چه بازیکنانی در حال ترک باشگاه‌هایشان هستند؟

آزادکاران لیگ برتر فوتبال ایران!

خرداد ۴, ۱۳۹۵ ساعت: ۱۹:۰۳ ب.ظ 6,994 بازدید ۱۱ نظر

با شروع فصل نقل و انتقالات از حالا باشگاه‌های لیگ‌برتری برای اینکه فصل خوبی را پشت سر بگذارند، به دنبال بازیکنان دانه درشت تیم‌های لیگ‌برتری هستند.

  فصل نقل و انتقالات از حدود دو هفته دیگر آغاز می‌شود و بسیاری از باشگاه‌ها از هم اکنون  به دنبال شکار ستاره‌های لیگ‌برتر هستند. در این بین بازیکنانی هستند که با پایان لیگ پانزدهم قراردادشان با باشگاه‌های قبلی خود به پایان رسیده است و آماده هستند تا با دریافت پیشنهادهای جذاب باشگاه‌های خود را عوض کنند.

 
تراکتور و یک لشکر خروجی
تیم فوتبال تراکتورسازی به واسطه استفاده از ستاره‌های سرباز تیم‌های دیگر تیمی قدرتمند روانه لیگ پانزدهم کرد اما با پایان بازی‌ها خدمت سربازی بسیاری از بازیکنان به پایان رسیده است و باشگاه‌ها می‌توانند از حالا با ارائه پیشنهادهای جذاب با این بازیکنان قرارداد امضا کنند. البته بازیکنان خارجی تاثیرگذار این تیم هم قراردادشان با این باشگاه به پایان رسیده است و آماده مذاکره با باشگاه‌های دیگر هستند.
خالد شفیعی، سعید آقایی، شاهین ثاقبی، فردین عابدینی، فرزاد حاتمی، محمد ایران‌پوریان، مهدی کیانی، آلویز نانگ، آگوستو سزار و بختیار رحمانی مهمترین بازیکنانی هستند که قراردادشان با تراکتورسازی به پایان رسیده است و آماده مذاکره با باشگاه‌های دیگر هستند.

 
جدایی‌طلب‌های فولاد در آستانه جدایی
تیم فوتبال فولاد فصل کابوس‌واری را پشت سر گذاشت و در هفته‌های پایانی موفق شد بقای خود در لیگ‌برتر را قطعی کند. در این بین بازیکنانی مثل مهرداد جماعتی و اسماعیل شریفات که در فصل گذشته کمتر به بازی گرفته شدند قراردادشان با این باشگاه به پایان رسیده و احتمال اینکه از فولاد جدا شوند زیاد است. همچنین ماتیاس چاگو، لئوناردو مساریچ و کوئه‌ماها سه بازیکن با کیفیت خارجی فولاد هم با پایان دوران قراردادشان آماده مذاکره با باشگاه‌های دیگر هستند.

 
نقش کلیدی بزرگان ملوان
با سقوط ملوان به لیگ یک قرارداد پژمان نوری، مازیار زارع و سیدجلال رافخایی سه بازیکن باتجربه این تیم به پایان رسیده است و آنها در آستانه تصمیمی مهم قرار دارند، اینکه به ملوان وفادار بمانند و در لیگ یک بازی کنند و یا به تیم‌های دیگر بروند و فوتبالشان را در خارج از زادگاهشان ادامه دهند.

 
سایپا و یک شرایط ثابت
از جمع بازیکنانی که تاثیرگذاری زیادی روی نتایج سایپا در فصل گذشته داشتند بازیکنان کمی هستند که قراردادشان با این باشگاه به پایان رسیده است. آندرانیک تیموریان کاپیتان تیم‌ملی که کمتر در این باشگاه به بازی گرفته شد، به همراه علی زینالی و میلاد میداوودی مهمترین بازیکنانی هستند که قراردادشان با سایپا به پایان رسیده است و همه در انتظار ادامه فعالیت آنها با این باشگاه هستند.

 
کار سخت ذوب‌آهن برای تمدید با خارجی‌ها
تیم فوتبال ذوب‌آهن با داشتن مدیریتی با ثبات موفق شده با بیشتر بازیکنان این تیم قراردادهای بلندمدت امضا کند اما در این بین علی حمام، ولید اسماعیل و مارکو آیوبل قراردادشان با ذوب‌آهن به پایان رسیده است و باشگاه‌ها مجاز هستند در پایان فینال جام‌حذفی با بازیکنان این تیم وارد مذاکره شوند. کاوه رضایی مهمترین بازیکن داخلی ذوب‌آهن است که قراردادش با این باشگاه به پایان رسیده و گفته می‌شود قرار است فوتبالش را در خارج از ایران ادامه دهد.

 
سپاهان و یک لشکر خروجی
تیم فوتبال سپاهان به احتمال فراوان در فصل نقل و انتقالات بیشترین خروجی را خواهد داشت. در حال حاضر قرارداد بازیکنانی مثل رحمان احمدی، رسول نویدکیا، عبدالله کرمی، لئوناردو پادووانی، لوسیانو پریرا، محرم نویدکیا، محمدرضا خلعتبری، وریا غفوری و فوزیل موسی‌اوف با سپاهان به پایان رسیده است و گفته می‌شود بسیاری از این بازیکنان با شروع فصل نقل و انتقالات راه باشگاه‌های دیگر را در پیش خواهند گرفت.

 
باتجربه‌های استقلال در آستانه جدایی
استقلال در این فصل موفق شد با بازیکنان جوانی که جذب کرد قراردادهای بلندمدت ببندد اما بزرگترین مشکل این تیم این است که قرارداد بازیکنان باتجربه آن به پایان رسیده است. آرش برهانی، امید ابراهیمی، حنیف عمران‌زاده، میلاد فخرالدینی، هرائر مگویان و عادل شیحی مهمترین بازیکنانی هستند که در پایان جام‌حذفی قراردادشان با استقلال به پایان می‌رسد.

 
ستاره‌های بدون قرارداد پرسپولیس
عملکرد فوق‌العاده پرسپولیس در این فصل باعث شد که باشگاه از هم اکنون به دنبال تمدید قرارداد با بازیکنانی باشد که قراردادشان با این باشگاه به پایان رسیده است. امید عالیشاه و مهدی طارمی مهمترین بازیکنانی هستند که با پرسپولیس قرارداد ندارند. البته باید نام محسن بنگر، سوشا مکانی و رضا نورمحمدی را به این لیست اضافه کرد.

 
شانس کم اهوازی‌ها برای لیگ‌برتری شدن

با توجه به نتایج ضعیف استقلال اهواز در این فصل خیلی بعید است که تعداد زیادی از بازیکنان این تیم با باشگاه‌های لیگ‌برتری قرارداد امضا کنند. از جمع اهوازی‌ها طالب ریکانی و عادل کلاه‌کج مهمترین بازیکنانی هستند که قراردادشان با استقلال اهواز به پایان رسیده و ممکن است مورد توجه باشگاه‌های لیگ‌برتری قرار بگیرند.

 
ستاره‌های صبا در آستانه جدایی
با توجه به مشکلات مالی که صبا در این فصل تجربه کرد، خیلی بعید است که ستاره‌های این تیم حاضر به تمدید قرارداد با قمی‌ها بشوند. امیرحسین صادقی، پیام صادقیان، جلال‌الدین علی‌محمدی، حامد لک، فرشید باقری، فرید کریمی و ماچادو مهمترین بازیکنانی هستند که با پایان قراردادشان احتمالا با باشگاه‌های دیگر قرارداد امضا می‌کنند.

 
راه‌آهنی‌ها به دنبال تیم
هرچند راه‌آهن در پایان لیگ پانزدهم به لیگ یک سقوط کرد اما مدیران این باشگاه با بازیکنان جوانی قرارداد امضا کردند که برای فصل بعد هم با این باشگاه قرارداد دارند. از جمع راه‌آهنی‌ها بهادر عبدی و محسن فروزان مهمترین بازیکنانی هستند که قراردادشان به پایان رسیده و احتمالا با شروع فصل نقل و انتقالات با باشگاه‌های دیگر قرارداد امضا می‌کنند.

 
ستاره‌های جدایی طلب نفت
در حالی که حدود 2 هفته دیگر فصل نقل و انتقالات شروع می‌شود، هنوز مشخص نیست چه کسی قرار است امتیاز باشگاه نفت را خریداری کند و به همین دلیل بسیار بعید است که بازیکنانی که قراردادشان با این باشگاه به پایان رسیده، حاضر باشند در این تیم بمانند. ایمان مبعلی، سیدجلال حسینی، وحید امیری، وحید حمدی‌نژاد و سیامک کوروشی مهمترین بازیکنانی هستند که قراردادشان با نفت به پایان رسیده و احتمالا به زودی با تیم‌های دیگر قرارداد امضا می‌کنند.

 
کار سخت کمالوند برای تمدید قرارداد با ستاره‌ها
تیم فوتبال گسترش فولاد یکی از باشگاه‌هایی هست که با بیشتر بازیکنان خود قرارداد بلندمدت امضا کرده است ولی با این حال ستاره‌هایی هستند که در پایان لیگ پانزدهم قراردادشان با این باشگاه به پایان رسیده است. محمد ابراهیمی، امید نظامی‌پور، محمد نزهتی، مگنو باتیستا و لئوناردو پیمنتا مهمترین بازیکنانی هستند که قراردادشان با گسترش فولاد به پایان رسیده است و فراز کمالوند کار سختی برای راضی کردن آنها برای ماندن در این تیم دارد.

 
قهرمان متلاشی می‌شود؟
بازیکنان تیم فوتبال استقلال‌خوزستان بعد از قهرمانی در لیگ‌برتر حالا پیشنهادهای میلیاردی از لیگ‌برتر پیدا کرده‌اند. حکیم نصاری، روح‌الله سیف‌اللهی، محمد طیبی، موسی کولیبالی و فرناندو دخسوس مهمترین بازیکنانی هستند که قراردادشان با استقلال‌خوزستان به پایان رسیده است. از این بین دخسوس با امضای قرارداد با گسترش فولاد از حالا جدایی خود را از این تیم قطعی کرده است.

 
پدیده به دنبال حفظ تیم فصل گذشته
تیم فوتبال پدیده با وجود مشکلات مالی عدیده موفق شد نتایج خوبی در لیگ پانزدهم بگیرد و به همین دلیل مدیران این باشگاه از هم اکنون به دنبال حفظ اسکلت اصلی این تیم هستند. حسین بادامکی، محسن یوسفی، معین عباسیان، مهدی خیری، یونس شاکری، میلاد غریبی و احمد آل‌نعمه مهمترین بازیکنانی هستند که قراردادشان با این باشگاه به پایان رسیده است.

 
سیاه‌جامگان به دنبال حفظ باتجربه‌ها
تیم فوتبال سیاه‌جامگان که در روز آخر و به شکلی دراماتیک موفق شد جواز بقا در لیگ‌برتر را بگیرد، کار سختی برای تمدید قرارداد با بازیکنان باتجربه خود دارد. رضا عنایتی و حمیدرضا علی‌عسگری مهمترین بازیکنانی هستند که قراردادشان با سیاه‌جامگان به پایان رسیده است و باشگاه باید برای تمدید قرارداد با آنها وارد مذاکره شود.

 

نظرات

شما هم نظر خود را ارسال کنید