شاهکار دختر ایرانی در روسیه/

اولین مدال بانوان ایران در گرند پری با طعم طلای کیمیا علیزاده

مرداد ۲۵, ۱۳۹۴ ساعت: ۱۹:۱۹ ب.ظ 1,577 بازدید بدون نظر
کیمیا علیزاده به مدال طلای گرند پری روسیه رسید و اولین مدال بانوان در گرند پری را رقم زد اما ابوالفضل یعقوبی در مرحله نیمه نهایی با قبول شکست مقابل حریف کره‌ای به برنز بسنده کرد.
کیمیا علیزاده

 اولین مدال بانوان ایران در گرند پری با طعم طلای کیمیا علیزاده

به گزارش یزدیان، امروز (یکشنبه) در سومین و آخرین روز مسابقات گرند پری روسیه تکواندوکاران اوزان 68- کیلوگرم مردان و 57- کیلوگرم زنان مبارزاتشان را برروی 3 شیاپ چانگ آغاز کرده‌اند که علیرضا نصرآزادانی، ابوالفضل یعقوبی و کیمیا علیزاده نمایندگان ایران بودند.

در وزن 57- کیلوگرم زنان کیمیا علیزاده توانست با شکست جید جونز انگلیسی به مدال طلای رقابت ها برسد.

وی در مرحله مقدماتی ابتدا یون وی هوانگ از چین تایپه را 12 تایی کرد و به دور بعد راه یافت. علیزاده در دیدار دوم خود برابر ریچل بوت از انگلیس با نتیجه 2 بر صفر پیروز شد و در ادامه در یک چهارم پایانی توانست جیوم لیم از کره جنوبی و قهرمان مسابقات جهانی روسیه را 22 بر 10 شکست دهد و به نیمه نهایی برسد. او در ادامه با شکست مارتینا زوبسیک از کرواسی به فینال وزن 57- کیلوگرم زنان رسید. این دیدار با نتیجه 8 بر 4 به نفع نماینده ایران به پایان رسید.

قهرمانی تیم تکواندو مردان ایران در آسیا

 اولین مدال بانوان ایران در گرند پری با طعم طلای کیمیا علیزاده

علیزاده در فینال مقابل جید جونز یکی از پرافتخارترین تکواندوکاران جهان در حال پیروز شد که در 2 راند اول عقب بود اما با جبران امتیاز در راند سوم مبارزه به راند طلایی کشید. در راند طلایی علیزاده اولین امتیاز را گرفت و به قهرمانی رسید. نتیجه این دیدار در پایان 3 راند با نتیجه تساوی در عدد 3 به پایان رسید.

این اولین حضور بانوان در گرند پری بود و تیم ایران با سه نماینده در روسیه شرکت کرد. طی روزهای گذشته شکرانه ایزدی و اکرم خدابنده از گردونه رقابت ها خارج شدند.

اما در وزن 68- کیلوگرم مردان ابوالفضل یعقوبی با قبول شکست مقابل حریف کره ای خود با نتیجه 8 بر 6 به برنز رقابت ها بسنده کرد.

وی ابتدا ماکسیم پوتوین از کانادا را 15 بر 3 شکست داد و در ادامه مقابل جوز انتونیو روسیلو از اسپانیا در راند طلایی پیروز شد. یعقوبی در مرحله یک چهارم پایانی برابر الکسی دنیسکو 15 بر 14 پیروز شد و به نیمه نهایی راه یافت.

در این وزن علیرضا نصر آزادانی دیگر نماینده ایران با یک برد و یک باخت به کار خود در رقابت های گرند پری پایان داد.

بدین ترتیب تیم تکواندو ایران با کسب یک مدال طلا و یک برنز در بخش مردان و یک مدال طلا در بخش زنان به کار خود در اولین مرحله گرند پری پایان داد.

مسابقات گرندپری G4 بود و دارندگان مدال طلا 40 امتیاز، دارندگان مدال نقره 24 امتیاز و دارندگان مدال برنز 14.4 امتیاز برای افزایش امتیازات رنکینگ المپیکی‌شان در راه کسب سهمیه المپیک، بدست آوردند.

همچنین به نفرات اول تا سوم به ترتیب 5، 3 و یک هزار دلار جایزه نقدی نیز اهدا شد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید