آخرین تلاشهای عارف و فراکسیون امید برای حل وضعیت مهدی کروبی/ارسال پیام برای رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه

مرداد ۲۷, ۱۳۹۶ ساعت: ۲۳:۵۶ ب.ظ 313 بازدید بدون نظر
بعد از انتشار خبر اعتصاب غذای حجت الاسلام مهدی کروبی ،دکتر محمدرضا عارف و فراکسیون امید رایزنی های مختلفی با مقامات و علما برای حل این موضوع انجام دادند.

آخرین تلاشهای عارف و فراکسیون امید برای حل وضعیت مهدی کروبی/ارسال پیام برای رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه

بعد از انتشار خبر اعتصاب غذای حجت الاسلام مهدی کروبی ،دکتر محمدرضا عارف و فراکسیون امید رایزنی های مختلفی با مقامات و علما برای حل این موضوع انجام دادند.

 به دنبال اعتصاب غذای دبیرکل حزب اعتماد ملی،دکتر عارف و فراکسیون امید طی گفت وگوهایی با مقامات و برخی علما خواستار حل وضعیت پیش آمده برای مهدی کروبی شدند.

همچنین طبق اطلاعات به دست آمده برای شخص رئیس جمهور و رئیس قوه قضاییه هم پیام فرستاده شد تا نسبت به رسیدگی به وضعیت حجت الاسلام کروبی تدبیری اندیشیده شود.

صبح امروز نیز عارف با اسحاق جهانگیری ،معاون اول رئیس جمهور در ارتباط با موضوع حصر مهدی کروبی صحبت کرد.

همچنین در جریان برگزاری جلسه علنی امروز مجلس ْکمیته حصر فراکسیون امید در گوشه‌ای از صحن مجلس جلسه غیر رسمی برگزار و پس از آن با برخی از اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت‌وگو کردند.

پس از این رایزنی‌ها،‌ محمدرضا تابش، عبدالکریم حسین زاده، قاسم میرزایی‌نیکو، غلامرضا حیدری، حجت‌الاسلام احمد مازنی، شهاب‌‌الدین بی‌مقدار و الیاس حضرتی با حضور در جایگاه هیات رییسه با علی لاریجانی رییس مجلس درباره وضعیت مهدی کروبی مذاکره کردند.

در ادامه محمدعلی وکیلی عضو فراکسیون امید و از اعضای هیات رییسه مجلس نیز به این جمع پیوست.

این نمایندگان پس از رایزنی با رییس مجلس، با حضور در ردیف جلوی صحن با برخی از اعضای دولت از جمله اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور،رحمانی‌فضلی وزیر پیشنهادی وزارت کشور و حسینعلی امیری معاون پارلمانی رییس‌جمهور گفت‌وگو کردند.

گزارش وبسایت ایلنا از مذاکرات فراکسیون امید درباره وضعیت مهدی کروبی:

در حالی که نمایندگان مجلس در ادامه بررسی صلاحیت وزراء پیشنهادی دولت دوازدهم مقرر کردند امروز پنجشنبه در یک نوبت تشکیل جلسه دهند، این نشست علنی پیش از هر چیز تحت شعاع رایزنی اعضای فراکسیون امید در مورد مساله اعتصاب غذای حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی قرار گرفت.

مذاکره درباره حصر در صحن

محمدرضا عارف حدود نیم ساعت پس از آغاز صحن  علنی مجلس صندلی خود را ترک کرد و دقایقی با اسحاق جهانگیری مذاکره کرد که به نظر می سد با توجه به اخبار چند ساعت اخیر در مورد اعتصاب غذای کروبی و اقدامات فراکسیون امید برای حل این مشکل ، این مهم محور مذاکرات رییس فراکسیون امید  و معاون رییس جمهور بوده است.

در خبرها آمده که محمدرضا عارف شخصا پیام‌هایی برای حجت‌الاسلام روحانی رییس‌جمهور و آیت‌الله آملی لاریجانی رییس‌قوه‌قضاییه فرستاده تا نسبت به رسیدگی به وضعیت حجت الاسلام کروبی تدبیری اندیشیده شود.

براین اساس همان زمان که رییس فراکسیون امید با معاون اول رییس‌جمهور رایزی می‌کرد، تعدادی از اعضای کمیته رفع حصر فراکسیون امید در گوشه‌ای از صحن گعده کرده و به صورت غیر رسمی تشکیل جلسه دادند.

نکته حایز اهمیت در این جلسه غیر رسمی اصلاح‌طلبان، حضور به ظاهر موثر مجتبی ذوالنوری رییس فراکسیون روحانیت مجلس و از جمله نمایندگان اصولگرا عضو جبهه پایداری در قم بود و جالب آنکه ذوالنوری دقایق نسبتا طولانی به تشریح و بیان نکاتی برای این جمع اصلاح‌طلبان پرداخت.

همزمان درحالی که غلامرضا حیدری ، قاسم میرزایی نیکویی، عبدالرضا هاشمی زایی ، عبدالکرمی حسین زاده ، محمدرضا تابش ، محمدکاظمی ، احمد مازنی، شهاب الدین بی مقدار و حسین امیری خام خانی، گعده اصلاح طلبان را تشکیل می دادند در ادامه علاوه بر ذوالنور چند چهره نفوذ اصولگرای دیگر نیز به این جمع شدند و با امیدی‌ها مذاکره کردند. در این میان حضور نواب رئیس و اعضای کمیسیون امنیت ملی نیز حایز اهمیت بود.

کمال دهقانی و محمد برومندی نواب رئیس کمیسیون امنیت و علی نجفی خوشرودی و ابوالفضل حسن بیگی دو عضو این کمیسیون در این جمع حضور یافتند.

محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید در ادامه در گعده اصلاح طلبان حاضر شد و دقایقی با دیگر نمایندگان صحبت کرد و سپس حمیدرضا حاجی‌بابایی رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی نیز به جمع این نمایندگان پیوست.

در ادامه چندنفر از اعضای فراکسیون امید با حضور در جایگاه هیات رئیسه با علی لاریجانی نیز مذاکره کرده و سپس به سراغ اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری رفتند و با او مشورت کردند. آنها همچنین با وزرای اطلاعات و کشور نیز که در صحن حاضر بودند گفت وگو کردند.

شما هم نظر خود را ارسال کنید