?یادداشتی از: سید حمید محمدیان

آمریکا از انگلیس بدتر، انگلیس از آمریکا بدتر، شوروی از هر دو بدتر

تیر ۲۷, ۱۳۹۷ ساعت: ۰۴:۳۷ ق.ظ 807 بازدید بدون نظر
درحالیکه یادمان باشد این کشور نه تنها در سال های گذشته ، مانع تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه کشورمان نشد ، بلکه به قول تحلیل گران سیاسی همواره با برگ ایران از آمریکا امتیازاتی به نفع خود می گیرد. روسیه هیچگاه قابل اعتماد نبوده و در آینده نیز چنین است.

آمریکا از انگلیس بدتر، انگلیس از آمریکا بدتر، شوروی از هر دو بدتر

?یادداشتی از: سید حمید محمدیان

?دیروز در میان خبرها نقل قولی از یکی از نمایندگان محترم مجلس وجود داشت که به نوعی اسباب نگرانی شد. این نماینده محترم گفته بودند:

❗️«در شرایطی که به ما اجازه نمی دهند نفت بفروشیم و کالای مورد نیازمان را وارد کنیم، ممنون روسیه هم هستیم که به ما کالا می دهد تا از گرسنگی نمیریم.»

۱️⃣احتمالاً این سخنان عقیده ی گوینده نیست و در مقام جدل با کسی گفته شده و یا قبل و بعد آن ، حذف گردیده است. این احتمال در روزگار ما که کلمات افراد ، بسیار دست خوش کم و زیاد می شود و یا اساساً به دروغ مطلبی به کسی منتسب می شود، باید بیش از هر زمانی مورد توجه قرار گیرد. لذا مناسب است ایشان توضیحی بر کلام خویش اضافه کنند.

۲️⃣در این کلام نوعی «احساس دین» به روسیه وجود دارد. درحالیکه یادمان باشد این کشور نه تنها در سال های گذشته ، مانع تصویب قطعنامه شورای امنیت علیه کشورمان نشد ، بلکه به قول تحلیل گران سیاسی همواره با برگ ایران از آمریکا امتیازاتی به نفع خود می گیرد. روسیه هیچگاه قابل اعتماد نبوده و در آینده نیز چنین است.

۳️⃣ اگر قرار باشد برای اینکه نمیریم ، تن به خفت در مقابل روسیه بدهیم، چرا با بزرگتر از او همراه نشویم تا اصلاً گرفتار چنین مشکلی نباشیم؟

◀️ اینکه ما به سیاست های غیر منطقی امریکا پشت می کنیم به خاطر نام این کشور و پیشینه ی آن نیست( و الا پیشینه ی روسیه در نزد ما سیاه تر است) بلکه به سبب عزتمندی ما و زورگویی آمریکاست. و این همان رابطه ی گرگ و میش است که امام اشاره کردند.

? آخر آنکه جمهوری اسلامی در تاریخ خود نشان داده است که از گردنه هایی سخت تر از این به راحتی عبور کرده و تن به ذلت نداده و از گرسنگی هم نمرده است. باید مراقب بود که دل مردم را خالی نکرد و با سخنان یأس آلود بر طبل نا امیدی نکوفت.

?پس جمله امام خمینی را فراموش نکنیم که فرمودند:«آمریکا از انگلیس بدتر، انگلیس از آمریکا بدتر، شوروی از هر دو بدتر، همه از هم بدتر» و این نه به معنای قهر با همه، بلکه به معنای «عدم اعتماد به اجنبی» است.

شما هم نظر خود را ارسال کنید