گزارش روز پنجم جام جهانی فوتبال 2018 روسیه

“انگلیس”، “بلژیک” و “سوئد” فاتحان روز پنجم

خرداد ۲۸, ۱۳۹۷ ساعت: ۲۳:۴۸ ب.ظ 1,249 بازدید یک نظر
سه شیرها موفق شدند با درخشش هری کین، کاپیتان خود و گلی که او به ثمر رساند، در لحظات پایانی تونس را شکست دهند./ بلژیک و سوئد نیز حریفان خود را شکت دادند.

جشن برد سه شیرها در لحظه آخر؛

انگلیس ۲- تونس ۱؛ ستاره‌ای به نام کین

سه شیرها موفق شدند با درخشش هری کین، کاپیتان خود و گلی که او به ثمر رساند، در لحظات پایانی تونس را شکست دهند./ بلژیک و سوئد نیز حریفان خود را شکت دادند. در ادامه گزارش هر سه دیدار روز پنجم می آید:

دانلود وقایع مهم روز پنجم جام جهانی

به گزارش “یزدیان”، ملی پوشان فوتبال انگلیس با نمایشی هجومی جام جهانی ۲۰۱۸ را آغاز کردند، طوری که ۱۷ شوت به سمت دروازه تونس داشتند و ۷ بار موقعیت جدی به وجود آوردند که فقط دو گل سهم آنها بود؛ شاگردان ساوت‌گیت خلاف بازی تیمی که فرصت‌های عالی خود بهره نبردند، روی دو ارسال کرنر دو گل توسط هری کین در دقایق ۱۱ و ۱+۹۰ زدند تا تونس که تنها یک گل از روی نقطه پنالتی توسط فرجانی ساسی در ۳۶ زده بود را با نتیجه ۲ بر یک مغلوب کنند.

سه شیرها با این پیروزی برابر تونس، همانند تیم ملی بلژیک که برابر پاناما به برتری رسید، در جدول گروه G 3 امتیازی شدند ولی بر حسب تفاضل گل کمتر در رده دوم قرار گرفتند.

 

جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه؛ گروه G
دوشنبه: ۹۷/۰۳/۲۸ ؛ ساعت ۲۲:۳۰
استادیوم: ولگوگراد آرنا/ تماشاگر: ۴۱۰۶۴ نفر
داور: ویلمار رولدان(کلمبیا)؛ کمک‌ها: الکساندر گوژمن، کریستین دلا کروز و ریکاردو مونترو(کاستاریکا)/ کمک داور ویدئویی: ساندرو ریچی(برزیل)

 

تیم ملی انگلیس
جوردن پیکفورد، کایل واکر، جان استونز، هری مگوایر، جورن هندرسون، دله آلی(۸۰- لوفتوس چیک)، جسی لینگارد(۲+۹۰- اریک دایر)، کیرن تریپر، اشلی یانگ، رحیم استرلینگ(۶۸- مارکوس راشفورد) و هری کین
سرمربی: گرت ساوت‌گیت

 

 

تیم ملی تونس
معز حسن(۱۵-  فاروق بن مصطفى)، صیام بن یوسف، دیلان برون، یاسین مریاح، علی معلول، انیس البدری، الیاس السخیری، الفرجانی ساسی، فخرالدین بن یوسف، نعیم السلیتی(۷۴- محمدامین بن عمر) و وهبی الخزری(۸۵- صابر خلیفه)
سرمربی: نبیل معلول

 

 

 

 

شرح گل ها

انگلیس ۱ – تونس ۰ (دقیقه ۱۱: هری کین): فشار حملات بی‌امان انگلیسی‌ها جواب داد و ارسال عالی جونز از روی کرنر و ضربه سر استونز که با واکنش تماشایی معز حسن همراه شده بود را هری کین در ریباند تبدیل به گل کرد.

 

انگلیس ۱ – تونس ۱ (دقیقه ۳۶: فرجانی ساسی): پنالتی‌ای که به سود تونس اعلام شده بود را الفرجانی ساسی به سمت راست دروازه زد تا توپ بعد از برخورد به نوک انگشتان پیکفورد و عبور از زیر دستان او گل مساوی را به همراه داشته باشد.

 

انگلیس ۲ – تونس ۱ (دقیقه ۱+۹۰: هری کین): مثل نیمه اول، انگلیس دوباره روی یک ضربه کرنر به گل رسید؛ این بار ارسال دقیق اشلی یانگ از روی کرنر سمت راست زمین را مگوایر با ضربه سر به مقابل تیرک دوم که هری کین در آنجا حضور داشت، فرستاد تا کاپیتان تیم ملی انگلیس دومین گل خود و تیمش را با ضربه سر به ثمر رساند.

 

 

اخطار

کایل واکر(۳۳) از انگلیس

 

لحظات حساس

دقیقه ۳: هندرسون از میانه زمین پاس بلند عالی به پشت مدافعان تونس فرستاد و موقعیت خوبی برای دله آلی فراهم کرد که پاس در عرض او را استرلینگ نتوانست استفاده کند و معز حسن آن را برگشت داد و در ادامه هم شوت لینگارد فقط یک کرنر برای انگلیس رقم زد.

دقیقه ۴: ضربه سر مگوایر روی ارسال توپ از کرنر با واکنش عالی معز حسن از کنج دروازه بیرون کشیده شد.

دقیقه ۵: باز هم استرلینگ یک موقعیت فوق‌العاده از دست داد و این بار بعد از پاس دله آلی و پاس در عرض لینگارد، مقابل دروازه خالی تونس قرار گرفت ولی با ضربه بی‌دقت توپ را زد تا هیچ حاصلی برای انگلیس نداشته باشد.

 

 

دقیقه ۱۰: ضربه سر محکم و دقیق واردی را بن مصطفی با یک فوق واکنش برگشت داد.

دقیقه ۱۸: شوت روی پای تماشایی هندرسون از پشت محوطه جریمه را بن مصطفی در اختیار گرفت.

دقیقه ۲۴: سانتر دقیق یانگ از جناح راست زمین را لینگارد نتوانست در موقعیت عالی و مقابل دروازه تونس استفاده کند تا توپ به اوت برود.

دقیقه ۲۸: شوت پشت محوطه ساسی به سمت دروازه انگلیس به پای واکر برخورد کرد و به بیرون رفت.

دقیقه ۲۸: ضربه سر وهبی الخزری از روی دروازه انگلیس راهی اوت شد.

دقیقه ۳۱: تریپر از روی ضربه آزاد سمت چپ زمین توپ را به بعد از تیرک دوم فرستاد که ضربه سر مگوایر را فاروق بن مصطفی مهار کرد.

دقیقه ۳۳: زمان ارسال توپ از سمت راست زمین، واکر با پشت دست ضربه‌ای به بن یوسف زد تا داور کلمبیایی اعلام ضربه پنالتی به سود تونس کند.

دقیقه ۳۹: توپ ارسالی از سمت چپ زمین موقعیت خطرناکی برای انگلیس شکل داد ولی بازیکنان این تیم در سه موقعیت متوالی مقابل دروازه تونس نتوانستند از فرصت گلزنی بهره ببرند. تا در نهایت وهبی الخزری توپ را از منطقه خطر دفع کند که البته در این صحنه به نظر می‌رسید فرجانی ساسی روی هری کین مرتکب خطا شده که داور چنین تصمیمی نگرفت.

 

 

دقیقه ۴۴: موقعیت خراب کردن‌های لینگارد تمامی ندارد و این بار پاس مگوایر با ضربه سر و شوت پای چپ او در مقابل دروازه تونس به مدافع این تیم برخورد کرد تا فقط یک کرنر نصیب انگلیس شود.

دقیقه ۴۴: ارسال زمینی خطرناک واکر از جناح راست زمین را بن مصطفی مهار کرد.

دقیقه ۴۵: پاس بلند تماشایی واکر پشت مدافعان تونس را لینگارد نتوانست استفاده کند و ضربه او بعد از برخورد به تیرک عمودی دروازه تونس به اوت رفت.

دقیقه ۵۱: ضربه سر مگوایر روی توپ ارسالی از کرنر را بن مصطفی جمع کرد که باز هم در این صحنه به نظر می‌رسید باید برای دومین بار خطای پنالتی ساسی روی کین اعلام می‌شد که این اتفاق نیافتاد.

دقیقه ۶۳: سانتر تریپر از روی کرنر را مگوایر با ضربه سر زد و در ادامه هر کین قصد داشت توپ را تبدیل به گل کند که بن مصطفی توپ را گرفت.

دقیقه ۶۹: ضربه آزاد تریپر از فاصله ۳۰ متری به شکل خطرناکی از کنار دروازه تونس عبور کرد.

دقیقه ۷۱: پاس چیپ خطرناک هندرسون به پشت مدافعان تونس به دله آلی نرسید تا بن مصطفی توپ را جمع کند.

دقیقه ۷۲: نعیم السلیتی قصد داشت با شوت پشت محوطه دروازه انگلیس را باز کند که ضربه او کم دقت بود و به اوت رفت.

دقیقه ۷۹: ضربه آزاد اشلی یانگ از پشت قوس محوطه جریمه با اختلاف کمی از روی دروازه تونس به بیرون زده شد.

دقیقه ۸۳: ارسال تند و تیز یانگ از روی کرنر را بن مصطفی زودتر از رسیدن توپ به جونز، با دو دست دفع کرد که مصدومیت هر دو بازیکن هم در این صحنه اتفاق افتاد.

دقیقه ۸۸: پاس در عرض لوفتوس چیک و رها کردن توپ توسط راشفورد، بهترین موقعیت گلزنی را برای لینگارد فراهم کرده بود که مثل دفعات قبل باز هم این بازیکن فرصت را هدر داد تا مریاح توپ را دور کند.

 

 

 

بهترین بازیکن
هری کین مثل همیشه در خط حمله انگلیس زهردار ظاهر شد و موفق شد روی دو توپ ارسالی از روی کرنر و جای‌گیری مناسب در تیرک دوم، دو گل برای تیمش بزند و نقش اصلی را در پیروزی سه شیرها داشته باشد تا ستاره زمین لقب بگیرد.

 

 

 

 

اتفاق ویژه

شاید اگر تیم ملی تونس با تمام نفرات برابر انگلیس بازی می‌کرد، حداقل یک امتیاز می‌گرفت و در لحظات پایانی مغلوب نمی‌شد، اما مصدومیت معز حسن در همان ۱۵ دقیقه ابتدایی و خروج دروازه‌بان اصلی تونس که سه فوق واکنش برابر ستاره‌های انگلیسی داشت، موجب شد تا عقاب‌های کارتاژ بیش از ۷۵ دقیقه بدون او کار کنند.

 

در حاشیه

* اریک دایر، فیل جونز، راشفورد، واردی و دنی ولبک بازیکنان شاخصی هستند که در ابتدای بازی جزو ترکیب انگلیس قرار نگرفتند و نیمکت‌نشین هستند.

* معز حسن که نمایش درخشانی در ۱۵ دقیقه ابتدایی مقابل انگلیس داشت، به دلیل آسیب دیدگی از ناحیه کتف دست نتوانست به بازی ادامه دهد تا با چشمانی گریان زمین را ترک کند و تعویض شود.

=========================

سوئد ۱- کره جنوبی ۰؛ پیروزی با VAR

تیم ملی فوتبال سوئد به لطف بازبینی کمک داور ویدئویی موفق به پیروزی یک بر صفر مقابل کره جنوبی شد.

به گزارش “یزدیان”، در دومین بازی از گروه F جام جهانی ۲۰۱۸ تیم ملی سوئد که با حذف هلند و ایتالیا در مرحله مقدماتی قاره اروپا به این رقابت‌ها رسیده بود، از ساعت ۱۶:۳۰ امروز در استادیوم نیژنی نووگورود به قضاوت جوئل آگیلار مقابل تیم ملی کره جنوبی قرار گرفت.

 

در نیمه اول دو صحنه مشکوک به پنالتی اتفاق افتاد و یک بار هم در لحظات پایانی مارکوس برگ در موقعیت تک به تک با جو هیوون وو نتوانست دروازه کره جنوبی را باز کند تا دو تیم با تساوی بدون گل به رختکن بروند.

 

در دقیقه ۶۴ کیم مین وو که در نیمه اول به جای پارک جو هو مصدوم وارد زمین شده بود و در سمت راست خط دفاعی کره جنوبی بازی می‌کرد، در محوطه جریمه خودی روی پای روی کلاسن مرتکب خطا شد که داور ال‌سالوادوری مسابقه اعتقادی به اعلام خطای پنالتی نداشت، اما ثانیه‌هایی بعد با اعلام کمک داور ویدئویی(VAR) و بازبینی مجدد صحنه، برای سوئد پنالتی گرفت.

 

گرانکوئیست، کاپیتان تیم ملی سوئد پشت ضربه پنالتی ایستاد و خلاف جهت هیوون وو توپ را به سمت چپ دروازه کره جنوبی زد تا گل اول بازی برای تیم ملی سوئد ثبت شود.

 

در ادامه ملی پوشان فوتبال کره جنوبی که تا پیش از این بیشتر روی ضد حملات برنامه داشتند، با حملات پیاپی و تعویض‌های هجومی سعی در جبران تک گلی که خورده بودند داشتند و حتی دو موقعیت جدی روی دروازه سوئد خلق کردند، اما در نهایت نتوانستند گلزنی کنند تا شاگردان یان اندرسون نخستین بازی جام جهانی ۲۰۱۸ را با پیروزی برابر کره‌ای‌ها پشت سر بگذارند.

 

روز گذشته در اولین بازی گروه F جام جهانی ۲۰۱۸ تیم ملی مکزیک موفق به پیروزی یک بر صفر مقابل آلمان شد و امروز هم سوئد توانست با همین نتیجه کره جنوبی را شکست دهد تا دو تیم سه امتیازی در این گروه باشند.

 

 

روبین اولسن، آندریاس گرانکوئیست، پونتوس جانسون، لودویگ آگوستینسون، مایکل لاستینگ، سباستین لارسن(۸۱- گوستاو اسونسون)، آلبین اکدال(۷۱- اسکار هیلمارک)، ویکتور کلاسن، امیل فورسبرگ، مارکوس برگ و اولا تویوونن(۷۷- ایساک تلین) بازیکنانی بودند که با نظر اندرسون در این بازی برای سوئد به میدان رفتند.

 

تیم ملی کره جنوبی هم در این مسابقه با جو هیوون وو، جانگ هین سو، کیم هیونگ وون، لی یونگ، پارک جو هو(۲۸- کیم مین وو)، کی سونگ یئونگ، لی جائه سونگ، کو جا چئول(۷۳- لی سئونگ وو)، هوانگ هی چان، سون هئونگ مین و کیم شین ووک(۶۷- جونگ وو یونگ) برابر سوئد قرار گرفت.

 

ویکتور کلاسن(۶۱) از سوئد و هوانگ هی چان(۵۵) و کیم شین ووک(۱۳) از کره جنوبی سه بازیکن اخطاری این مسابقه که ۴۲ هزار و ۳۰۰ نفر آن را از نزدیک تماشا می‌کردند، بودند.

 

آندریاس گرانکوئیست، کاپیتان سوئد و زننده تک گل تیمش در پایان مسابقه به‌عنوان بهترین بازیکن زمین انتخاب شد.

=======================

بلژیک ۳-۰ پاناما؛ لوکاکو و مرتنز پاناما را مجازات کردند

بلژیک-3-0-پاناما؛-دبل-لوکاکو-و-سوپر-گل-مرتنز-پاناما-را-مجازات-کردند

  دو تیم بلژیک و پاناما اولین دیدار از گروه هفتم رقابت ها را از ساعت ۱۹:۳۰ با قضاوت سیکازوه آٰغاز کردند.

به گزارش وبسایت ریزدیان، ترکیب دو تیم به شرح زیر می باشد.

ترکیب تیم ملی بلژیک

کورتوا، فرتونگن، آلدرویرلد، بویاتا، مونیر، دی بروین، ویتسل، کاراسکو، مرتنز، لوکاکو و ادن هازارد

ترکیب تیم ملی پاناما

پندو، دیویس، اسکوبار، تورس، موریلو، گومز، بارسناس، کوپر، گادوی، رودریگز و پرز

 

لحظات حساس 

دقیقه ۲۲: شوت محکم کوین دی بروین با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۳۸: حرکت خوب هازارد در محوطه جریمه او را در موقعیتی خوب قرار داد اما ضربه او با واکنش خوب پندو همراه شد.

دقیقه ۴۱: سانتر عالی دیبروین در پشت محوطه جریمه روی پای مرتنز سوار شد اما شوت مهاجم ناپولی با اختلافی اندک به بیرون رفت.

دقیقه ۴۹: توپ پس از چند بار رد و بدل شدن در محوطه جریمه به مرتنز رسید و او با یک ضربه رو پای محکم قفل دروازه پاناما را گشود.

دقیقه ۵۵: پاس فوق العاده بارسناس، موریلو را در فرصت تک به تک قرار داد که کورتوا اجازه نداد پاناما بتواند گل مساوی را به ثمر برساند.

دقیقه ۶۹: سانتر بیرون پای کوین دی بروین و ضربه سر روملو لوکاکو باعث شد تا بلژیک به گل دوم دست پیدا کند.

دقیقه ۷۴: پاس در عمق هازارد به لوکاکو رسید و این مهاجم سیه چرده با یک ضربه بغل پا گل سوم را به ثمر رساند.

 

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید