اخلاقی و علی یاری فینالیست شدند/ حق‌کشی آشکار داوران علیه عبدولی

مهر ۸, ۱۳۹۳ ساعت: ۱۰:۱۰ ق.ظ 2,247 بازدید بدون نظر

فرنگی‌کار وزن 80 کیلوگرم ایران در مرحله نیمه نهایی برابر بسیک سال‌دادزه از ازبکستان روی تشک رفت و با برتری 8 بر 0 فینال رسید.

اخلاقی در وقت اول حریفش را از تشک بیرون انداخت و یک امیتاز گرفت تا کار برایش راحت‌تر شود. حریف ازبک کاملا کشتی را بسته بود و اخلاقی توانست یک بار دیگر او را خاک کند و 3 بر صفر پیش بیفتد.

در وقت دوم برتری مطلق اخلاقی ادامه داشت و توانست 5 امتیاز دیگر بگیرد و کشتی را تمام کند.

عبدولی نیز در نیمه‌نهایی وزن 71 کیلوگرم برابر حریف کره‌ای قرار گرفت و توانست در یک کشتی تماشایی حریفش را ضربه فنی کند اما داوران در کمال تعجب رای را برگرداندند و در شرایطی که پشت حریف کاملا به تشک چسبیده بود، معتقدند بودند که عبدولی گردن حریف را فشار داده است. با این حال وقت اول 6 بر 4 به سود عبدولی رقم خورد.

در وقت دوم عبدولی از حریف فن خورد و داور امتیاز 4 را برای حریف کره‌ای در نظر گرفت که تصمیم عجیبی بود و مربیان اعتراض کردند که فایده ای نداشت و یک امتیاز دیگر از دست داد تا 9 بر 6 عقب بیفتد و کشتی را ببازد.

داوران در این کشتی تصمیمات عجیبی گرفتند که با هیچ قانونی هماهنگ نبود. عبدولی که ناجوانمردانه کشتی را باخته بود، قصد داشت کنار داور قرار نگیرد اما بابک او را مجبور کرد که کنار داور بایستد تا محروم نشود.

حاشیه پیکار عبدولی/ کشتی‌گیر کره‌ای هو شد!

پیروزی ناجوانمردانه حریف کره جنوبی برابر عبدولی واکنش تماشاگران را به دنبال داشت.

سعید عبدولی در یک کشتی‌ برتر حریفش را ضربه فنی کرد و در شرایطی که هر سه داور اعلام ضربه فنی کرده بودند هیات ژوری رای را برگرداند و این تصمیم در شرایطی بود که خود مربیان کره‌ای هم انتظارش را نداشتند.

پس از پایان کشتی، تماشاگران غیرکره‌ای به تصمیم داور اعتراض و او را هو کردند.

ایرانی‌ها اعتراض شدیدی به داوری کردند اما سودی نداشت و عبدولی ناجوانمردانه شانس رسیدن به مدال طلا را از دست داد.

کیومرث هاشمی: عبدولی برنز بگیرد پاداش طلا می‌دهیم

رئیس کمیته المپیک اعلام کرد عبدولی در صورت کسب مدال برنز پاداش معادل مدال طلا را دریافت می‌کند.

سعید عبدولی با حق‌کشی داوران نتوانست برابر کشتی‌گیر میزبان به فینال برسد.

کیومرث هاشمی پس از این ناداوری آشکار گفت: برنز عبدولی برای ما طلاست و عبدولی در صورتی که در کشتی رده‌بندی مدال برنز را بگیرد پاداش مدال طلا را نقد دریافت خواهد کرد.

وی ادامه داد: به دلیل ناداوری و شرایطی که برای دلاور کشورمان پیش‌آمد ضمن اعلام خسته نباشید به او می‌گویم که که مدال برنزش برای ما ارزش طلا دارد و کمیته المپیک پس از روی سکو رفتن او پاداش مدال طلا را به او خواهد داد.

 

فینالیست شدن علی یاری

آخرین نماینده امروز ایران مهدی علیاری بود که برابر حریف قزاق قرارگرفت و توانست 3 بر یک پیروز شد.

علیاری در وقت اول یک بار از تشک بیرون رفت و یک بار حریفش را بیرون انداخت تا سه دقیقه نخست 1 بر 1 به پایان برسد. در وقت دوم داوران به حریف قزاق اخطار دادند و علیاری توانست به زیبایی بارانداز اجرا کند و 3 بر یک پیش بیفتد. علیاری در ادامه اخطار گرفت اما در خاک امتیاز از دست نداد و 3 بر یک پیروز شد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید