معاون فرهنگی وزارت علوم خبر داد:

آزادی ۶۵ درصد دانشجویان بازداشتی در کشور

دی ۱۹, ۱۳۹۶ ساعت: ۱۹:۴۸ ب.ظ 517 بازدید بدون نظر
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اعلام اینکه ۶۵ درصد دانشجویان بازداشتی در کل کشور آزاد شده اند، از آزادی تعدادی از دانشجویان تا پایان امروز یا فردا خبر داد.

معاون فرهنگی وزارت علوم خبر داد:

آزادی ۶۵ درصد دانشجویان بازداشتی در کشور/تعدادی از دانشجویان امروز یا فردا آزاد می‌شوند/بیشترین تعداد بازداشتی مربوط به دانشگاه تهران است

 معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اعلام اینکه ۶۵ درصد دانشجویان بازداشتی در کل کشور آزاد شده اند، از آزادی تعدادی از دانشجویان تا پایان امروز یا فردا خبر داد.غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اینکه پیگیری‌های وزارت علوم و دانشگاه‌ها برای آزادی دانشجویان بازداشتی همچنان ادامه دارد، اظهار داشت: ۶۵ درصد دانشجویانی که در ناآرامی‌های اخیر در برخی استان‌های کشور بازداشت شده بودند، آزاد شده‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با بیان اینکه در روزهای اخیر جلسات مستمری با حضور روسای دانشگاه‌ها و برخی معانان دانشگاه به منظور پیگیری وضعیت دانشجویان بازداشتی در وزارت علوم برگزار شده است، گفت: بیشترین دانشجویان بازداشتی، مربوط به دانشگاه تهران است که تاکنون ۱۶ نفر آزاد شدند و تعدادی دیگر تا پایان امروز و یا فردا آزاد خواهند شد.

غفاری ضمن اشاره به اینکه آمار کل دانشجویان بازداشتی را در اختیار ندارند، گفت: ما از طریق دوستان و خانواده متوجه شدیم که کدام یک از دانشجویان بازداشت شده‌اند و از‌‌ همان روز نخست به دلیل نگرانی و دغدغه خانواده‌ها، پیگیر وضعیت دانشجویان بوده‌ایم.

وی در ادامه تاکید کرد که با رایزنی های صورت گرفته، اقدامات لازم برای آزادی این دانشجویان در حال انجام است و امیدواریم که به زودی این کار صورت گیرد.

شما هم نظر خود را ارسال کنید