باتری جعبه سیاه هواپیمای مالزیایی تمام شد!

فروردین ۲۴, ۱۳۹۳ ساعت: ۱۹:۵۰ ب.ظ 2,423 بازدید بدون نظر

 ظاهراً باتری جعبه سیاه هواپیمای مالزیایی خاموش شده و ناامیدی برای یافتن این هواپیمای اسرارآمیز، افزایش یافته است.

گروه‌های حاضر در عملیات جست‌وجوی هواپیمای گم‌شده خطوط هوایی مالزی می‌گویند عدم دریافت پالس‌های جدید احتمالا نشانه تمام شدن باتری‌های جعبه سیاه این هواپیماست.

پس از آنکه اواخر هفته قبل گزارش‌هایی مبنی بر دریافت سیگنال‌های جعبه سیاه هواپیمای گم‌شده خطوط هوایی مالزی منتشر شد، چند روزی است که هیچ سیگنالی دریافت نشده و همین امر تیم‌های جست‌وجو را به این جمع‌بندی رسانده که احتمال باتری‌های جعبه سیاه هواپیما تمام شده است.

در صورتی که باتری‌ها واقعا تمام شده و جعبه سیاه از کار افتاده باشد، جست‌وجوگران یکی از مهمترین سرنخ‌ها برای تعیین سرنوشت پرواز مرموز ام.اچ370 خطوط هوایی مالزی را از دست داده‌اند. هفته گذشته نخست‌وزیر استرالیا گفته بود تقریبا اطمینان دارد که پالس‌های دریافت‌شده مربوط به هواپیمای گم‌شده است.

 

تلاش کمک‌خلبان هواپیمای مفقودشده برای برقراری تماس

طبق آخرین گزارش‌ها کمک خلبان هواپیمای مفقود شده مالزی در حین پرواز تلاش داشته با تلفن همراهش تماسی برقرار کند.

یک مقام مسئول که نامی از او منتشر نشده، گفت: کمک خلبان پیش از آن که هواپیما از صفحات نمایشگر رادار خارج شود سعی در برقراری تماس تلفنی داشته است.

خبرگزاری فرانسه نیز گزارش داد: به گفته این مقام این ارتباط به طور ناگهانی و احتمالا به دلیل آنکه هواپیما با سرعت از مقابل برج‌های ارتباط از راه دور عبور کرده، قطع شده است.

هرچند رسانه‌های داخلی مالزی به نقل از یک منبع دیگر اعلام کردند: هیچ قطعیتی وجود ندارد که این تماس از هواپیمای مفقود شده این کشور در هشتم مارس بوده باشد.

کارشناسان ماه گذشته و پس از مفقود شدن این هواپیمای مسافربری اظهار کردند: این پرواز به عمد از مسیر اصلی منحرف شده و سیستم ارتباطی آن با دست خاموش شده است.

سرنوشت هواپیمای مفقود شده و 239 سرنشین آن همچنان در ابهام است و فرضیه‌های متعددی از جمله حادثه تروریستی و هواپیماربایی مطرح شده است.

در ادامه تلاش برای یافتن اثری از این هواپیما امروز (یکشنبه) نیز 12 هواپیما و 14 کشتی در این عملیات شرکت دارند هرچند تاکنون ردی از آن یافت نشده است.

شما هم نظر خود را ارسال کنید