انجام ۱۱۲ عملیات امداد نوروزی توسط نجاتگران هلال‌احمر یزد / راه‌اندازی مرکز جامع توانبخشی هلال احمر یزد

فروردین ۲۱, ۱۳۹۷ ساعت: ۱۷:۱۷ ب.ظ 2,019 بازدید بدون نظر
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد ضمن ارائه گزارشي از اقدامات و عملكرد اين جمعيت در ايام نوروز 97، ابرزا اميدواري كرد كه در نيمه دوم ارديبهشت‌ماه شاهد راه‌اندازي مركز جامع توانبخشي هلال‌احمر در يزد باشيم.

انجام ۱۱۲ عملیات امداد نوروزی توسط نجاتگران هلال‌احمر یزد / راه‌اندازی مرکز جامع توانبخشی هلال احمر یزد
انجام ۱۱۲ عملیات امداد نوروزی توسط نجاتگران هلال‌احمر یزد / راه‌اندازی مرکز جامع توانبخشی هلال احمر یزد / امضای بیش از ١۵ هزار میثاق نامه کمپین «نه به تصادفات» در پایگاه‌های نوروزی هلال احمر یزد

? مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان یزد ضمن ارائه گزارشی از اقدامات و عملکرد این جمعیت در ایام نوروز ۹۷، ابرزا امیدواری کرد که در نیمه دوم اردیبهشت ‌ماه شاهد راه‌اندازی مرکز جامع توانبخشی هلال‌احمر در یزد باشیم.

? به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد ؛ دکتر «محسن حرازی زاده یزدی» امروز در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه با اشاره به برنامه‌های متعدد این جمعیت در ایام نوروز از جمله طرح‌های امداد و نجات، فرشتگان و سلامت مسافرین، تصریح کرد: طرح امداد و نجات نوروزی جمعیت هلال احمر از ۲۵ اسفندماه ۹۶ آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ۹۷ ادامه داشت که طی آن در مجموع ۱۱۲ مورد عملیات از سوی نجاتگران جمعیت هلال احمر استان یزد انجام شد.

? وی با بیان این که در این مدت ۱۸ پایگاه امدادی شامل ۱۲ پایگاه ثابت و شش پایگاه سیار در راه‌های استان استقرار داشتند، اضافه کرد: عملیات‌های انجام شده در این مدت به تفکیک شامل ۳۱ مورد عملیات جاده‌ای، ۷۵ عملیات حضوری، دو مورد خدمات مناسبتی، دو مورد عملیات ریزش آوار و دو مورد عملیات کوهستان بوده است .

? وی مجموع حادثه‌دیدگان حوادث جاده‌ای در عملیات‌های امداد و نجات نوروزی هلال احمر را ۸۴ نفر و نجات یافتگان در این حوادث را ۱۸ نفر ذکر کرد.

? این مسئول با بیان این که در مجموع ۴۶۶ نفر نیروهای عملیاتی هلال احمر در این ایام فعالیت داشتند، افزود: در طرح امداد و نجات نوروزی مجموع کل آمبولانس‌های اعزام شده ۴۷ مورد بوده است.

? مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر یزد افزود: جمعیت هلال‌احمر دارای سه گروه کوهستانی در یزد، تفت و اردکان بوده که عملکردی جدا از گروه‌های واکنش سریع داشته و از آمادگی علمی و فنی بسیار خوبی در کشور برخوردار هستند.

? وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح نیابت بیان کرد: این طرح باهدف سرکشی و بهبود وضعیت خانواده‌های بی‌سرپرست و بد سرپرست اجراشده و درمجموع ضمن اجرای ۱۴۷ طرح بازدید، تصمیمات لازم درزمینه، خدمات‌رسانی به این خانواده‌ها گرفته و برنامه‌ریزی‌ها انجام شد.

? حرازی زاده از اجرای طرح فرشتگان رحمت خبر داد و خاطرنشان کرد: هلال‌احمر پلی مابین توان توانمندان و نیاز نیازمندان است، عمده فعالیت‌های این جمعیت از سوی مردم شکل‌گرفته است، هلال‌احمر یزد نیز تلاش کرده تا در این طرح با ارائه خدمات‌رسانی توسط هزینه‌های تأمین‌شده از سوی مردم به نیازمندان به رسالت خود در این زمینه عمل کند.

? حرازی زاده بیشترین حضور جوانان هلال احمر در طرح‌های نوروزی این جمعیت را در بخش راهنمایی مسافران نوروزی با مشارکت قریب به یک‌هزار عضو ذکر کرد و گفت: در مدت اجرای طرح ۲۰۴ هزار و ۶۵۱ نفر از خدمات این حوزه بهره گرفته‌اند و علاوه بر این نیز دو هزار و ۱۷۲ مسافر نیز از خدمات پایگاه‌های سیار در این بخش بهره‌مند شده‌اند.

? وی در این باره از توزیع ۹۴ هزار و ۱۳۲ نقشه راهنمای استان و ۸۸ هزار و ۷۹۵ بروشور معرفی جاذبه‌های استان به مشافران نوروزی خبر داد.

? وی با اشاره به برگزاری «کمپین نه به تصادفات» در راستای کاهش حوادث جاده‌ای در این ایام، گفت: خوشبختانه در این کمپین ۱۵ هزار و ۳۱۶ نفر شرکت داشتند که در بین آنها بروشورها و بسته‌های فرهنگی توزیع شد.

? مدیر عامل هلال احمر استان از تعامل خوب بین هلال احمر و اورژانس استان در ارائه خدمات امداد و نجات نوروزی خبر داد و در این رابطه با همکاری مسئولان دانشگاه علوم پزشکی قدردانی کرد.

? وی از عمده فعالیت‌های در دستور کار هلال احمر استان را اعتمادسازی و تقویت آن در جامعه برشمرد و گفت: تمام فعالیت‌های جمعیت هلال احمر به صورت داوطلبانه است و فعال‌تر شدن این جمعیت نیازمند تقویت خدمات ارائه شده از سوی اعضاء است که با اعتمادسازی ممکن خواهد بود.

? حرازی زاده یکی دیگر از برنامه‌های این جمعیت در استان را راه‌اندازی مرکز جامع توانبخشی هلال احمر استان ذکر کرد و در این باره تصریح کرد: امیدواریم شاهد تا نیمه دوم اردیبهشت‌ماه امسال شاهد راه‌اندازی این مرکز در ساختمان خیابان آیت االله کاشانی یزد باشیم و بتوانیم از برند هلال احمر برای ارائه بهترین خدمات به همشریان بهره جویم.

? به گفته‌ی وی، قرار است این مرکز خدمات خود را از گفتاردرمانی، کاردرمانی و فیزیوتراپی آغاز و در ادامه با خدمات ارتوپدی فنی دنبال کند.
وی در مورد ایجاد پایگاه امداد هوایی در استان نیز گفت: در این رابطه رایزنی‌هایی با مدیریت بحران و ستاد مرکزی جمعیت در دست اقدام است و وعده‌هایی نیز داده شده که در صورت تکمیل آشیانه و پد بالگرد و دیگر موارد، بالگرد آن از سوی تهران تامین شود.

? حرازی زاده یکی دیگر از طرح‌های جمعیت هلال احمر استان که البته هنوز در حد پیشنهاد باقیمانده و نیاز به تصویب و اعتبارات لازم دارد را ایجاد انبار لجستیک منطقه در استان یزد ذکر کرد.

? وی در بخش دیگری از سخنانش در مورد تغییر و تحولات احتمالی در شهرستان‌ها نیز گفت: علی رغم سند استراتژی ۵ ساله ابلاغی، در حال تدوین سند راهبردی جمعیت هلال احمر استان یزد هستیم که شاید برای عملیاتی شدن آن در صورت نیاز برخی تغییرات را شاهد باشیم ولی در حال حاضر تمام عوامل جمعیت در استان به نحو احسن در حال ارائه خدمات هستند.

? مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد با بیان اینکه هلال احمر در بحث امداد و نجات جاده‌ای از توانمندی‌های بسیار خوبی به مدد نیروهای آموزش دیده برخوردار است،‌ ادامه داد: یکی از مشکلات ما در بحث امداد و نجات، انجام عملیات در بافت تاریخی یزد است زیرا برخی کوچه‌ها و معابر، امکان عبور و مرور دستگاه‌های خدمات‌رسان و امدادگر را سلب کرده ضمن اینکه بناهای بافت تاریخی یزد، به لحاظ نوع ساخت و ساز، آوار سنگینی دارد.

? حرازی‌زاده در پاسخ به سئوال در مورد تعامل هلال احمر با دیگر دستگاه‌های امدادرسان نظیر اورژانس بیان کرد: تعامل و ارتباط خوبی در این زمینه برقرار است و هماهنگی مناسبی در این زمینه وجود دارد.

? وی اظهار داشت: هلال احمر اغلب خدمات امدادی خود را در حوادث جاده‌ای ارائه می‌دهد اما اورژانس این خدمات را در شهرها نیز ارائه می‌دهد ضمن اینکه هلال احمر اغلب شرایط را برای امدادرسانی اورژانس فراهم می‌کند.

? مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان یزد در مورد وضعیت داروخانه هلال احمر و تامین داروهای خاص نیز بیان کرد: در این زمینه خوشبختانه مشکل جدی وجود ندارد و همه داروهاییکه برای بیماران خاص در کشور وجود دارد، در استان یزد نیز تامین شده است.

? حرازی‌زاده همچنین تاکید کرد: تمام فعالیت‌های هلال احمر بر اساس فعالیت‌های داوطلبانه شکل می‌گیرد و هر چه اعضای داوطلب، فعالتر عمل کنند، بقیه خدمات این سازمان نیز به شکل بهتری پیش خواهد رفت.

? حرازی زاده در پایان ضمن تاکید بر گسترش آموزش‌های امدادی به آحاد جامعه، از رسانه‌های استان خواست تا به هلال احمر در جهت ترویج فرهنگ و حس نوعدوستی در بین شهروندان کمک کنند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید