ایران در دقایق پایانی ازبکستان را شکست داد / گلزنی ترابی در اولین بازی ملی

خرداد ۲۱, ۱۳۹۴ ساعت: ۱۹:۵۴ ب.ظ 382 بازدید بدون نظر

تیم ملی ایران عصر امروز (پنجشنبه) از ساعت ۱۷:۳۰ به وقت تهران طی دیداری تدارکاتی در ورزشگاه اختصاصی بنیادکار به مصاف تیم ملی ازبکستان رفت که این بازی با برتری یک بر صفر شاگردان کی‌روش به پایان رسید. کارلوس کی‌روش تیمش را در هر دو نیمه این بازی با ترکیبی تقریباً متفاوت به میدان فرستاد و همین کار راهم سرمربی تیم ملی ازبکستان انجام داد.

تیم ملی ایران بازی مقابل ازبکستان را با ترکیب زیر آغاز کرد:
علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، محمدحسن کنعانی‌زادگان، سعید عزت‌اللهی، آندرانیک تیموریان، مسعود شجاعی، وحید امیری، احسان حاج‌صفی، وریا غفوری، رضا قوچان‌نژاد و مهدی طارمی.

دقیقه ۷: پاس عرضی تند و تیز طارمی از جناح راست در محوطه شش قدم دروازه ازبکستان به قوچان‌نژاد رسید اما او نتوانست از این فرصت بهره ببرد و ضربه‌اش از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۲۰: سردار رشیدف از روی ضربه ایستگاهی از فاصله تقریباً ۲۰ متری دروازه ایران را تهدید کرد که علیرضا حقیقی ضربه او را به اوت فرستاد.

دقیقه ۲۳: کرنر ارسالی بازیکن ازبکستان از جناح راست ایران در چند رفت و برگشت، مهاجم ازبک‌ها را در محوطه جریمه ایران صاحب فرصت خیلی خوبی کرد اما ضربه او راهی اوت شد.

دقیقه ۳۴: فرار تند و تیز وحید امیری از جناح چپ ایران و پاس عرضی او به داخل محوطه جریمه ازبکستان حاصلی را برای تیم ملی نداشت.

دقیقه ۳۵: شوت عالی کنعانی‌زادگان از پشت محوطه جریمه تیم ازبکستان به سختی توسط دروازه‌بان این تیم دفع شد و شجاعی نتوانست از توپ برگشتی درست استفاده کند.

دقیقه ۳۶: ضربه سر مهاجم شماره ۱۸ ازبکستان زخیر کوزی‌بویف از کنار دروازه حقیقی به اوت رفت.

دقیقه ۳۸: بازیکن شماره ۱۸ ازبکستان با حقیقی تک به تک شد اما ضربه او توسط این دروازه‌بان دفع شد. حقیقی حتی ضربه برگشتی رشیداف را در این صحنه به کرنر فرستاد تا دروازه ایران را در نیمه اول بسته نگه داشته باشد.

نیمه دوم:

دقیقه ۴۷: شوت محکم خسرو حیدری از کنار دروازه تیم ازبکستان به اوت رفت.

دقیقه ۶۲: رشیداف این بار یک تنه به خط دفاع ایران زد و بعد از کمی حرکت با توپ، ضربه‌اش از کناره دروازه ایران راهی اوت شد.

دقیقه ۶۳: میلاد محمدی جایگزین سعید عزت‌الهی شد.

دقیقه ۶۴: رشیداف با فرار تند و تیز خود و پس از جا گذاشتن حاج‌صفی و منتظری با حقیقی تک به تک شد اما ضربه‌اش را با بی‌دقتی از بالای دروازه به اوت زد.

دقیقه ۶۸: ضربه سرگئی‌اف از درون محوطه هیجده قدم ایران بار دیگر حقیقی را به نشان دادن واکنش مجبور کرد.

دقیقه ۷۰: کرنر ارسالی ازبک‌ها از جناح راست ایران توسط مدافع پیش‌تاخته با پشت سر می‌رفت درون دروازه حقیقی قرار بگیرد که ترابی از روی خط دروازه این توپ را برگشت داد.

دقیقه ۷۲: خسرو حیدری فراری سریع از جناح راست داشت و پاس عرضی او می‌رفت با اشتباه مدافع ازبکستان به گل تبدیل شود که این توپ از کنار دروازه به اوت رفت.

دقیقه ۷۵: همکاری خوب ترابی و آزمون می‌رفت ایران را صاحب گل کند که ضربه آزمون در درون محوطه شش قدم ازبکستان به پای حیدری برخورد کرد و توپ متوقف شد!

دقیقه ۸۶: ارسال دقیق حیدری از جناح راست با ضربه زیبای شریفی می‌رفت به گل تبدیل شود که نسترف به زیبایی این توپ را برگشت داد.

دقیقه ۳+۹۰: مهدی ترابی از جناح چپ ایران به زمین ازبکستان فرار کرد و پس از به هم ریختن نظم دفاع تیم میزبان با یک شوت محکم از درون محوطه جریمه دروازه نستروف را باز کرد.

ترکیب تیم ملی در نیمه دوم: علیرضا حقیقی، پژمان منتظری، محمدحسن کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی، وریا غفوری، خسروحیدری، احسان حاج‌صفی، امید ابراهیمی، سعید عزت‌الهی، سردار آزمون و مهدی شریفی

تیم ملی فوتبال کشورمان همچون بازی رفت از مرحله انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ ازبکستان را در دقایق پایانی شکست داد. در آن مسابقه نیز تیم ایران با گل محمدرضا خلعتبری که در دقایق تلف شده بازی به ثمر رسید، موفق به شکست ازبک‌ها شد.

نکته قابل تأمل در بازی امروز عملکرد خوب بازیکنان جوانی چون کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی، سعید عزت‌الهی و … که در نخستین بازی ملی خود کی‌روش و اهالی فوتبال ایران به آینده تیم ملی امیدوار کردند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید