شب تقدیر فوتبال ایران/

ایران ازبکستان با طعم افطار

خرداد ۲۱, ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۵۵ ب.ظ 784 بازدید یک نظر
تیم ملی فوتبال ایران فردا (دوشنبه) به مصاف ازبکستان می‌رود و در صورت غلبه بر این تیم راهی جام جهانی روسیه خواهد شد.

ایران  ازبکستان با طعم افطار

دیدار تیم ملی فوتبال ایران و مونته نگرو

ایران ازبکستان با طعم افطار

تیم ملی فوتبال ایران دوشنبه به مصاف ازبکستان می‌رود و در صورت غلبه بر این تیم راهی جام جهانی روسیه خواهد شد.

به‌ گزارش یزدیان ، تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران روز دوشنبه (فردا) در یکی از حساس‌ترین دیدارهای خود در مرحله انتخابی جام جهانی فوتبال روسیه به مصاف تیم‌ ‌ملی ازبکستان می‌رود و در صورت برتری بر حریف در فاصله دو هفته‌ باقی‌ مانده به پایان این مرحله از مسابقات به عنوان سومین تیم پس از روسیه (میزبان) و برزیل حضورش در جام جهانی را برای دومین بار متوالی قطعی خواهد کرد.

موفقیت تیم‌ ‌ملی در صعود به جام جهانی دو رکورد جدید را برای این تیم به ارمغان می‌آورد. تیم ملی برای نخستین بار به صورت متوالی به جام جهانی صعود می‌کند و همچنین راحت‌ترین صعود خود به این مسابقات را در طول ادوار گذشته تجربه خواهد کرد.

این دیدار حساس پس از اذان مغرب، ساعت ۲۱:۱۵ در ورزشگاه آزادی برگزار خواهد شد. برگزاری بازی در ساعات پایانی روز دوشنبه به دلیل ماه مبارک رمضان است و زمانی برای صرف افطار توسط هواداران روزه‌دار در نظر گرفته شده است.

ایران و ازبکستان، مهر ماه سال ۹۵ بازی رفت این مرحله را برگزار کرده بودند که شاگردان کارلوس کی‌روش موفق شدند در تاشکند این تیم را با یک گل شکست دهند. در حال‌ حاضر در جدول رده‌بندی گروه A همه تیم‌ها هفت دیدار برگزار کرده‌اند که ایران با ۱۸ امتیاز در رده نخست، کره جنوبی با ۱۴ امتیاز در رده دوم و ازبکستان با ۱۳ امتیاز در رده سوم جدول رده‌بندی قرار دارند و هر تیم تا پایان این مرحله سه دیدار خواهد داشت و از میان سه تیم ایران، کره جنوبی و ازبکستان، دو تیم به صورت مستقیم مرحله بعد صعود می‌کنند.

* ایران

شاگردان کارلوس کی‌روش اردوی خود را از اواخر اردیبهشت ماه آغاز کرده‌اند که با حضور کی‌روش در اوایل خرداد اردو شکل رسمی به خود گرفت و از روز پنجم خرداد ماه تیم‌ ‌ملی با تعدادی از بازیکنان برای برگزاری اردو راهی اتریش شد. در ادامه‌ بازیکنان لژیونر به این تیم ملحق شدند. تیم‌ ‌ملی روز ۱۲ خرداد ماه به مونته نگرو رفت و در دیداری دوستانه که روز ۱۴ خرداد ماه برگزار شد توانست این تیم را در پایتختش با حساب ۲ بر یک شکست دهد.

در ادامه‌ ملی‌پوشان فوتبال ایران به جای برگزاری اردو در دوبی به تهران باز گشتند و تمرینات خود را تا آغاز این دیدار ادامه‌ دادند تا تیم‌ ‌ملی در بهترین شرایط ممکن به مصاف ازبکستان برود.

* ازبکستان

ازبک‌ها در این دوره جزو بخت‌های صعود به جام جهانی محسوب می‌شوند و به دنبال جبران حسرت صعود نکردن به جام جهانی هستند. آنها در دوره گذشته این رقابت‌ها تنها به دلیل تفاضل گل کمتر نسبت به کره جنوبی به این رقابت‌ها صعود نکردند و یک بار دیگر تقدیر، سه تیم ایران، کره جنوبی و ازبکستان را در یک گروه قرار داده است اما شرایط جدول رده‌بندی فعلا اتفاقات دوره گذشته را رقم زده است، مگر این که ازبک‌ها بتوانند در سه دیدار باقی‌ مانده حداکثر امتیازات را کسب کنند و مسافر جام جهانی شوند. آنها برای دیدار با ایران اردوی خود را از چند هفته‌ قبل آغاز کرده‌اند و در آخرین دیدار تدارکاتی خود توانستند تایلند را با حساب ۲ بر صفر شکست دهند.

ازبکستان سابقه غافلگیر کردن تیم‌ ‌ملی ایران در تهران را دارد؛ این تیم چهار سال قبل توانست در ورزشگاه آزادی تیم‌ ‌ملی ایران را با یک گل شکست دهد. در حال‌ حاضر تیم‌ ‌ملی ایران در رده ۳۰ رنکینگ فدراسیون جهانی فوتبال و ازبکستان در رده ۶۸ این رده بندی است.

**********************************************

ایران تنها تیم “بدون گل خورده” در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸

سید جلال حسینی

با باز شدن دروازه‌ انگلیس اکنون تیم ملی فوتبال ایران تنها تیمی است که در انتخابی جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ گل نخورده است.

به‌ گزارش یزدیان ، شب گذشته و در مرحله انتخابی جام جهانی روسیه در قاره اروپا چند دیدار برگزار شد که در یکی از این دیدارها انگلیس برابر اسکاتلند قرار گرفت. سه شیر در حالی به مصاف اسکاتلند رفته بود که در بازی‌های قبلی دروازه‌اش را بسته نگه داشته بود. با این حال  شاگردان ساوت گیت دو بار دروازه‌ی خود را باز شده دیدند تا رکورد گل نخوردن در این رقابت‌ها را از دست بدهند.

 به ‌این‌ ترتیب در حال‌ حاضر تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران تنها تیمی است که در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گل نخورده و در تمام این بازی‌ها کلین شیت کرده است.

در رقابت‌های دور نهایی انتخابی جام جهانی در قاره آسیا، ایران ۷ دیدار را انجام داده که تاکنون تیم‌های آسیایی از زدن گل به آن عاجز بوده‌اند. ۶ بار علیرضا بیرانوند و یک بار سوشا مکانی در این دیدارها برای تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به میدان رفته‌اند.

تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران دوشنبه باید در ورزشگاه آزادی هشتمین دیدار خود در انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را برابر ازبکستان برگزار کند.

در صورتی که ملی‌پوشان ایران در این بازی هم دروازه‌ خود را بسته نگه دارند و در دو بازی بعدی برابر کره جنوبی و سوریه نیز گلی دریافت نکنند، یک رکورد فوق‌العاده‌ در تاریخ رقابت‌های انتخابی جام جهانی ثبت خواهد شد.

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید