استقلال صفر – نفت تهران یک / تراکتورسازی با برد به صدر جدول رفت

اسفند ۲۱, ۱۳۹۳ ساعت: ۲۰:۵۵ ب.ظ 608 بازدید بدون نظر

مهم ترین مسابقه هفته بیست و سوم لیگ برتر، بازی نفت تهران – استقلال بود. این دو تیم كه از مدعیان اصلی قهرمانی هستند، جدال مهمی برای تعیین صدرنشین لیگ در پایان سال 93 داشتند.

در بازی رفت، نفت با دو گل استقلال را شكست داده بود. این نتیجه، آغازی بود برای دوران افت استقلال تهران. شاگردان امیر قلعه‌نویی بعد از اینكه در دور رفت به نفت باختند، دوره بدی را شروع كردند كه در آن نتایج ضعیفی می گرفتند. اما در بازی برگشت، شرایط متفاوت بود. استقلال نتایج ضعیف نیم فصل اول خود را جبران كرده بود.

نفتی‌ها كه نسبت به استقلال بازیكنان كم تجربه تری دارند، تا همین جای لیگ هم فراتر از انتظارات نتیجه گرفته اند اما حالا كه آن ها جزو مدعیان هستند، دیگر خودشان هم دوست ندارند كه از بالای جدول فاصله بگیرند. مسابقه نفت – استقلال در نیمه اول هیجان خاصی نداشت. تعداد موقعیت های دو تیم بسیار كم بود و زمانی كه داور سوت پایان نیمه اول را می زد، هنوز دروازه هیچ كدام از آن ها باز نشده بود.

در نیمه دوم هم بازی گرم نشد. شروع نیمه دوم برای این دو تیم با همان روند نیمه اول بود و موقعیت‌ها انگشت شمار و اكثرا بدون هیجان بودند. در اواسط نیمه دوم داور برای نفت پنالتی گرفت كه محسن فروزان پنالتی آرام پادوانی را به خوبی مهار كرد. پادوانی اما اشتباهش را جبران كرد. او در دقیقه 80 با یك ضربه سر زیبا دروازه استقلال را گشود تا نفت را در فاصله 10 دقیقه مانده به پایان مسابقه، امیدوار به كسب 3 امتیاز كند.

با به ثمر رسیدن این گل، استقلال فشار زیادی روی دروازه نفت وارد كرد. آن‌ها با تمام نفرات روی دروازه نفت حمله می‌كردند و اگر عملكرد درخشان بیرانوند نبود، شاید نفت حداقل دو گل می‌خورد.

اما استقلال این بار نتوانست در لحظات پایانی دروازه حریف خود را باز كند و نفت برنده یك بازی حساس و 6 امتیازی شد.

***

تراکتورسازی به صدر جدول رفت

تراکتورسازی تبریز با شکست دادن راه آهن به صدر جدول لیگ برتر رفت.

در ادامه مسابقات هفته بیست و سوم لیگ برتر، تراكتورسازی تبریز در تهران به مصاف راه‌آهن رفت. تراكتورسازی این بازی را با نتیجه سه بر صفر برد. فرید بهزادی كریمی، مهدی كیانی و لوسیانو ادینهو زننده سه گل تراكتورسازی در این دیدار بودند. با این برد تراكتورسازی 44 امتیازی شد و موقتا به صدر جدول رسید.

در بازی همزمان، گسترش فولاد تبریز میزبان فولاد اهواز بود كه تبریزی ها با نتیجه سه بر یك بازی را بردند. جابر انصاری (2 گل) و مگنو باتیستا زننده گل های گسترش بودند و محمد قاضی هم تك گل فولاد را زد.

گسترش فولاد با این برد 22 امتیازی شد و به رده سیزدهم رسید تا برای رهایی از سقوط، گام موثری بردارد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید