استان یزد در صدر خصوصی سازی در کشور، اما تشنه آب!

تیر ۹, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۲:۴۴ ق.ظ 1,229 بازدید ۲ نظر
حال مردمان استان یزد که در مقابله با بحران های داخلی و خارجی تمام سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در صف اول بوده اند، تشنه آب هستند.

استان یزد در صدر خصوصی سازی در کشور، اما تشنه آب !!

✍️ دکتر عباس علوی راد: اقتصاددان

✳️ امروز آخرین گزارش سالانه بانک مرکزی در مورد بررسی بودجه خانوار در مناطق شهری ایران در سال ۱۳۹۵ را مرور می کردم. از خودم پرسیدم متولیان اقتصادی استان یزد از جنین گزارشی مطلع هستند؟ اگر هستند به آن دقت کرده اند؟

? با بررسی متوسط درآمد پولی ناخالص سالانه یک خانوار به تفکیک گروه های مختلف درآمد در استان های کشور در سال ۱۳۹۵ متوجه شدم مردمان شریف استان یزد در صدر کسب درآمد مزد و حقوق از بخش خصوصی هستند.

? مردمان استان یزد با سهم ۲۲/۲ درصدی درآمد از مزد و حقوق از بخش خصوصی رتبه اول کشور را در سال ۱۳۹۵ کسب نموده اند.

⬅️ فوری یاد یکی از فرازهای مهم سخنرانی مقام معظم رهبری در مراسم افطاری با کارگزاران نظام در ۲ خرداد ۹۷ افتادم.⤵️

? “اقتصاد دولتی جواب نمی دهد و همانگونه که بارها گفته ام باید سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی جدی گرفته شود و بخش خصوصی وارد میدان شود”

? بنابراین یزدی های سخت کوش و هم زیست با کویر مرکزی ایران در صف اول عملیاتی کردن یکی از اصلی ترین دغدغه های رهبر معظم انقلاب بوده اند.

⭕️ مردمان استان یزد با سهم ۱۰/۷ درصدی درآمد از مزد و حقوق از بخش دولتی جزء ده استان کمترین سهم در کشور محسوب می شوند.

? این در حالی است که سهم هر نفر یزدی در ایجاد درآمد برای کشور در لایحه بودجه سال ۱۳۹۷ معادل ۱۴۸۱۰۰۰ تومان( رتبه چهارم کشور) است.

‼️ حال مردمان استان یزد که در مقابله با بحران های داخلی و خارجی تمام سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، در صف اول بوده اند، تشنه آب هستند.

❇️ روی سخن پایانی با مدیران ارشد استان یزد است. برای دفاع از جایگاه و حقوق یزدی های نجیب به ابزارهای علمی و دانش نخبگان تکیه شود. گفتار درمانی محکوم به شکست است‌.
متن: دکتر علوی راد؛