هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا؛

الاهلی ۲ – پرسپولیس ۱/ کار سرخ پوشان برای صعود سخت شد+ جدول گروه

اردیبهشت ۲, ۱۳۹۸ ساعت: ۲۳:۱۱ ب.ظ 493 بازدید بدون نظر
دو تیم فوتبال پرسپولیس و الاهلی عربستان در چارچوب هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری دو بر یک نماینده عربستان خاتمه یافت.

هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا؛

الاهلی ۲ – پرسپولیس ۱/ کار سرخ پوشان برای صعود سخت شد+ جدول

تیم فوتبال پرسپولیس مقابل الاهلی با نتیجه دو بر یک شکست خورد.

دو تیم فوتبال پرسپولیس و الاهلی عربستان در چارچوب هفته چهارم لیگ قهرمانان آسیا از ساعت ۲۰:۰۰ در امارات به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری دو بر یک نماینده عربستان خاتمه یافت تا پرسپولیس به رده آخر گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا سقوط کند.

گل‌های این بازی را عمر السوما در دقیقه ۳۰ (پنالتی) و ۸۴ برای الاهلی و شجاع خلیل زاده در دقیقه ۱+۹۱ برای پرسپولیس به ثمر رساندند.

ترکیب پرسپولیس ایران: علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، محمد نادری، سید جلال حسینی، مهدی شیری، کمال کامیابی‌نیا، مهدی ترابی (۷۱- مهدی ترابی)، احمد نورالله‌ی (۷۱- امید عالیشاه)، بشار رسن (۶۱- سروش رفیعی)، علی علیپور و سیامک نعمتی

ترکیب الاهلی عربستان: محمد العویس، سعید المولد، محمد آل فتیل، سانتوس، حسین عبدالغنی، پائولو دیاز، نوح الموسی، سلمان الموشر، عبدالرحمن غریب، جانینی و عمر سوما

نیمه اول/ الاهلی ۱ – پرسپولیس ۰

این بازی متعادل شروع شد و دو تیم در ابتدا به دنبال ارزیابی یکدیگر بودند. پرسپولیس بعد از دقایق ابتدایی بازی را در دست گرفت و نخستین حمله جدی را روی دروازه الاهلی خلق کرد. کار ترکیبی و زیبای بازیکنان پرسپولیس با شوت رسن همراه شد ولی ضربه او با واکنش عویس همراه شد و این توپ راهی به دروازه پیدا نکرد.

 الاهلی 2 - پرسپولیس 1/ کار سرخ پوشان برای صعود سخت شد+ جدول

پس از این دوباره شاگردان برانکو با حرکت و سر توپ زیبای مهدی ترابی به سمت دروازه نماینده عربستان یورش بردند که ضربه سیامک نعمتی با برخورد به مدافع الاهلی راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه ۱۵ بازهم پرسپولیس بود که حمله جدی را روی دروازه الاهلی به وجود آورد. یک‌و دو علیپور با رسن پرسپولیس را در موقعیت دو به تک قرار داد و علیپور سعی کرد تا با پاسی در عرض نعمتی را صاحب توپ کند که مدافع الاهلی نزدیک بود با دفع اشتباه توپ دروازه تیم خود را باز کند.

پس از این دوباره بازی متعادل شد و در دقیقه ۲۶ پرسپولیس صاحب ضربه ایستگاهی شد که شوت ترابی به شکلی خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

بر خلاف جریان بازی الاهلی توسط عبدالرحمن غریب ضدحمله‌ای را روی دروازه پرسپولیس ترتیب داد و او بعد از جا گذاشتن سیدجلال حسینی با بیرانوند تک به تک شد و برخورد دروازه بان پرسپولیس با او منجر به اعلام یک ضربه پنالتی به سود الاهلی شد. این ضربه را سوما در دقیقه ۳۰ به گل تبدیل کرد.

پس از این گل حملات دو تیم نتیجه‌بخش نبود تا پرسپولیس بازنده به رختکن برود.

نیمه دوم/ الاهلی ۲ – پرسپولیس ۱

این نیمه را پرسپولیس هجومی آغاز کرد و علیپور و نعمتی این فرصت را داشتند که گل مساوی را به ثمر برسانند اما این اتفاق نیفتاد.

پس از این، تیم عربستانی بود که توپ و میدان را در اختیار گرفت و چند موقعیت خوب توسط جانینی و عمر السوما ایجاد کرد. ضربه  عمر السوما در دقیقه ۵۳ با واکنش خیره‌کننده بیرانوند به کرنر رفت.

از دقیقه ۶۰ خستگی به دو تیم فشار آورده بود و هر تیمی که صاحب توپ می‌شد حمله‌ای جدی را روی دروازه حریفش ایجاد می‌کرد. در یکی از این موقعیت‌ها و حرکت زیای شیری، توپ را در فرصت مناسبی در اختیار علیپور قرار داد که شوت ناامیدکننده این بازیکن فرصت گلزنی را از شاگردان برانکو گرفت.

چند دقیقه بعد این نوبت سیامک نعمتی بود که با شوتی سرکش دروازه الاهلی را تهدید کند اما واکنش زیبای عویس توپ را به کرنر فرستاد.

در اواسط نیمه دوم برانکو امید عالیشاه، سروش رفیعی و محمد امین اسدی را به زمین فرستاد تا نیروهای هجومی این تیم تازه‌نفس باشند.

در حالی که بازی متعادل پیگیری می‌شد، مهدی شیری خطایی را در پشت محوطه جریمه به روی جانینی مرتکب شد و عمر السوما پشت توپ قرار گرفت تا گل دوم خود و تیمش را به ثمر برساند.

در ادامه و در دقیقه ۱+۹۰ ارسال سروش رفیعی برای شجاع خلیل زاده با ضربه سر این بازیکن همراه شد و پرسپولیس یکی از گل‌های خورده را جبران کرد و این بازی در نهایت با حساب دو بر یک به سود تیم الاهلی به پایان رسید.

با این نتیجه پرسپولیس ۴ امتیازی باقی ماند و به رده آخر گروه سوم لیگ قهرمانان آسیا سقوط کرد و الاهلی عربستان نیز در رده دوم قرار گرفت.

05

 دیگر گزینه‌ای جز برد نداریم

برانکو: نمی‌توانم ایرادی بگیرم، بازیکنان خسته هستند

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس مدعی شد تیمش در بازی برگشت مقابل الاهلی عربستان بهتر از بازی رفت دو تیم عمل کرده، اما در نهایت تن به شکست داده است.

برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در نشست خبری بعد از دیدار تیمش مقابل الاهلی عربستان گفت: متاسف شدیم که امروز برنده نشدیم. ما تیم بهتری در این بازی بودیم. موقعیت های خطرناکی داشتیم و حتی بهتر از بازی قبلی که برنده شدیم بودیم.

وی ادامه داد:  آنها ۲ گل به ما زدند و روی ضربان ایستگاهی به ما گل زدند. نمی توانم از بازیکنان ایراد بگیرم چون خسته هستند. هوا هم گرم بود اما با این شرایط تا لحظات آخر به دنبال برد بودند.

برانکو تصریح کرد: ما دیگر گزینه ای جز برد نداریم. برای برد باید به هر دو بازی وارد شویم. البته امروز اگر می بردیم عالی می شد اما اگر می بردیم هم باید ۲ بازی آینده را هم می بردیم. ما تیم بهتری هستیم و می توانیم به مرحله بعد برویم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص موقعیت های از دست رفته تیمش در این بازی هم افزود: با این حرف موافقم که هم در لیگ ایران و هم در آسیا موقعیت هایی را از دست می‌دهیم. همیشه می شود برای این موضوع دلیل پیدا کرد اما خستگی یکی از این دلایل است. از طرف دیگر امکان این که بتوانیم در تمرینات این ایرادات را بر طرف کنیم نداریم. اما با همه این مسائل باید موثرتر باشیم.

برانکو در خصوص بازی با سپاهان هم تصریح کرد: من اطمینان دارم که بازیکنان از نظر روحی زود بر می‌گردند. مشکل الان مسائل فیزیکی است چرا که ۳ روز دیگر بازی سنگینی داریم.

سرمربی پرسپولیس در خصوص ۲ تعویض همزمانی که در این بازی انجام داد ادامه داد: می خواستم برنده شویم. برای همین یک مهاجم کلاسیک و یک بازیکن هجومی را به زمین فرستادم چون ما بهتر از تیم حریف بودیم و می توانستیم برنده شویم.

شما هم نظر خود را ارسال کنید