که افراد متخصص به هدایت آن بپردازند و با برنامه مشخص حرکت کند. و اما همه اینها به همراه حمایت های مالی «گمشده فوتبال یزد است؟!» متاسفانه اراده ای در یزد جهانی برای احیای این ورزش جذاب، دوست داشتنی و پر طرفدار که محبوب قلبهاست وجود ندارد؟!

#ورزش_یزد
?بازار کساد محبوب قلبها در یزد!!

?هنرپیشه‌های تقلبی فوتبال یزد را نابود کردند؟!

?علی محمد قادریان:

در دنیای امروز برنامه‌ریزی بلند مدت و کوتاه مدت به همراه مدیریت استراتژیک می‌تواند خروجی ایده آل و مثبت داشته باشد.
در محیط پوینده و پویای امروز و به تبع آن در ورزش، دیگر نمی توان و نمی شود با تفکرات و سیاستهای قدیمی و گذشته و بدون برنامه به هدف و نتیجه رسید.
بی تردید برای دستیابی به هدف و ایده آل ها نیاز به مدیران آینده نگر می باشد و باید تمام تصمیم گیری ها و اقدامات آنها متفکرانه و مطابق با برنامه از پیش تعیین شده انجام شود تا دستاوردهای دلخواه به همراه داشته باشد.
به طور حتم فوتبال هم از این قاعده مستثنی نیست. پیشرفت فوتبال بدون دوراندیشی، برنامه ریزی و با مدیریت تخصصی که کارش را خوب بلد باشد امکان پذیر است.
باید قبول کرد پیشرفت در فوتبال فقط به زمین چمن خلاصه نمی شود و اگر در خارج از زمین و در پشت صحنه، مدیران کارآمد حضور نداشته باشند و وظایف خود را به نحو احسن انجام ندهند، بار فوتبال به منزل نخواهد رسید.
فوتبال زمانی می تواند به رشد و موفقیت لازم برسد که افراد متخصص به هدایت آن بپردازند و با برنامه مشخص حرکت کند.
و اما همه اینها به همراه حمایت های مالی «گمشده فوتبال یزد است؟!»
متاسفانه اراده ای در یزد جهانی برای احیای این ورزش جذاب، دوست داشتنی و پر طرفدار که محبوب قلبهاست وجود ندارد؟!
اگر چه بازار فوتبال در همه جا داغ است اما در یزد این گونه نیست و حسابی سرد و کساد می باشد؟!
لیگ دسته اول فوتبال کشور (جام آزادگان) نفس‌های آخر خود را در فصل (۹۷-۹۶) می کشد و این در حالی است که فوتبال یزد پس از حدود ۱۵ سال با داشتن دو سهمیه هیچ نماینده ای در آن نداشت؟!
جالب تر اینکه هر دو تیم سقوط کرده به لیگ دسته دوم هم دیگر محلی از اعراب ندارند و به قول معروف درفوتبال یزد «علی مانده و حوضش!!»
با یک آسیب شناسی جزیی در خصوص اینکه چرا و به چه دلیل، فوتبال یزد به این حال و روز افتاده است به این نتیجه می رسیم ورود غیر فوتبالی ها و سوار شدن برگرده آن که البته خود فوتبالی ها و جمعی از کاربلدها هم در این سواری دادن به مدیران نا آشنا و غریبه با فوتبال بی تقصیر نیستند باعث شد، تار و پود فوتبال یزد در عرصه کشور سوخته و خاکسترش بر باد داده شود؟!
اینکه فقط و فقط به گذشته فوتبال یزد و افتخاراتش دلخوش باشیم و به آن بنازیم دردی از مصیبتی که دامنگیر فوتبال یزد شده است! دوا نخواهد کرد و باید طرحی نو در انداخت و فکری عاجل برای احیایش برداشت.
متاسفانه سرسری اندیشی و بی توجهی به عمق فوتبال و نسخه پیچی های صد در صد غلط مدیریتی اعم از مدیران بلند پایه و مقامات اجرایی و مدیران ورزشی استان یزد بستر و زمینه ای فراهم کرد تا اینک شاهد خالی بودن دستان فوتبال یزد در بازار داغ و جذاب فوتبال کشور باشیم.
معتقدیم، بیماری ریشه داری که سراسر وجود فوتبال یزد را فراگرفته است به علت ندانم کاری هایی بود و می باشد که حداقل از پنج سال پیش علامت هایش ظاهر شد اما خوش خیالانی که مدعی بودند، طبیبان حاذقی هستند با بستن چشمان خود و فرو کردن پنبه در گوشهایشان و بدون اینکه به عواقب آنچه انجام می دهند فکر کنند یک بار تیم تربیت را به فردی اصفهانی اما با فامیلی یزدی دیگر بار به مرحوم محبوب ناکارآمد که خدایش بیامرزد سپردند و فاتحه اش را خواندند؟!
دیری نگذشت همین بلا بر سر تیم فولاد یزد هم آمد و با ضرباتی که ابتدا توسط علی نافعی و در ادامه راه سیدابوالفضل موسوی بیوکی و دار و دسته اش به آن وارد ساختند، تیم وحدت یزد (فولاد) هم به اموات پیوست تا فوتبال یزد به طور کلی در مدت زمان کمتر از سه سال در عرصه کشور محو گردد؟!
به ضرس قاطع می گوئیم، سرنوشت و سناریو تلخ فوتبال یزد به دست هنرپیشه های تقلبی که به بدنه فوتبال یزد ورود کرده بودند و ماموریت آنان سوزاندن و محو کردن بود به اجرا در آمد؟!
و اینکه آنچه به جا مانده است حسرت و حسرت و افسوس و افسوس برای جامعه فوتبال یزد به خاطر شاهکارهای کسانی است که حضورشان هیچ گونه معیار و سنخیتی با فوتبال نداشت؟! و حال نشستن و پای قبر خالی از مرده گریستن چاره کار نیست. باید همه کسانی که دل در گرو فوتبال یزد دارند آستین همت بالا زده و با همدلی، رفاقت، هم اندیشی، همگرایی و آنچه می تواند «آب رفته را دوباره به جوی بازگرداند» فوتبال یزد را دوباره از نو بسازند و این بستگی به تفکرات نو و سازنده به اضافه حمایت های همه جانبه و یکپارچه مدیران ارشد استان یزد به خصوص زمانی قمی استاندار دارد تا فوتبال یزد با یک برنامه ریزی مدون و کمک همه کار بلدان بار دیگر گلیم خود را از آب بیرون بکشد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید